Apgamai - pavojingas grožis

Viduramžiais moterys, turinčios apgamų, buvo laikomos raganomis ir deginamos ant laužų. Renesanso laikais apgamas laikytas grožio, skonio ir elegancijos simboliu ir,  nors netikras, buvo tiesiog privalomas kiekvienai aukštuomenės damai.

Nors žavėjimasis apgamais nuo to laiko kiek atslūgo, tačiau prieš kelis dešimtmečius apgamai vėl tapo madingais.  Dėmelė ant veido, o ypač virš lūpų, pradėta vadinti seksualumo ir paslaptingumo simboliu. Šių dienų visuomenė susirūpino ne tik apgamų žavesiu, bet ir jų keliamu pavojumi.


BRANGIAUSIOS NUOTRAUKOS PASAULYJE

Ar patikėsite, jei pasakysime, jog brangiausia nuotrauka pasaulyje parduota net už 4,338,500 dolerių, t.y. už beveik 12 mln. litų? Patikėti teks, nes būtent tiek kainavo Andreas Gursky nuotrauka Rhein II!

Žemiau pateikiame sąrašą brangiausiai pasaulyje įvertintų nuotraukų.

 


TURTINGOS LIETUVOS MOTERYS

Naujienų portalas ir savaitraštis Ekonomika.lt paskelbė turtingiausių lietuvių šimtuką. Moters grožis pašniukštinėjo ir atrado, kad beveik dešimtadalį sudaro moterys. Tačiau tvirtu įsitikinimu sakome – už kiekvieno vyro pečių stovi gležnutė moteris, visokeriopai remianti savo vyrą ir padedanti jam pasiekti aukštumų.


GARSIOS LIETUVOS MOTERYS

Šiandien moterys yra lygiavertės partnerės šeimoje, versle, politikoje. Moterys kuria ne tik darbo vietas sau ir kitiems, užsiima filantropine veikla, aktyviai reiškiasi valstybinėje veikloje ir valdo valstybes. Istoriškai moterys visuomet turėjo didelę įtaką savo vyrams, sūnums, tačiau apie jas išlikę nedaug rašytinių šaltinių. 2007 m. Anelė Butkuvienė pristatė savo knygą „Garsios Lietuvos moterys“, kurioje surinkta neįkainojama medžiaga apie, pavadinkime - amžinas moteris.


MITAI APIE MAISTĄ

Nevalgyti po 18 val., išgerti aštuonias stiklines vandens per parą, ekologiškas maistas yra sveikesnis – tiek daug girdėta ir rašyta apie tai, kad atsivertus meniu restorane nevalingai imi skaičiuoti kalorijas, vertinti patiekalus pagal cholesterolio kiekį, vietoj kavos užsisakai dar vieną stiklinę vandens ir būtinai negazuoto. Bet ar kada susimąstėme, kas ir kodėl apie tai rašo ir pasakoja, gal tai yra tik mitai?

 

Daugiau straipsnių...

  1. KAS YRA ŠV.VALENTINO DIENA?
   
   
   
© SU university