VISKAS ĮMANOMA. NEĮMANOMA TIK TRUNKA ILGIAU

Kviečiame susipažinti su mūsų atrastu lobiu: fotografė ir dizainerė Indrė Šalčienė, www.indyfotografija.weebly.com.

Bet tik fotografe, tik dizainere ar tik fotografe ir dizainere kartu Indrės toli gražu nepavadinsi, nes fotografija ir dizainas - tai tik vieni iš daugybės Indrės laisvalaikio praleidimo būdų bei pragyvenimo šaltinių. Indrę pažįstantiems ji - menininkė plačiąja prasme.

Tačiau vargiai būtų įmanoma pateikti ir sąrašą visų meninių veiklų, kurias nuo mažų dienų pradedant iki dabar Indrė yra išbandžiusi. Vaidyba teatre, meninis skaitymas ir poezijos kūrimas, dainavimas, grojimas įvariais muzikos instrumentais, dailė ir piešimas, grafinis dizainas, dekupažas, siuviniai, papuošalų kūryba ir visa eilė kitų užsiėmimų rodo šios jaunos moters individualybę esant neabejotinai daugiabriaunę. Indrės noras nuolat vis kažką naujo išbandyti – beribis. Ir liežuvis neapsivers pasakyti, kad visi tie užsiėmimai tėrai tik hobiai. Mat, viską, ko imasi, ji daro rimtai įsigilinusi ir siekdama profesionalumo. O kai stebi su kokiu užsidegimu ir kibirkštėlėmis akyse ji pasakoja apie tai, kaip leidžia savo dienas, galvoje gimsta mintis, kad visa tai ne kas kita, kaip tik Indrės gyvenimo pilnatvės pavidalai.

Kauno technologijos universitete įgijusi siuvinių dizaino ir technologijos magistro laipsnį šiandien Indrė dirba dizainere-maketuotoja, kuriant daugelio mėgstamas kryžiažodžių knygeles bei visiems pažįstamus vaikiškus žurnalus tokius, kaip „Naminukas“, „Penki“, bei užsiima įvairialypiais fotografijos projektais, pradedant nuo portretų, asmeninių, šeimyninių bei kolektyvinių fotosesijų, krikštynų, vestuvių, įvariausių kitų renginių fotografavimo iki reklamininių emblemų, plakatų, logotipų kūrimo. Vienas iš paskutinių didesnių projektų, prie kurių vystymo prisidėti Indrė buvo pakviesta, yra mados namų leKeckas (www.casual-t-shirt.eu) idėja kurti išskirtinio dizaino marškinėlius, orientuojantis į tarptautinę rinką: ant visų iš šiai kolekcijai priklausančių marškinėlių puikuojasi Indrės sukurtos originalios fotografijos.

Paklausta, kaip ji pasiekė tą profesionalumo lygį fotografijoje, kuris šiandien matomas jos kūryboje, Indrė neslepia, kad po visu tuo slypi ne kas kita, kaip tik daugybė valandų, praleistų studijuojant specialią literatūrą ir bandant tai, kas jose parašyta, taikyti praktiškai - tol, kol pasiseka. Visgi, vien tik griežtos techninės schemos Indrės nežavi. Ji visuomet žiūri į fotografiją ir iš meninės perspektyvos, leisdama veikti savo „meninei akiai“ bei vidiniams instinktams.

Išskirtinis meistriškumas, derinant techninį ir meninį atlikimą, tikriausiai ir yra tai, kas pasimetusius perpildytoje fotografų profesionalų bei mėgėjų rinkoje atveda prie Indrės durų. Fotografė prisipažįsta, kad kartą apsilankę klientai dažniausiaisugrįžta vėl, o neretai atveda ir gimines, draugus, kaimynus. Kažin, ar kiekvienas iš jų žino, kad principas, kuriuo jaunoji menininkė vadovaujasi, įgyvendindama jų poreikius bei vizijas, yra siekti tobulumo.


Tau labiau patinka tyla ar šurmulys? Šurmulys. Šeimos, draugų juokas, gera muzika ar net griaustinis leidžia pajausti, kad gyvenimas verda. Bet be abejonės ateina laikas, kai turiu pabūti tik su savimi.

 

Vasara ar žiema? Vasara. Bet rudenį jau imu nekantrauti, kada išvysiu pirmąsias snaiges. O žiemos pabaigoje svajoju apie pikniką žydinčioje pievoje. Taip viskas ratu ir sukasi (šypsosi).

Tobulas savaitgalis: Yra du scenarijai. Linksmybės su draugais, šokiai – žodžiu, aktyvus laisvalaikis. Arba vyro glėbys, geras filmas ir poilsis. Įvairiai varijuoju šiais dviem scenarijais (šypsosi).

Be kokio daikto negalėtum gyventi? Be fotoaparato ir ausinuko. Visada pasigailiu, kai jų nebūna po ranka.

Ką dar įdomaus darai be fotografijos? Viską, ką randu nauja ir neišmėginta. Tai visokiausi rankdarbiai. Dekupažas, karoliukų vėrimas, atviručių gamyba, siuvimas ir t.t. Labai mėgstu DIY (do it yourself) projektus. Nenustoju stebėtis, kaip žmonės sugalvoja „iš nieko“ padaryti „kažką“, ir su mielu noru pritaikau tai savo namuose.

Muzika, kuri groja pas mane namie: Chill, trance, house, lounge, elektroninė ir t.t. Esu atvira visiems muzikos stiliams. Ką klausysiu šiandien ar rytoj priklauso nuo įvairių veiksnių. Šiuo metu n-tąjį kartą klausau grupės Grimes dainų.

Kas Tau yra autoritetas (-ai)? Jų daug. Jei matau, kad iš žmogaus galiu išmokti ko nors naujo ar pagerinti savo asmenines savybes, jis man - autoritetas. O jei kalbėti apie fotografiją, tai būtų jaunutė (17-kos metų!) ispanų kilmės fotografė Cristina Otero. Žaviuosi jos autoportretais, o jos serija „Tutti frutti“ tiesiog veda mane iš proto. Taip pat paminėčiau Magda Wasiczek. Kaip klasiškai ji fotografuoja augalus! Jos nuotraukas netgi drįsčiau pavadinti augalų fotoportretais...

 

Kas Tau gyvenime svarbiausia? Mano šeima, svajonių įgyvendinimas, ėjimas į priekį.

 

Kas Tau yra graži moteris? Tai moteris, kuri save gerbia, myli ir savimi rūpinasi...

 

Citata, kuri priverčia Tave susimąstyti: Darbo vietoje esu įsirėminusi citatą iš skaitytos Dan Brown knygos „Skaitmeninė tvirtovė“ - „Viskas įmanoma. Neįmanoma tik trunka ilgiau.“ Juk tai visiška tiesa! Kartoju šią citatą, kai imuosi sudėtingos užduoties tiek darbe, tiek apskritai gyvenime.

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: iš asmeninio Indrės Šalčienės albumo

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university