VISAS PASAULIS - ARBATOS PUODELYJE

Nieko nestebina, kai pirkdami vaistus, girdime patarimą – prieš vartojimą pasitarti su vaistininku, ar gydytoju. Štai renkantis arbatą, moterys net nesusimąsto, kokį poveikį grožiui, sveikatai ir visam jų gyvenimui turi toks vandens paskaninimas. Vartojimo kultūrai įsisiūbavus, didžioji dalis šiuolaikinių pirkėjų spėja tik vartoti. Platus akcijų ir išpardavimų spektras iš serijos „Pirkite šimtą pakelių, gausite dar vieną dovanų“  taip intensyviai „trolina“ naivius pirkėjus, kad reta kuri turi galimybę pamąstyti, kokią arbatą pirkti.

 

Intelekto koeficiento pakėlimui vertėtų sužinoti, kaip ir kodėl atsirado viena ar kita arbatos rūšis ir, kokį malonų „placebo“ efektą galima patirti užsiplikius būtent tos arbatos, kurios Jums reikia individualiai. Prie visos šių privalumų puokštės, pridedame ir klausimą: reikia nebrangios ir efektyvios kosmetikos? Taigi, tiesiog arbata.

Nustebti galime, išgirdus arbatos atsiradimo sakmę. Viena iš versijų, pasak kinų, yra tokia, kad arbatą atrado imperatorius Šen Nunas (apie 3 000 m. prieš Kristų). Šis legendinis imperatorius turėjo nepaprastą savybę – permatomą pilvą, kuriame galėjo stebėti įvairių žolelių poveikį. Taip tyrinėdamas žoles jis ir atrado arbatą. Ar pastebėjote, kad rytuose arbata vaišinama iš miniatiūrinių puodelių? O taip yra ne todėl, kad būtų gaila arbatos. Dažnas puodelio pripildymas rodo dėmesį svečiui.

Arbatų yra daug ir kiekviena jų mus veikia skirtingu efektu, kitaip pateikiama, pakuojama, bei ruošiama. Pas save gerbiančią šeimininkę tikrai galima rasti visą arbatos (su priedais, pakeliuose, granulėmis, ar presuotos) kolekciją. Jeigu neesate prisiekusi arbatos mėgėja, bet nusprendėte atrodyti ir jaustis geriau, kaip atsirinkti, kokią gerti? Skubame nuraminti, kad matematika čia paprasta: geriausios arbatos – ne pakeliuose, jų skiriamos kelios pagrindinės arbatos rūšys.

Žalioji arbata. Šios arbatos gydomasis poveikis yra vienas stipriausių. Ji pasižymi organizmą valančiomis savybėmis ir, dėkokime gamtai, – žalioji arbata stabdo senėjimą. Išminčiai pastarąją vadina „ natūraliu sveikatos šaltiniu“. Ne paslaptis, kad žalioji suteikia energijos, kuri yra mūsų gyvenimo variklis. Šios rūšies arbatą galima užpilti vandeniu kelis kartus ant tų pačių žolelių. Sakoma, kad geriausia gerti be cukraus, tik su medumi, ar vieną – taip mūsų kūnas geriau pasisavina gerąsias arbatos medžiagas. O praktiškoji pusė yra tai, kad žalios arbatos nebūtina skubėti išmesti – ant tų pačių lapelių galima pilti vandenį kelis kartus, svarbiausia – ne per karštu vandeniu.   Šių arbatžolių rūšies arbata yra silpnai fermentuota, turi daug vitaminų, stiprina sveikatą, gerina atmintį, dėmesio koncentraciją, todėl gerti ją verta susitikimų metu, skaitant sudėtingą literatūrą, ar norint priimti svarbius sprendimus. Arbatos gurmanai šį gėrimą skanina su simboliniu žiupsneliu druskos, taip nejuntamas kartumas, suminkštinamas vanduo. Visgi, viena savybe žalioji arbata nepasižymi. Ji, mūsų laimei, neturi kalorijų. Todėl, kaip ir juodoji, yra naudinga figūrai. Toms, kurios vis dar laukia informacijos apie kosmetines arbatos savybes, patariame pasidaryti žalios, sūdytos arbatos šaldytų kubelių ir jais drėkinti odą. Kelis kartus atlikus tokią procedūrą, veido oda įgaus sveiką atspalvį. Dar daugiau, iš arbatos galima padaryti kaukę vystančiai odai. Tokių kaukių receptų tikra gausybė virtualioje erdvėje, paskaityti apie tai verta ir dėl savęs ir dėl savų dukterų. Pravartu atsiminti ir tai, kad žalia arbata stiprina ir grąžina plaukus. Ne veltui sakoma, kad graži moteris turi turėti ilgas kojas, žvilgančią odą ir sveikus plaukus.

Baltoji arbata. Tai retesnė arbatos rūšis. Tačiau tikrai ne prastesnė. Išgėrus baltosios arbatos, akimirksniu pasijuntama ne tiek geriau, kiek lengviau. Taip yra todėl, kad ji yra atpalaiduojanti arbata, mažinanti įtampą ir harmonizuojanti. Daugiau šios arbatos rūšies variacijų galima rasti specializuotose parduotuvėse. Baltos arbatos pumpurai apdirbami labai mažai, todėl arbatžolės išsaugo natūralią formą ir skonį. Be to, kad ši arbata beveik netonizuoja, turi raminamąjį poveikį, sudėtyje yra nemažai vitaminų. Tai švelnus ir subtilus gėrimas. Tinka gerti netgi nėščiosioms. Baltoji arbata vėsina ir mažina karštį, todėl ja geriausia mėgautis šiltuoju metų laiku, o turintiems žemą kraujospūdį, ja nepiktnaudžiauti.

Juoda arbata. Tai svorio metimo programos sudedamoji dalis. Juodoji arbata pagreitina medžiagų apykaitą ir padeda atsikratyti papildomų kilogramų. Ji tonizuoja ir šildo, taigi, gali būti puikus žiemos vakaro praleidimo būdas. Išduosime kai kurių gražuolių paslaptį, kaip ja panaudoti vietoje savaiminio įdegio. Užvirkite arbatinį šaukštelį juodos arbatos su trim valgomaisiais šaukštais vandens, pavirkite 2– 3 minutes, nukoškite. Šiuo nuoviru praplaukite veidą ryte ir vakare. Dėkite juodos arbatos į vonią – tonizuoja odą. Nepamirškite , kad tokia stebūklinga procedūra dažo vonią. Tačiau, vadinasi, dažo ir plaukus. Jei pasidarytumėte stiprų nuovirą ir juo ištrynus, kaip dažais, palaikytumėte apie valandą – kaštoninė spalva garantuota.

Raudona arbata. Pagaliau ir Lietuvoje populiari arbatos rūšis. Paprastai būna iš Afrikos regionų. Malšina troškulį ir yra nuostabiai kvapni. Todėl tokia arbata sužavėsite svečius. Žinoma, ji atpalaiduoja. Tinka visiems žmonėms. Kodėl ji ypatingai tinka moterims? Nes raudonoje arbatoje gausu geležies – tiesiog kardinaliai moters nuotaiką lemiančio elemento. Skubame priminti, kad raudoną arbatą, priešingai nei žalią, reikia užpilti verdančiu vandeniu.

 

Vaistažolių arbata. Naujausia  mugių, ekologiškų turgelių, žaliavalgių ir kitų sveikatos ir natūralizmo šalininkų mada – vaistažolių arbatos. Jų yra tiek daug, kiek kauburėlių močiutės sode. Išskiriant pagrindines, svarbu paminėti kelias. Avietės, serbentai (juodieji), spanguolės, bruknės, liepų žiedai, medus sustiprina prakaito išsiskyrimą ir tuo pačiu slopina karščiavimą ir drebulį. Kartu su jais į organizmą patenka vitaminai – mineralai, tikrai reikalingi tokiomis akimirkomis. Retesnės, citrina, šermukšnis, spanguolės, putino uogos – turi mūsų odai ir organizmui būtino vitamin C. Bet kurioje vaistažolių arbatoje yra daug tiamino, kuris stimuliuoja imunitetą. Norint geresnio efekto, tokias arbatas patariama gardinti medumi.

Prieskonių arbata. Tai vaistažolių arbatų alternatyva. Labiau mėgstama įmantraus pirkėjo, kuris tradicines arbatas jau išbandė, siekia pajusti įmantresnį poskonį. Visos jos kuo nors savotiškai vertingos: gerina virškinimą, skrandžio, kepenų ir kitų organų veiklą, šalina toksinus ir pripildo organizmą vitaminais. Tai pipirų, cinamono, gvazdikėlių, anyžiaus, mango miltelių, imbiero, kardamono, kalendros, kmynų ar kumino ir kitos. Tarkime, ožragė turi daug geležies, gerina moters sveikatą (išskyrus nėštumo metu). Pankolis padeda moterims klimakteriniu periodu, o maitinančioms pagerina laktaciją. Muskatas, be visų išvardintų savybių, stiprina plaukus. Šias arbatas indijoje skanina pienu.

Susimąstykime. Kartais mūsų namai virsta tikru bunkeriu – ta vieta, kur saugu ir ramu, kur slepiamasi nuo vartotojiškumo atakų. Arbatos gėrimo ir vaišinimo įgūdžiai gali ne tik pagerinti visos šeimos sveikatą, atgaivinti odą, plaukus ir kūną, tačiau ir išsikviesti jaukumo mūzą, garuojančią iš Jūsų puodelio. Jeigu įdomu, leiskite, kad Jus apgaubtų nepaprastai subtilus jaukumas ir laukite tęsinio.

 

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: Dominika Novickienė

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university