GERIAUSI MALJORKOS PAPLŪDIMIAI

Nors Maljorka yra visai nedidelė sala, tačiau ši nuostabi vietovė turi tokių paplūdimių, kuriuos galima tik sapnuoti. Tyro, balto smėlio platybės, skaidraus žydrumo jūra, paslaptingos ir nedidelės įlankos, skliautai po stačiomis uolomis. Pašėlę, pilni laukinės gyvūnijos natūralūs paplūdimiai, kurie pasiekiami tik einant pėsčiomis, didelės pradalgės auksinio, šilto ir švelnaus smėlio bei, žinoma, gausybė gražių palmių. Visą tai jums gali pasiūlyti kelionės į Maljorka.

Maljorkoje yra daugiau nei 120 įvairių paplūdimių ir skliautų, kurie driekiasi ties jais. Kiekvienas paplūdimys turi savo išskirtinių požymių ir yra labai skirtingose vietose, tad pasiskaitę apie šiuos paplūdimius daugiau jūs tikrai žinosite, kur rasti sau patinkantį rojų.

Paplūdimiai pietinėje dalyje

Es Trenc Salobrar en Campos

Įsivaizduojant idealias atostogas, galbūt jūs vaizduotėje matote baltą, spindintį ir malonų smėlį bei ramų, permatomą vandenį. Tuomet Es Trenc paplūdimys tikrai jūsų nenuvils. Minkšti spindintys smėliai apgaubia visą paplūdimį, o didelės kopos garantuoja, kad tas smėlis niekur nedings. Tai gana populiarus paplūdimys ne tik dėl gamtos grožio, bet ir dėl to, kad visai netoli yra Palmos miestas. Visgi, jeigu nuo automobilių stovėjimo aikštelės paeisite pėsčiomis apie dešimt minučių į bet kurią pusę, tuomet tikrai rasite vietelių ramiam poilsiui. Čia visuomet galėsite išsinuomoti skėtį nuo saulės arba deginimosi gultą. Mašiną pasistatyti bus taip pat nesunku, o šalia rasite puikių vietų pavalgyti.

Cala Mondrago

Cala Mondrago yra visiškai natūralus paplūdimys, kuris yra nacionalinio Ispanijos parko teritorijoje. Šiame paplūdimyje yra gausu kopų ir šlapynių, kuriose gyvena gausybė skirtingų paukščių rūšių. Čia rasite net gi sidabrinę gervę, kuri yra įtraukta į Raudonąją knygą. Negana to, pajusite ne tik spindintį ir malonų jūsų kojoms baltą smėlį ir krištolinio švarumo vandenį, bet ir gausybę įdomių uolienų, kurios tikrai patiks nardytojams su vamzdeliu.

Šalia yra ir nedidelis kurortas su savo nuosavu smėlingu paplūdimiu – jį taip pat galima pasiekti pėsčiomis. Šis kurortas primena senesnius laikus, kuomet turizmas dar nebuvo paveiktas globalizacijos.

Be abejo, Cala Mondrago paplūdimyje jūs galėsite išsinuomoti skėčius nuo saulės, deginimosi gultus, taip pat ir vandens dviračius. Šalia rasite nemažai restoranų, barų ir parduotuvių.

Paplūdimiai vakarinėje dalyje

Sa Colobra ir Torrent de Pareis

Šie paplūdimiai išsiskiria savo neįprasta vieta. Į šią vietą keliauti tikrai nepatariama tiems, kurie nemėgsta nuotykių, kadangi su automobiliu važiuojant reikėtų nusileisti stačiu šlaitu su segtuko formos siaurais keliukais! Visgi, jeigu nuspręsite pasismaginti šiuo keliuku, pagaliau atvykę į Sa Colobra pamatysite kalnų krištolo paplūdimį, kuris yra įsitaisęs tarp dviejų stačių uolų.

Taip pat čia išvysite ir nuostabią Torrent de Pareis srovę, kuri puikiai įsilieja į bendrą kalnų krištolo paplūdimo ir didelių kalnų peizažą. Visgi, visi kelionių į Ispanija ekspertai ir gidai rekomenduoja į šį paplūdimį vykti tada, kai jūra yra gana rami, kadangi kitu atveju gali būti neįmanoma ne tik maudytis, bet ir degintis paplūdimyje, nes čia, esant dideliam bangavimo lygiui, jūra mėgsta gerokai pašėlti.

Cala Deia

Deia yra kaimelis, kuris dažnai puikuojasi ant atvirukų. Dabar Deia yra labai populiari vieta tarp įžymybių – suskaičiuotume nemažai aktorių ir muzikantų, kurie čia perkasi antrus namus. Stovėdami ant tokių aukštų kalnų viršūnės, jūs tikrai logiškai pagalvotumėte, kad šiame kaimelyje negali būti jokio paplūdimio – visgi, jūs būtumėte neteisūs!

Jums tereikia sekti paskui upę ir stebėti, kaip ji teka vis žemiau nuo kalnų per gausybę citrusinių medžių. Galų gale, pamatysite nedidelį skliautą, kuris yra pasislėpęs už stačios uolos. Ten rasite nedidelį paplūdimį su žvirgždu ir keliomis žvejų trobelėmis – tai labai spalvingas ir išvaizdus paplūdimys.

Jeigu norėsite užkąsti, čia rasite ir keletą puikių barų bei restoranų, iš kurių vienas yra specializuotas šviežios žuvies restoranas. Taigi, savaitgalio kelionės į Maljorką metu galėsite paragauti pačios skaniausios, ką tik paruoštos žuvies ir pasimaudyti viename iš įspūdingiausių šalies paplūdimių. Be abejo, jūra šiame paplūdimyje puikiai atgaivina, bet žmonės sako, kad ji maloniausia tada, kai oras yra šiek tiek vėsesnis – suprantama, ir bangų tada būna daugiausia. Nors Cala Deia paplūdimys yra pakankamai izoliuotas, visgi, šis paplūdimys yra pasiekiamas ne tik pėsčiomis, bet ir mašinomis, tad rasite tikrai nemažai vietos pasistatyti automobilį – pasivaikščioti gali tekti nebent vasaros metu,  pačiame įkarštyje, kuomet čia daugiausiai lankytojų ir veiksmo.

Tekstas: Tadas Klimaševskis

Nuotraukos : www.fotolia.com

 

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university