PATARIMAI APIE MAKIAŽO PAGRINDĄ

Atėjus rudens sezonui, kosmetologė Inesa Kuzabavičienė pataria kiekvieną dieną naudoti tinkamą makiažo pagrindą, kuris ne tik maskuoja, puošia, maitina, bet ir saugo odą nuo vėjo ir šalčio. Apie tai, koks yra tinkamas makiažo pagrindas, pasakoja kosmetologė Inesa.

Trys pagrindinės klaidos renkantis ir naudojant makiažo pagrindą:

-          Netinkamas atspalvis (makiažo pagrindas turi atitikti natūralią odos spalvą);

-          Netinkama sudėtis (makiažo pagrindas turi atitikti veido odos tipą);

-          Netinkamas užtepimas (makiažo pagrindas turi būti tolygiai dengiamas visame matomame plote tam tikromis kryptimis).

Tinkamas  atspalvis

Makiažo pagrindas turi atitikti natūralią odos spalvą, kad nebūtų išgautas “kaukės efektas”. Jis turi būti ne šviesesnis ir ne tamsesnis nei jūsų oda. Jeigu oda turi rožinį, smėlio ar dramblio kaulo atspalvį, tuomet ir makiažo pagrindas turėtų būti to paties atspalvio.

Renkantis šią kosmetikos priemonę geriausia yra atlikti juostelių testą natūralioje šviesoje. Tris skirtingus atspalvius perbraukite vertikaliai žemyn nuo apatinio žandikaulio kaklo link, palaukite keletą minučių, tuomet vertinkite rezultatą. Pasirinkite tą, kurio tonas artimiausias kaklo odai.

Vis dėlto daugeliu atveju tinkamiausias yra geltono atspalvio pagrindas, ne tik todėl, kad kiekviena oda turi daugiau ar mažiau geltono pigmento, bet ir dėl to, kad geltona spalva puikiai maskuoja raudonį, pigmentines dėmelės ar tamsius paakius.

Makiažo pagrindas pagal odos tipą

Sausos odos savininkėms puikiai tinka skysti ar kreminiai pagrindai, kurių sudėtyje yra aliejų, drėkinamųjų medžiagų. Renkantis priemonę atsižvelkite į sezoniškumą. Vasarą tinka lengvesnės tekstūros, skysti, drėkinantys pagrindai su SPF apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. O šaltuoju periodu skystos priemonės, kurių sudėtyje daug vandens, gali paskatinti veido nušalimą ir sudirgimą, todėl naudokite riebesnius, kreminius, labiau maskuojančius makiažo pagrindus. Jeigu oda labai išsausėjusi, pleiskanoja - naudinga atlikti atitinkamą šveitimą (pilingą), intensyviai padrėkinti ir atstatyti odos paviršių. Tai suteiks gaivumo, švytėjimo, o makiažo priemonės tolygiai pasiskirstys ant odos. 

Turinčioms riebią odą itin tinkami pagrindai be aliejų, sugeriantys riebalus, suteikiantys odai matinį efektą. Tačiau jeigu šiuo metu odos paviršius yra išsausėjęs, pleiskanoja arba jį dengia kietos, suragėjusios negyvos ląstelės, būtina pirmiausia odai atlikti atitinkamą šveitimą (pilingą), padrėkinti ir atstatyti odos apsauginį barjerą. Tik tuomet makiažo pagrindai, skirti riebiai odai, pasidengs tolygiai. Jeigu yra bėrimas, užsikimšę inkštirai ar spuogeliai, vertėtų apsilankyti pas kosmetologą, kad jis tinkamai išvalytų odą. Kosmetinės priemonės ant užterštos odos sudaro tinkamas sąlygas daugintis bakterijoms ir susidaryti uždegiminiams spuogeliams.

Riebi oda taip jautriai nereaguoja į temperatūros skirtumus, kaip sausa. Vis tik reikėtų atsižvelgti  į sezoniškumą. Vasarą derėtų naudoti lengvesnės konsistencijos makiažo pagrindus pagal odos tipą, o artėjant šaltajam sezonui, puikus sprendimas - intensyviai maskuojanti kreminė pudra, šalinanti nereikalingą blizgesį. Jeigu moteris važinėja automobiliu ir nuolat būna uždarose patalpose, galima naudoti ir lengvesnius pagrindus net ir šaltuoju periodu.

Brandžiai odai labiausiai tinka maskuojančios putos – suplaktas kreminis pagrindas.  Putos yra lengvesnės konsistencijos, natūraliai suvienodina odos atspalvį jos neapsunkina, todėl nesubėga į raukšleles. Taip pat tinka įvairios tekstūros makiažo pagrindai, pasižymintys jauninamuoju poveikiu, išlyginantys odos spalvą, sutraukiantys poras ir suteikiantys odai spindesio.

Kaip tinkamai užtepti makiažo pagrindą

Priklausomai nuo makiažo pagrindo rūšies, jį galima užtepti specialiu teptuku, kempinėle ar švariomis rankomis. Svarbu, kad  būtų padengiamas visas matomas plotas, nepamirštant kaklo, dekoltė ir srities už ausų. Makiažo pagrindą, kaip ir kremą, reikia tepti tam tikromis kryptimis, lengvais judesiais, netampant odos.

Svarbu!

-          Veido kremas ir makiažo pagrindas ar pudra turi būti padengti likus mažiausiai trisdešimt minučių iki išėjimo į lauką.

-          Prieš tepdamos makiažo pagrindą, įsitikinkite, kad veido kremas jau įsigėrė.

Tekstas: kosmetologė Inesa Kuzabavičienė.


Nuotrauka: MotersGrožis

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university