IŠBANDYTI BŪDAI IŠLIKTI SVEIKIEMS

Žmogus mėgsta rizikuoti savo sveikata. Susirgęs ir dažniausiai rimtai, griebiasi ieškoti būdų pasveikti. Tokiais momentais - kosulys, sloga, nuovargis, galvos skausmas, virusai – pagrindiniai paieškos žodžiai internete, mažamečius vaikus auginančių mamų, rūpestingų žmonų, kurios su viltimi ieško greito ir gero recepto šeimos gerovei. Tik, ar tai gelbėja? Ar galinga google paieška yra tokia lanksti ir lojali kiekvienai šeimai, kaip atrodo ir gali pateikti visus atsakymus? 

Situacija yra tokia – dauguma populiarių interneto šaltinių pateikia paviršutinišką ir pasikartojančią informaciją. Taigi, norint susipažinti su praktiška, individualia, išbandyta ir į gamtą vedina profilaktikos receptūra, tenka imtis gilesnių studijų. Toms, kurioms rūpi ne tik tradicija, bet ir alternatyva, čia pateikiamu moterų, gyvenančių pavydėtinai visavertį gyvenimą, geros savijautos pavyzdžiai ir ne tik.

PATARIMAI IŠ MOTERŲ PATIRTIES  ATVIRAI

Oksana Zajac (www.sventems.eu), visur spėjanti verslininkė, pramogų, švenčių ir kitų projektų organizatorė, vedėja, vienetinių dekoracijų autorė ir vis naujų idėjų sumanytoja. Paklausta, kaip ji spėja būti vienu metu įvairiose vietose ir visada šypsotis, atsako, kad iš gyvenimo stengiasi pasiimti tik tai, kas geriausia. Verslininkė prisipažįsta atiduodanti pagarbą tiek tradicijoms, liaudies išminčiai, tiek moderniausiai medicinai, kurioje sujungta hemoapatija ir medicinos mokslai.

Papasakokit bent kelias gudrybes, kaip turėti tiek energijos ir išlikti sveikai?

Galima pradėti nuo vaistingųjų augalų, kurie ateina į pagalbą, kai užpuola angina, sloga, ar kosulys. Vos peršalus, kol liga neįsisenėjusi, išsigelbėjimu gali būti įvairios vaistažolių arbatos. Arbatos nuo peršalimo yra įvairios: imbierinės, su cinamonu, aviečių lapų, čiobrelių, liepžiedžių.

Ar Jūs turite laiko arbatoms? Tikriausiai paslaptis yra kita.

Iš tiesų, turiu autoritetų medicinos srityje (tai hemoapatai, kardiologai, alergologai ir kiti), jais pasikliauju ir renkuosi būtent jų rekomenduotus AGEL produktus, kuriuose radau viską, ko ieškojau iki tol.  Tai ne papildai, o pasaka.

Kas tokio pasakiško yra AGEL produktuose?

Svarbu ne tai, kas juose yra, o tai, kokią naudą jie teikia. Imuninė sistema — gamtos faktorius, sukurtas gamtos evoliucijos procese. Tik pati gamta ir gali gydyti jos sukurtą organizmą. Tarkim, argi įmanoma taip paprastai vaistinėse nusipirkti jūros rudųjų dumblių šaknų? O dėka šių ir gausybės kitų elementų galima išgydyti ne tik paprastas ligas, bet ir vėžį.

Visi šios produkcijos komponentai yra iš gamtos. Dėl savo ypatingos sudėties ir sąveikos, šie papildai tinka praktiškai visoms žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti. Džiaugiuosi, kad tokį galingą jėgų ir geros savijautos kiekį jau gali turėti kiekviena moteris savo rankinėje, jeigu ji tik nori.

Kokiu būdu, kokia technologija visa tai paremta, kad šia produkcija įmanoma apsisaugoti nuo rimtų sveikatos sutrikimų?

Viskas labai aišku. Šie gelio pavidalo (o gelis yra ląsteliena, kuri į organizmą įsisavina 99 procentais) papildai suteikia organizmui resursų pačiam kovoti su problemomis, poveikis prasideda ląstelių lygyje, o rezultatai išlieka ilgai. Kiekvienas Agel gelis yra unikalios sudėties,  todėl veikia skirtingus organizmo procesus. Tačiau, geriau atvykti, pabandyti, užduoti individualius klausimus, negu šimtą kartų išgirsti, ar perskaityti.

Oksana primena, kad norint gyventi ypatingai, svarbu ir jaustis ypatingai, todėl linki visoms būti drąsioms ir galvoti tik pozityviai – tai, pasak pašnekovės yra labai svarbus sveikatos šaltinis.

***

Na, o kas auga Lietuvoje? Ką galima rasti aplink mus ir, turint laiko, kaip su visomis gamtos gėrybėmis išsigydyti beveik bet ką? Susipažinus su šiek tiek mistinių galių turinčia, tikrą miško gyventoja, nepakeičiama vaistažoliųžinove Virginija (kontaktus galite gauti iš mūsų redakcijos, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), suvoki, žmogus, kad, nors ir esi gamtos dalis, esi nutolęs nuo jo ir pasimetęs. Pastaroji moteris, žoleles augina ir renka, prižiūri pati, su tam tikromis galingomis mintimis, kiekvienas augalas iš jos rankų kvepia tikrumu, natūralumu, viltimi. Žmonės ją vadina raganaite pagal pašaukimą, vertina jos atvirumą ir truputį prisibijo dėl jos drąsos. Įspūdinga tai, kad dar nei vienas klientas neiškeikė skirtų preparatų, nesusirgo, o pagerėjimą pajunta jau kitą dieną, dėkoja ir siunčia domėtis vaistažolėmis artimuosius. O mes turime garbės pakalbinti.

Kokių receptų galite išduoti, kurių miesto moteris nežino?

Jų yra labai daug. Tarkim, streso kupinoje miestietės šeimoje, galima pasigaminti penkias devynerias, padedančias nesirgti, visada džiaugtis, gyventi, dirbti.
Gaminti reikia advento sekmadienį, šeštąją priešpilnio dieną, užpilti, kad ir "Alitos" spiritu.
Sudėtis tokia: kmynas, bazilikas, kadagio šakelė, lauro lapai, kalendra, indiškas kmynas, pankolis, imbieras, kvapieji pipirai, čili pipiras, kardamonas, anyžiai, avietės šakelė, gudobelės žiedai, šalavijas, valerijonas, mairūnas, aukso šaknis, varputis, beržo grybas, tuopos pumpurai, raudonėlis, dilgėlė, gudobelės vaisiai, jonažolė, mėta, petražolė, gelsvė, ąžuolo žievė, liepukai, beržo pumpurai, debesylas, medetka, kraujažolė, ramunėlė, apyniai, ginkmedžio lapai, pušų pumpurai, čiobreliai, pelynas, žemuogė, erškėtrožė, ajeras, sukatžolė. Ši ištrauka padėjo ne vienam žmogui atsigauti, o buvo tokių, kurie visiškai pasveiko po erkės įkandimo, susirgę encefalitu.

 Kokių panašių gėrimų galima pasigaminti nuo kosulio?

O nuo kosulio štai receptas: užpilkite naminukės ant debesylo šaknies, sumaišykite dar lygiomis dalimis alijošių ir medų,  jei turite, čiobrelių ir medaus – gausis puikus pertustinas. Vaistai vartotini po dvylikos dienų, o gaminami per pilnatį. Vaistai su alkoholiu dozuojami pagal žmogaus svorį. Tarkim, vyras, sveriantis šimtą kilogramų gali gerti 80 gramų vaistų, gurkšnodamas karštą arbatą, kuri taip pat būtų kosulio lengvinimo paskirties (tinka čiobreliai), be cukraus.

Vaistinėse yra tradicinės arbatos nuo kosulio, slogos ir peršalimo. O Jūs ką rekomenduotumėte?

Slogą gydyti galima įvairiai. Efektyvus receptas: trys šaukštai naminio sviesto ir galvutė česnako – viską sutrinti, ištepti padus nakčiai ir užsidėti vilnones kojines. Procedūrą kartoti 7-9 naktis.

Galima lašinti į nosį juodojo ridiko sulčių ir sultimis sudrėkintą tamponą dėti ant sinusų. Arbatos, gydančios slogą: džiovintos putino uogos, dilgėlės lapai, kraujažolės žiedai, jonažolė. Šias žoleles, užplikius palaikyti termose ir gerti prieš valgį po puodelį.

Dar galima kitokį tepalą gaminti užsitęsusiai slogai, reikėtų: paleistuvės sulčių, (būtų gerai ciklameno svogūno sultys) , valgomo svogūno sulčių, alijošiaus sulčių ir vyšnevskio tepalo. Visa tai sumaišyti lygiomis dalimis ir įkišti vatos tamponėlius į nosį. Su šiuo mišiniu laikyti dvidešimt minučių (ne,pusvalandį) , o gydymas dvidešimt dienų. Taip pat galima plauti nosies ertmę tiesiog su virintu vandeniu ,įlašinus šiek tiek jodo.

***

Tikriausiai daugeliui mamų moterų stipresnio autoriteto, kaip penkių vaikų mama, sėkminga ekologiškos lietuviškos kosmetikos kūrėja ir verslininkė,  nebūtų lengva surasti. Todėl, su džiaugsmu, atveriame Jurgitos Sėjūnaitės (www.ambroozija.lt) receptus, gebančios šeimą, vaikus, darbą, tobulėjimą – tiesiog viską sujungti į puikiai veikiantį vienį.

Kaip Jūs rūpinatės gausios šeimos sveikata? Ar Jūs, gyvendami gamtos apsuptyje, niekada nesergate?

Taip, dabar didžiąją laiko dalį esame visiškai sveiki. Nemeluosiu, paskutinis mano vaikas absoliučiai neserga. Nebeturiu namie vaistų, negeriame vitaminų, neturiu progos net pamatuoti vaikams temperatūros. Tačiau, buvo ir kitokių laikų. Vyresnieji mano vaikai sirgo ypač dažnai, galima sakyti, kad liga toli net nesitraukdavo. Vos spėdavo mažieji pasveikti, nueidavo kelias dienas į darželį ir vėl tekdavo gydyti vaistais, nerimauti dėl temperatūros. Kuo dažniau sirgo, tuo griežčiau medikai siūlė gerti antibiotikus. Žinoma, teko apie vaikų ligas ir gydymo būdus ieškoti informacijos pačiai. Taip namų vaistinėlėje atsirado daug natūralių priemonių ir "vaistų". O svarbiausias ir visoms moterims rekomenduojamas preparatas namie, galėtų būti Aušlavio kremas, kuriam nebuvo nei vieno abejingo kliento.

Ką galite patarti iš Jūsų, penkių vaikų slaugymo, patirties tinklalapio  skaitytojoms, kurios dar neturi tiek žinių ir įgūdžių?


Visų pirma, išmokau pagrindinę mažų vaikų auginimo taisyklę: dienos rėžimas, ypatingai daug gryno oro ir kokybiškas, šviežias maistas. Tai tikrai stiprina imunitetą, daro mus visus atsparesnius ligoms. Prieš trejus metus su šeima išsikėlėme gyventi į mišką. Mažasis mano sūnus (ketverių metų) iki vėlyvo rudens beveik visą dieną būna lauke. Iš tiesų, dienos rėžimui esu lanksti ir dabar leidžiu sūnui elgtis, kaip nori jo biologinis laikrodis (galiu tai leisti, nes auga namuose ir nelanko darželio). Taigi, galiu sakyti, kad apskritai svarbiausia yra - grynas oras. Jis užgrūdina geriau nei patys brangiausi maisto papildai, ar vitaminai. Ką daryti mieste gyvenančioms mamoms?


Vasarą miške ir pievose renku vaistažoles, juk tai su malonumu galime padaryti visos, juk išvažiuojame kartais į gamtą.

Ką rinkti gamtoje? Kas padeda nuo peršalimo?

 Pavasarį sprogsta pušų pumpurai (galima ruošti arbatas, spiritinės užpiltinės įtrynimus, voneles, inhaliacijas, kojų kaitinimą), jie ypač tinka nuo kosulio. Vėliau - pienės, raktažolės, dilgėlės - jų galime įmesti į "žaliuosius" kokteilius. Dar vėliau, liepžiedžiai, čiobreliai, rudenį - aviečių krūmų stiebai. Visa tai naudojama arbatoms nuo peršalimo, skatina prakaitavimą, lengvina atsikosėjimą. Jeigu įmanoma rasti laiko, puikiai tinka inhaliacijos iš vaistažolių nuovirų.

Gaminate ekologiškus muilus, šampūnus, kosmetiką – esate ekologijos specialistai, tikriausiai ir gydymo panašių priemonių žinote.

Taip, iš tiesų galiu pasidalinti eterinių aliejų receptais. Galite naudoti kelis lašelius arbatmedžio, levandų, ramunėlių eterinių aliejų - tai puikūs antiseptikai. Šiais eteriniai aliejais (praskiedus keliais lašeliais bazinio, pvz. alyvuogių aliejaus) galima įtrinti paausius, jei skauda ausis, kaklą - jei skauda gerkę. Kūną galima įtrinti vaistažolių ir eterinių aliejų fitoliu ir pasikaitinti vonioje. Karštyje aliejai skverbiasi gilyn ir stiprina gydomąjį poveikį.
Inhaliacijoms tinka ir virtos bulvės su lupenom.
Nepakeičiamas yra kojų kaitinimas ir net pirtis (jei nėra temperatūros). Na, ir žinoma, gerklės skalavimas (jis tinka net pūlingai anginai). Tarkim, veiksmingas receptas: į puodelį įpilti šilto vandens, porą lašelių jodo, šaukštelį jūros druskos, galima įlašinti kelis lašelius medetkų tinktūros. Skalauti reikėtų kas kelias valandas. Gerklę išsigydysite tikrai greičiau nei gerdami vaistus, ar čiulpdami pastiles. Beje, net daktarai rekomenduoja esant anginai negerti karštų arbatų. Gėrimai turi būti šilti.
Skaudančioms ausims labai tiks kompresai su pašildyta jūros druska (pašildykite druską orkaitėje, supilkite į medvilninę skepetą ir pridėkite aplink ausies landą, uždengti ausies landos/būgnelio negalima). Nuima skausmą, mažina uždegimą. Deja, ausies skausmas yra toks, kad kartais be vaistų išsisukti nepavyks.

O ką daryti užkilus temperatūrai?
Jei vaikam užkildavo itin aukšta temperatūra, nurengdavau juos nuogai ir šlapiai įtrindavau degtine. Temperatūra sumažėdavo akimirksniu.
Taigi, aplink mus yra begalės natūralių vaistų, tik jais gydytis reikia netingėti.

Protinga ir neįtikėtinai veikli moteris nuoširdžiai šypsodamasi linki sveikatos. Belieka ją aplankyti gyvai, apžiūrėti tuos stebuklus, kurie pažymėti “Ambroozija” ženklu ir būtinai domėtis viskuo, ką galima gauti nemokamai: patarimais, seminarais, konsultacijomis – tuo ir ne tik čia lepinami klientai (ės).

Tuo tarpu, kita - jaunesnė, mieste gyvenanti, tačiau dėl savo žingeidumo, pramynusi įvairius sveiko gyvenimo būdo kelius, pateikia dar kitokį šeimos gerovės kūrimo pasirinkimą.

***

Ieva Karpienė (https://www.facebook.com/– dviejų vaikų mama, atidėjusi sėkmingą darbą banke, savo būtį jau keleri metai skiria geros savijautos paieškai. Abu sveikus ir tvirtus vaikus pagimdžiusi ramioje namų aplinkoje, praktikuojanti ekologišką gyvenimo būdą ir žaliavalgystę, nenustoja stebinti draugų ir artimųjų. Kartu su vyru kasmet organizuoja labdaros muges, aukas ir įvairią pagalbą, į svečius nuolatos kviečiasi paragauti savo gamybos obuolių sūrių, nekeptų morkų pyragų, gilių kavos, migdolų pieno ir tiesiog pokalbiais, pagalba kitam, išsivalyti nuo bet kokio negalavimo, kuriems netrukdo paprastai žmonių įjungtas televizorius (tokio paprasčiausiai čia nėra ir, pasak Ievos, dar neprireikė).

-Išduok kelias savo unikalaus gyvenimo paslaptis, Ieva. Kaip Jūs mokotės būti sveikais?

Mūsų šeimos sveikatinimosi procesas prasidėjo, kai su vyru lankėmės docentės Ksaveros Vaištarienės konsultacijose, atlikome daug sveikatos gerinimo užduočių. Gimus pirmagimiui, ir toliau stengėmės valgyti kuo daugiau žalėsių (pamėgome žaliuosius kokteilius) kruopų, ankštinių, su saiku riešutų ir minimaliai gyvulinės kilmės produktų.
Pieno produktų atsisakėme, nes vyro organizmas jų netoleravo, o ir mažylį bėrė. Pasirinkome ir lyg šiol labai mėgstame ruginę duoną be mielių. Kartais tiesa, nutrukdavome pasilepinti šokoladu, bet tai sukeldavo sąžinės graužatį.

Kada Jūs gaminate visus sveikus patiekalus? Juk tokiam gyvenimo būdui reikia laiko ir pastangų – džiovinti, lukštenti, spausti, ieškoti.

Paradoksalu, bet nei vyras nei aš nemėgstame ir neturime laiko gaminti. Gimus antram vaikeliui, auginant jį su natūraliomis daugkartinėmis sauskelnėmis, vystyklais, įgyvendinti, mūsų supratimu, teisingą racioną darėsi vis sunkiau. Jaučiau, kad du maži vaikai atima nemažai jėgų, kartais pavalgydavau mažiau nei reikėjo man, kaip vaiką žindančiai mamai. Nervingai reagavau į vaikiškas išdaigas, tapau irzli, prasidėjo migrenos priepuoliai, nuolat skaudėjo galvą – prasidėjo įspėjamieji ženklai, kad organizmui trūksta vitaminų. Juk žmogaus organizmui būtina gauti apie 13 skirtingų vitaminų, jis negali jų pasigaminti, jie gaunami su maistu. Pastarųjų trūkumas sukelia įvairius negalavimus. Žinojau, kad davus organizmui tai, ko jam reikia, t.y.  daug kokybiškų daržovių, vaisių, uogų, grūdų, riebios žuvies, organizmas atsigaus. Mąsčiau, iš kur gauti švarių žalumynų,  bei kaip suvartoti pakankamai didelį rekomenduojamą pasaulinės sveikatos organizacijos porcijų kiekį? Išmėginus įvairius būdus, atradau geriausią sprendimą. Iki tol aš ir vyras buvome prieš visas tabletes ir piliules. Vaistinių asortimentu nepasitikėjome. Po ilgų tyrinėjimo studijų išsirinkome GNLD produktų liniją.

Kodėl pasirinkote GNLD produkciją?

Mums, kaip ekonomikos specialybės atstovams, visuomet reikia detalių įrodymų. Skaičiau įvairių firmų etiketes, analizavau kiekvieną sudėtinę dalį, konsultavausi su kitomis, sveiką gyvenimo būdą praktikuojančiomis šeimomis, specialistais. Apie šią produkciją išsityrinėjau tiek, kad dabar galiu atsakyti į bet kurį, su tuo susijusį, klausimą. Pradėjau vartoti gemalų aliejaus turintį papildą, nes mūsų gyvenimo būdas nėra sėslus – keliaujame ir judame kiekvieną dieną, su abiem mažais vaikais, tenka nešti, vežti, miegame mažai, tai reikalauja tikrai didelės fizinės ištvermės. Padėjo.

Ar greitai pajautėte pagerėjimą?

Mano migrenos ir galvos skausmai baigėsi per trumpą laiką, artimųjų migrenos priepuoliai išnyko, draugų ir pažįstamų vaikų imunitetas ženkliai sustiprėjo (sirgdavo 2-3 savaites per mėnesį, gydymas paprastai lydymas antibiotikų). Taigi, tokie faktai ir dabartinė būsena dar labiau skatina pasitikėjimą ir norą parodyti kitiems galimybę būti sveikiems!

***

Vis labiau žmonių sąmonėje įsitvirtinanti aromaterapijos nauda ne vieną Kaunietę (į) atveda į subtilią, moteriškumo aurą skleidžiančią Lauros Minelgaitės (https://www.facebook.com) priežiūrą. Tai, kiek ji perteikia žinių grožio ir sveikatinimo klausimais, drąsiai galima būtų išleisti solidų patarimų rinkinį, apvilktą nuoširdžiu palaiminimu visų gerovei plėtotis.

Esate profesionali eterinių aliejų žinovė, kokių jų vertėtų įsigyti kiekvienai namų šeimininkei?

Vienas nuostabiausių eterinių aliejų, kurį pravartu turėti namų vaistinėlėje – levandų eterinis aliejus.

Levandos turi antiseptinių ir analgetinių savybių, todėl puikiai tinka nudegimams ir visų rūšių žaizdoms gydyti. Aš, susižeidusi, iš karto naudojuosi šio eterinio aliejaus gydomosiomis savybėmis, tepdama jį ant žaizdos, nes jį galima tepti tiesiai ant odos. Taip pat, šis gamtos produktas veikia, kaip antibiotikas, puikiai tinka gydyti peršalimą, kosulį, sinusitą ir net gripą. Tai: inhaliacijos, kojų mirkymas pagal visas taisykles ( kylantys garai patenka į kvėpavimo takus), skaudančios gerklės srities tepimas (jis sumažina skausmą, kaip minėjau dėl analgetinių savybių bei puikiai veikia, kaip sedatyvas, t.y. padeda užmigti, nuramina). Dar viena išskirtinė savybė - malšina galvos skausmus. Viena svarbiausių naudojimo sričių - įvairios kilmės raumenų skausmas. Galimos ir kvapniosios vonios. Moterys, atkreipkite dėmesį, levandų aliejus tinka menstruacijų skausmui malšinti. O kūdikiams – mažina įvairius kūdikystės negalavimus: vidurių skausmą, dirglumą ir vaikiškas infekcijas.

Arbatmedžio aliejus - dar vienas nuostabus eterinis aliejus Jūsų namų vaistinėlėje. Jis aktyviai veikia visas tris mikrobų grupes: bakterijas, virusus ir grybelius. Šis aliejus yra labai stiprus imunostimuliatorius, t.y. ne tik pats gina organizmą nuo mikrobų, bet ir sustiprina gynybines kūno galias – imunitetą. Norint apsisaugoti nuo ligų, pasidomėkite garinimu patalpose.

Dar vienas eterinis aliejus, kurį visada turiu namų vaistinėlėje – Eukaliptų. Jį dažniausiai naudoju inhaliacijoms peršalus. Tai labai veiksminga priemonė tokiu atveju, nes ji ne tik atveria užsikimšusius nosies kanalus, bet ir stabdo peršalimo viruso dauginimąsi. Jis turi baktericidinių ir antivirusinių savybių. Taip pat, galima garinti namuose. Pajutus pirmus peršalimo simptomus, puikiai pagelbėja greitoji inhaliacija su šiuo eteriniu aliejumi. Į delną įlašinus vieną lašelį šio eterinio, patrinkite tarp delnų jį sušildydama ir tris kartus giliai įkvėpkite pro burną, užmerkite akis (apgaubkite delnais tik nosies ir burnos sritį).

Stiprų karščiavimą, bei galvos skausmą įveikti labai padeda Pipirmėčių eterinis aliejus. Šiuo atveju aš laikau kompresus ant galvos. Sušlapinu šaltu vandeliu nedidelį rankšluostį, užlašinu po lašelį abiejuose galuose, sulankstau ir uždedu ant kaktos (svarbu, kad oda nesiliestų su ta vieta, kur yra tiesiogiai užlašinti lašai). Pradžiuvus, ar įšilus nuo kūno, vėl sušlapinu šaltu vandeniu. Šį eterinį aliejų galima sumaišyti su levandų eteriniu aliejumi, nes jie abu turi skausmą malšinančių savybių ir puikiai dera drauge. Reikėtų žinoti, kad pipirmėčių eterinis aliejus veikia stimuliuojamai (jo geriau nenaudoti vakare – jis trukdo užmigti), o levandos – raminamai. Kompreso poveikis bus efektyviausias , jei jį naudosite vos tik pajutus pirmuosius galvos skausmus. Kompresai tinkami bet kokiam galvos skausmui malšinti, ar tai būtų migrena, ar peršalimo atveju. Stimuliuojamųjų ir raminamųjų priemonių mišinys naudojamas daugelyje skausmą malšinančių preparatų (pvz:. aspirinas), tik kitaip, nei šie preparatai, eteriniai aliejai ne tiek malšina skausmą, kiek kovoja su jo atsiradimo priežastimi. Pipirmėčių eterinio aliejaus negalima naudoti vartojant homeopatinius vaistus. Taip pat nereikėtų jo naudoti ilgai, nes nuolatinis jo stimuliuojamas poveikis, pamažu gali sukelti miego sutrikimus.

Kuo negirdėto ir netradiciško naudojiesi tausojant savo ir artimųjų sveikatą?

Koloidinis sidabras dar vienas nuostabus atradimas mano gyvenime. Norėčiau pasidalinti su visais kam įdomu, ir kam dažnai tenka  „farširuoti“ save antibiotikais, nuo kurių negera, nėra apetito ir papildomai, norint apsaugoti savo skrandį, reikia gerti gerąsias bakterijas. Studijuodama Aromaterapijos subtilybes, gavau labai įdomios ir naudingos informacijos apie Koloidinį sidabrą.

Kas yra KOLOIDIS sidabras?

Koloidinis sidabras yra itin mažų sidabro dalelių, plūduriuojančių nemineralizuotame vandenyje, koloidinis tirpalas. Tai - vienas iš universalių antibakterinių, plataus veikimo spektro preparatų. Jis sunaikina ne tik ligos sukėlėjus, bet ir jų išskiriamus toksinus. Aš jį naudoju profilaktiškai apsisaugant nuo infekcijų, ypač atšalus orams, ar esant jų kaitai. Jei taip nutinka, kad peršąlu ir temperatūra prikausto prie lovos, tuomet koloidinį sidabrą naudoju kaip antibiotiką (padidinta doze).

Ar Tavo artimieji taip pat yra išbandę šį atradimą?

Taip. Pati dažnai konsultuoju ir drąsiai galiu atskleisti visus subtilumus. Kaip tiksliai jis naudojamas,  galiu atsakyti  visiems besidomintiems. Jis per kelias dienas numuša ir pačią aukščiausią temperatūrą. Taip pat galima naudoti vaikams tiek profilaktiškai, tiek peršalus ar gripuojant. Jo sudėtyje nėra dirbtinių ingredientų, konservantų ar priedų. Netoksiškas ir nesukelia priklausomybės. Beskonis, tad nereikia raukytis. Žinoma besilaukiančioms ar žindančioms moterims, ar kenčiantiems nuo alergijų mineralams, prieš vartojimą reikėtų pasitarti su gydytoju ir vengti perdozuoti.

Kokios pagrindinės funkcijos šio koloidinio sidabro?

Jis turi baktericidinį, priešvirusinį, fungicidinį ir priešparazitinį poveikį. Tinkamas naudoti sergant: infekcinės, virusinėms bei bakterinėms ligomis (pvz:. gripas); sunkiomis ir lėtinėmis nosiaryklės, bronchų, plaučių ligomis, odos ligomis (egzema, vabzdžių įkandimai, skirtingo sunkumo nudegimai); žarnyno infekcijomis; akių ligomis (konjunktyvitas ir kt.)

***

Tuo tarpu Gaiva Monkūnienė (https://www.facebook.com/), daranti tai, ką kiekviena moteris bent kartą turėtų išmėginti – KOBIDO masažus, tiki jų labai plataus spektro nauda. Pristatyti šią specialistę verta vien dėl fakto, kad imperatoriškas Masažo procedūras ji pasirinko, kaip pagrindinį gyvenimo kelią, palikus tradicinę darbovietę ir įprastą masei mąstymą, moteris švyti ir dalina puikią energiją kiekvienam atvykusiam. Sėkmingai rankų masažo meną kuriančios moters trumpai teiraujamės:

Kaip KOBIDO veikia žmogaus sveikatą?

Kobido masažas, kaip vienas iš Rytų sveikatingumo metodų, veikia remiantis vidine kūno energetika. Mūsų veide gausu vidaus organų ir akupunktūros taškai. Jų stimuliacijai ir buvo sukurta Kobido technika. Taigi, masažo nauda pastebima trijuose lygmenyse: sveikatinimo, išorinio grožio bei vidinio grožio.

Ar pastebėjote tarp klientų (čių), kad šis masažas iš tiesų apsaugo nuo ligų?

Taip. Nuolatiniai mano klientai džiaugiasi, jog KOBIDO masažas padėjo atsikratyti įvairių negalavimų, tokių kaip galvos skausmas, nuovargis, įtampa tiek fizinė, tiek ir dvasinė. Juk žinome, kad stresas sukelia daugelį ligų ir jų komplikacijų. O gerai besijaučiantis žmogus yra atsparesnis bet kokiems negalavimams, – pažymi Gaiva

***

Po pokalbių, norisi palinkėti ieškoti, eksperimentuoti ir būdrauti šių laikų vartojimo sraute. Žmogus – tarsi ežiukas, svajojantis pavirsti drugeliu. Jis, „prisiauginęs“ tiek spyglių, kiek gali panešti : įtampa, nerimas, skubėjimas, informacijos srautai. Mano, kad viskas jo gyvenime vyksta neįtikėtinu tempu, tačiau jis net neįsivaizduoja, kad su tokiu kostiumu jis bejėgiškai tapena vienoje vietoje, manydamas, kad visa pasirinkimų aibė yra tik tai, kas regima už vieno žingsnio. Šis ežiukas yra pamiršęs, kad gyvenimas siūlo aibes unikalių galimybių jaustis gerai, laisvę, euforiją, grožį, vidinę ir išorinę sveikatą. Toji jėga kiekvieno randama vis kitaip– vieniems tai artimųjų pagalba susirgus, kitiems – grūdinimosi procedūros, tretiems –  vaistažolės, meditacija, ar kvėpavimo technikos, malda. Reikšmingas yra ne pavadinimas, o tai, dėl ko žmogus galėtų jaustis iš tiesų visapusiškai sveikas.

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotraukos:1-a fotografė Eglė (https://www.facebook.com/), kitos - asmeniniai pašnekovių archyvai

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university