GRAŽŪS IR SVEIKI PLAUKAI

Gražūs ir sveiki plaukai visada patraukia dėmesį, suteikia vidinės pusiausvyros jausmą ir pasididžiavimą. Mums, moterims, plaukų puoselėjimas yra labai svarbus, įdedame daugybę pastangų besirūpindamos jais. Nuolat ieškome būdų, kurie puoselėtų mūsų plaukus, suteiktų jiems žvilgesio, skatintų sveiką augimą. Esame išbandžiusios daugybę priemonių, iš kurių vienos pasiteisino, o kitos, deja, nuvylė.

Kiekvienas žmogus unikalus, o jo plaukai nepakartojami. Plaukų kiekis, tankis, storis ir spalva - yra skirtingi. Natūralu, kad ir plaukų priežiūros priemones naudojame skirtingas, tačiau yra keletas universalių, kurias atradusi džiaugiasi ne viena moteris. Taigi, pasidalinkime tais „perliukais“.

Visų pirma – vanduo. Išgerkime stiklinę vandens vos tik atsikėlę. Puikus būdas plaukų ir odos drėgmei palaikyti. Palepinkime savo plaukus aliejais. Kasdienės plaukų formavimo priemonės kenkia plaukams, o aliejus padeda sumažinti jiems daromą žalą, sugrąžina plaukams žvilgesį. Aliejus intensyviai įmasažuojamas į galvos odą, todėl pamaitinami ne tik plaukai, bet ir galvos oda, pagerinama kraujo apytaka, todėl išvengiama pleiskanų ir plaukų slinkimo. Reguliarus aliejų naudojimas apsaugo nuo plaukų riebalavimosi ar išsausėjimo. Šiltas aliejus apsaugo nuo plaukų slinkimo ir skatina jų augimą, padidina plaukų apimtį. Aliejaus sudėtyje yra daug riebiųjų rūgščių, kurios apgaubia ir pamaitina plauką ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės padengia apsaugine plėvele, saugančia nuo išsišakojimų ir neigiamų aplinkos veiksnių bei temperatūros pokyčių. Kokį aliejų rinktis?

 • Kanapių aliejus - drėkina, gaivina, suteikia blizgesį.
 • Rozmarinų, levandų eteriniai aliejai - skatina augimą.
 • Araganų, makadamijų aliejukas – saugo plaukų galiukus nuo  lūžinejimo.
 • Varnalėšų aliejus – stabdo plaukų slinkimą.
 • Linų sėmenų aliejus – švelnina ir glotnina plaukus, suteikia purumo ir blizgesio.
 • Kokosų aliejus  - suteikia blizgesio, maitina plauką.
 • Algabo kaukė su placenta ir vežio taukais – tiesina plaukus, neleidžia jiems šiauštis ir „pūstis.

Kaukės:

 • Avokadas + kiaušinis + alyvuogių aliejus. Niekas geriau nesudrėkina plaukų kaip ši kaukė. Puikus pakaitalas kanapių aliejus.
 • Citrinų bei ricinos aliejaus kaukė: sumaišykite šaukštelį cirinos sulčių su keliais šaukštais aliejaus ir ištepkite šiuo mišiniu plaukus. Palaikiusi 15 – 20 minučių, juos išplaukite su šampūnu.
 • Maitinamoji plaukų kaukė su kiaušinio tryniu: jums tereikia į indelį įmušti žalio kiaušinio trynį ir 1 puodelį pieno. Išmaišykite ir mišinį paskirstykite tolygiai ant visų plaukų, bet ant galiukų užtepkite daugiau. Po 10 – 15 minučių išskalaukite.
 • Svogūnų kaukė – svogūnų sultimis įtrinkite šaknis ir išskalaukite po keletos valandų. Stabdo slinkimą ir skatina augimą.
 • Kavos tirščiai - tamsina ir stiprina plauką (ypatingai tinka tamsiaplaukėms).  Užsiplikius puodelį kavos atvėsinti ir užpilti ant ištrinktų plaukų, palaikyti bent 10 minučių ir išskalauti .

Rekomenduojama naudoti natūralius šampūnus. Kai kurios moterys pataria plaukų kirpimą karštomis žirklėmis kas 3-4 mėnesius. Nerekomenduojama galvos trinkti kiekvieną dieną – taip sausiname plaukus, pratindami juos prie drėgmės. Trinkime plaukus kas 2-3 dienas, šampūnu plaukus padenkime ne nuo pat šaknų. Šlapių plaukų patartina nešukuoti, nes drėgna ir šilta oda suminkštėja, taip lengviau išraunamas plaukas. Nelaikykite išsuktų plaukų daugiau kaip 5-7 minutes drėgname rankšluostyje. Leiskime plaukus džiūti kambario temperatūroje.

Galbūt išvardintos priemonės veiksmingos ir Jūsų plaukams?

Būkime gražios ir pasitikinčios savimi!

 

Tekstas: Dominka Novickienė
Nuotrauka: Pixmac

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university