ASTROLOGIJA – BŪDAS PAŽINTI SAVE

Viskas, kas geriausia, gyvenime ateina netikėtai. Meilė. Vaikai. Sėkmė. Suvokimas.Taip neplanuotai įvyko pažintis su astrologe (www.rozmarino-horoskopai.lt), pagalbos depresija sergantiesiems forumo (www.depresijosklubas.lt) įkūrėja. Ji - teisės aukštojo mokslo įpėdinė, įvairių mokslo žinių ieškotoja, kurią likimas paskyrė teikti atsakymus į mūsų klausimus, tuos, kurių visiems ypatingai reikia. Apie mūsų likimus, gamtą, moters rolę, astrologijos verpetus ir žmogų – visą šį voratinklį padeda išnarplioti Jurgita, profesionali astrologė.

 • Pasaulyje daug nematomų reiškinių, kurie mus veikia, nors ir sunku paaiškinti. Štai, įrodyta, kad vanduo turi atmintį, keičiasi nuo mūsų minčių ir dar tai, kad mintys lemia mūsų sveikatą. Ar astrologija, kuri yra tarsi neapčiuopiama, - mokslas, ar tik spėjimai?

Astrologija be galo tikslus, matematiškas, logiškas mokslas. Lietuvoje ir kai kuriose postsovietinėse šaliyse gyvuoja mitas, jog astrologija tai - vieta laisvoms interpretacijoms. Nieko panašaus – tai griežta ir labai tiksli sistema, kuri neturi nieko bendro nei su burtais, nei su spėlionėmis, ji remiasi astronominiais – matematiniais apskaičiavimais. Žmonės dažnai tikisi, jog astrologas „atspės“, kiek kartų kitą savaitę jis valgys, ar eis į tualetą, tačiau astrologija rodo ne nenuneigiamus įvykius, o besiklostančias aplinkybes ir, priklausomai nuo žmogaus elgesio, sąmoningumo, jis jomis gali pasinaudoti savo naudai arba aklai pasiduoti (įprasta daugumai žmonių) gyvenimo tėkmei. Astrologija padeda žmogui pažinti save, pamatyti savo silpnas ir stiprias puses. Ji leidžia blogus laikus išgyventi lengviau ir moko, kaip gyventi geriau. Tačiau astrologija nėra fatališkas žmogaus gyvenimo įvykių numatymas. Taip, patyręs astrologas gali pakankamai tiksliai prognozuoti įvykius maždaug metų periodui, bet daryti tai visam gyvenimui yra beprasmiška, nes žmogaus likimas yra nepastovus, jis kinta priklausomai nuo daugelio veiksnių, o pirmiausiai nuo paties žmogaus valios.

 • Yra žinoma, kad gamtos reiškinių žmogus iki galo ištirti yra nepajėgus, nes mes per menki suvokti jos tobulumą. Kokia Jūsų nuomonė apie tai?

 Aš neprilyginčiau astrologijos gamtos reiškiniui, tai pernelyg siaura sąvoka. Greičiau jau būtų galima sakyti būties ar visatos paslapčių. Aš manau, jog laikui bėgant ir žmogui kaip atskirai esybei (ne žmonijai) tobulėjant, vieną dieną jis tikrai priartėja prie visų paslapčių atskleidimo, arba, kitaip tariant, suvokimo, žinojimo, perpratimo. Žmonėms būdinga jungtis į masinius judėjimus ir kovoti dėl kažko, tarkim dėl rojaus žemėje, nors jeigu jie atidžiai pastudijuotų istoriją, pamatytų, jog viskas žemėje vyksta cikliškai, visus laikus lydėjo karai, žiaurumai, ligos. Niekada nei vieni laikai nebuvo geresni ar blogesni už kitus, būdavo tik trumpos atokvėpio akimirkos. Šiandien žmones “žudo” depresija, aids, vėžys, kažkada tai darė ispaniškas gripas, maras, raupai. Šiandien žmonija kariauja su musulmoniškomis šalimis, anksčiau vykdė kryžiaus žygius prieš pagonis. Šiandien mus krečia pedofilijos, narkotikų skandalai, anksčiau šventoji inkvizicija vykdė raganų medžioklę. Niekas visiškai nesikeičia, visą laiką tas pats, tik sukasi ratu. Todėl žmogus turėtų sustoti ir pamąstyti, kodėl? Galbūt todėl, kad ši vieta yra būtent tokia, kokia turi būti, galbūt jos keisti ir nereikia? Gal reikia keisti tik save. Bet save keisti yra sunkiausia, todėl daugelis pasirenka lengvesnį kelią – kovą su vėjo malūnais.

 • Sakote, šiais laikais žmones “žudo” depresija. Ar dėl to, kad padėti iš jos išbristi ir įkūrėte jau populiarų tinklalapį – forumą www.depresijosklubas.lt?

Forumą įkūriau kur kas seniau, 2007 metais. Tuomet dar neturėjau jokių minčių kada nors dirbti astrologe. Įkūriau, nes puikiai žinau, kas yra ši liga. Esu pasveikusi nuo depresijos, kuria sirgau daugybę metų, nepaisant niūrių prognozių. Įkūriau forumą, nes norėjau, kad žmonės žinotų, jog pasveikti galima, o pasveikus gyventi be vaistų. Taip pat, kad susirgus yra gydymas, galima gauti pagalbą. Depresija tai – ne “gėda” ar “ponų išmįslas”, o liga, tokia pati fizinė liga, kurią reikia gydyti, nes negydant nuo jos mirštama. Na ir galų gale, kad jie ne vieni, yra tokių pačių, kurie gali suprasti, palaikyti, pasidalinti patirtimi. Kartais girdžiu kalbų, jog forumas skleidžia negatyvumą. Argi nėra natūralu, kad kai sunkiai sergi, kai labai skauda, nesinori šokti aplink laužą su kardais? Yra tam tikra stadija, kuomet žmogus gyvena tik neigiamų minčių fone ir jam reikia išmokti to atsisakyti. Būtent to jis siekia forume, taigi, pagerėjus, atradus iš naujo nors trumpas džiaugsmo akimirkas, to negatyvumo nebesinori. Ir tai džiugina, nes reiškia, kad dar vienas žmogus pagyjo tiek, kad jau drįsta savarankiškai eiti savo keliu.

 • Kaip žmogui pasirinkti tinkamą astrologą? Juk daug šarlatanų, apsišaukėlių.

Atsirinkti yra sudėtinga, jei žmogus neišmano astrologijos specifikos. Asmeniškai aš niekada nesikreipčiau į astrologą, kurio darbas remiasi ne astronominiais pagrindais, o mistinėmis planetomis. Iš tikro neįmanoma pasakyti, kuris astrologas žmogui geriausiai tiktų. Vienas nori žinoti viską, kaip yra, kitas tenori žinoti, jog viskas jam bus gerai ir tik gerės, trečias tiesiog ieško pramogos. Taip kaip ir pas gydytoją: vienam reikia profesionalo, kitam šilto bendravimo, trečiam prestižinio mediko. Todėl net ir geriausias savo srities specialistas negalės įtikti visiems. Geriausia, matyt, būtų pradžioje užsisakyti smulkų darbelį ir pažiūrėti, ar tai yra tai, ko žmogus ieško.

 • Patikslinkite – ką „testavimui“ galima būtų užsisakyti, kad įvertinti – ar dirba profesionalas?

Tiesiog užsisakyti aktualaus klausimo nagrinėjimą ir įvertinti, ar gavote jus tenkinantį atsakymą.

 • Yra žmonių, kurie be astrologo, tarologo, ar kito likimo prognozuotojo savo sprendimų priimti negali, kas mėnesį ar dar dažniau kreipiasi į juos. Ar tai normalu?

Tai mitas, nesu tokių atvejų sutikusi. Lygiai taip pat galima būtų paklausti, ar normalu būti priklausomam nuo kompiuterio, interneto, facebooko, alkoholio ir kitų dalykų, į kuriuos žmonės „kreipiasi“ tikrai kur kas dažniau nei į astrologą ar pan.

Galbūt pas mane tokio tipo žmonės tiesiog nesikreipia, nes aš nepriimu sprendimų už kitą žmogų, galiu tik patarti, rekomenduoti. Iš gausybės nuolatinių klientų nėra nei vieno, kuris dažnai kreiptųsi ir nesugebėtų visiškai nieko apsispręsti. Normalu, kad žmonės klausia patarimų visais svarbiais klausimais, toks mano darbas. Dauguma tiesiog nesąmoningai kankina mintis, kad žmogus neturi teisės būti laimingas, o kodėl? Nežinau, gal kad nenueis į dangų. Bet tai juk yra kaip tik priešingai, žmogaus tikslas - išmokti būti laimingu ir įvairios priemonės, įrankiai (tame tarpe ir astrologija) jam duodami, kad palengvintų savo užduotį.

 • Koks Jūsų moralinis kodeksas darbe? Kokiomis vertybėmis vadovaujatės?

Esminis mano darbo principas viešai nekomentuoti savo klientų ar kitų žmonių horoskopų. Tai - pernelyg asmeniška, pernelyg intymu, pernelyg skaudina. Dažnai tai, kas pateikiama viešai, absoliučiai neturi nieko bendro su teisybe, bet palieka neužgyjančią žaizdą žmogaus viduje. Todėl aš nediskutuoju apie savo klientus, bei viešus asmenis nei su savo artimaisiais, nei su žiniasklaida. Kitas mano principas – sakyti teisybę, todėl neverta į mane kreiptis tiems, kurie tikisi, jog pasakysiu, kad viskas bus tik gerai. Mano darbas - žmogui parodyti jo silpnąsias puses, kad jis įgytų galimybę keistis, o ne paguosti ir suteikti apgaulingą viltį. Žinoma, būna ir džiugių naujienų, palyginus retai, nes žmonės, neturintys problemų paprastai į mane nesikreipia. Juk neiname pas gydytoją, kai puikiai jaučiamės?

 • Visuomenėje gaji nuomonė, kad astrologinės prognozės tolygu burtams. Ar tai susiję?

Nieko panašaus, aš neturiu aiškiaregystės dovanos, nemoku dėlioti kortų, ar burti iš kavos tirščių. Esu labai logiškas, racionalus žmogus, net anekdotų nesuprantu, nes jie man dažniausiai atrodo nelogiški ir visur  ieškau įrodymų. Jokiais būdais neneigiu, tarkim, Taro meno. Pažįstu puikią tarologę ir pati kreipiuosi į ją apnikus abejonėms (į skeptikų klausimą, ko „nepabūriu“ sau pati, atsakysiu trumpai ir aiškiai – pernelyg sunku likti objektyviam savo paties atžvilgiu). Astrologija remiasi kruopščiai surinkta ir patikrinta statiska bei realiu planetų judėjimu. Iš ties astrologijos istorija, tiksliau, turima informacija, yra ganėtinai šykšti. Yra žinoma, kada ir kur maždaug astrologija galėjo atsirasti, bet niekas nežino, koks didis protas sugebėjo atrasti šią sistemą. Ir ši sistema neturi nieko bendro su jokiomis kitomis sistemomis, juo labiau burtais.

 • Ar yra tiesos teiginyje, kad mėnulio ritmas lemia žmogaus gyvenimą? Ar jo įtaka tokia stipri, kad derėtų net sodininkystę, namų buitį, grožio ritualus derinti prie mėnulio fazių?

Ne, Mėnulis pernelyg greitai juda, kad galėtų būti toks reikšmingas žmogaus gyvenime. Jautresni žmonės jį junta, kaip nuotaikų pokyčius, o daugelis nejunta išvis. Tačiau Mėnulio padėtis tikrai svarbi gimimo horoskope.

 • Labai smalsu, ar turite išskirtinai mėgstamą horoskopo ženklą?

Matyt sergu profesine liga, nes man visi ženklai nepatinka (šypsosi). O jei rimtai, žinoma, turiu keletą favoritų, tačiau, kas jie – nesakysiu, kad likusieji neįsižeistų (šypsosi).

 • Jūs turite teisės mokslo diplomą, sėkmingai dirbote šioje srityje, kodėl nusprendėte ją palikti ir uždirbti duoną, prognozuodama žmonių likimus?

Teise tiesiog nusivyliau. Iki šiol kartais ilgiuosi teismo posėdžių, bet galiausiai tiesiog suvokiau, kad mano darbas pernelyg pradeda priminti dvasinę prostituciją ir tai man tapo nepakeliamai sunku. Tai, kad aš pasukau į astrologiją – absoliutus atsitiktinumas. Netikėtai nusipirkau viename JAV antikvariate knygelę, kuri kainavo labai brangiai ir tada ilgai sukau galvą, kodėl aš taip padariau, kas buvo nutikę mano protui tuo metu? Ji tapo mano raktu į dvasinę laisvę, atnešė man absoliučiai naują suvokimą ir kitokią gyvenimo kokybę.

 • Kokia tai knygelė, gal išduosite?

“Raphael’s Guide to Astrology”. Knyga yra išleista naujai ir ją įsigyti gali kiekvienas. Rekomenduoju ją, kaip puikų pradžiamokslį, nusiteikusiems rimtai mokytis astrologijos.

 • Esate religinga? Tikite Dievu, likimu ar kita substancija?

Ne, tikrai nesu religinga. Tačiau, nesu prieš religijas. Nesutinku su dogmomis, fanatizmu, prievarta ir žmogaus negalėjimu laisvai rinktis. Žmogus, augdamas (dvasine prasme), pradeda ieškoti tų gairių, rėmų, kelio ženklų, kurie jį vestų į dvasingumą – religija puikus pagalbininkas pirmosiose paieškose. O Naujasis Testamentas - apskritai be galo vertinga knyga, ypač evangelijos pagal Matą, Morkų ir Luką. Tik nereikia jose ieškoti istorijos – tai dvasinis vadovas, kurį daug kartų skaitant galima surasti atsakymus į labai daug klausimų. Aš nesu prieš bažnyčią, mane stipriai veikia šventyklų galinga aura. Tačiau, vieną dieną žmogus užauga tiek, kad aklo tikėjimo religija jam tampa negana, jis pradeda ieškoti kitų mokymų, kitų vedlių ir taip, kol galiausiai užauga tiek, jog gali dvasiniu keliu eiti niekieno neprilaikomas. Aš turiu savo asmeninę “tikėjimo” sampratą, tačiau manau, kad nesąžininga būtų ją primesti kitiems.

 • Psichologija mūsų asmenybes aiškina vienaip, biologija, religija dar kitaip. Pagal astrologijos mokslą, kodėl mes esame tokie skirtingi – kas tai lemia?

Dangaus kūnų išsidėstymas bei jų santykis su žemės koordinatėmis žmogaus gimimo akimirką jo gimimo vietoje. Tačiau niekas negali pasakyti, kodėl žmogus gimsta būtent taip, ar jis turi teisę rinktis, o gal tai atsitiktinumas ir t.t.

 • Dėl kokių situacijų dažniausiai žmonės kreipiasi į Jus? Klausia santykių, darbo, asmeninių, ar kitų klausimų? Kas aktualiausia šių laikų individui?

Žmonės kreipiasi dėl visų tų, kurias išvardinote. Žmonių problemos visą laiką išlieka tos pačios, per tūkstančius metų žmonės mylėjo, kariavo, stengėsi „užsidirbti“ sau sočią ateitį, tai daro ir dabar.

 • Į paprasto mirtingojo įsikišimą į mano gyvenimą visada žiūrėjau skeptiškai, bet gavusi 17 lapų saldžios ir karčios tiesos apie mano asmenybę, nustėrau, susimąsčiau. Žmonės Jums rašo teigiamus atsiliepimus už konkretumą, tiesą ir patarimus, rekomenduoja kitiems. Kaip Jums taip pavyksta?

Man tiesiog beprotiškai gyvenime pasisekė. Į mano gyvenimą patys ateidavo itin išmintingi, daug žinantys žmonės – mokytojai. Likimas tiesiog pats padovanojo man progas mokytis pas garsius savo amato meistrus, iš kurių gavau neįkainojamų žinių ir išmokau atskirti, kas tikra, o kas ne. Mano pažintis su dvasingumu prasidėjo labai anksti, dar paauglystėje, bet konkrečias gaires man davė bendravimas su Tomu Girdzijausku, (vėliau mūsų pažiūros išsiskyrė, bet kai aš buvau pirminiame ieškojimų etape, šis žmogus buvo tas, kuris „ištiesė man ranką“ ir iš sumaišties nukreipė teisingu keliu.) Stipriai praturtino pažintis ir išdrįsiu pasakyti - draugystė su Kauno universiteto docentu, fizikos mokslų daktaru Vytautu Stankumi, kuris padėjo man susipažinti su astronomijos ir kitų svarbių dalykų pagrindais. Visgi, svarbiausias žmogus mano dvasinio kelio etape – filosofijos mokslų daktaras Jonas Maliukevičius, kuris pirmasis ir pastebėjo mano talentą astrologijai, ne vienus metus lydėjo tuo sudėtingu ir kupinu išbandymų dvasiniu keliu. Ko gero, jei ne šis ypatingas žmogus, aš niekada nebūčiau priėmusi tokio drąstiško sprendimo sukti iš teisės į astrologiją. Ši pažintis įvykdė tikrą perversmą manyje, pradžioje aš jam priešinausi, vaikiškai pykau, maištavau, bet galiausiai vidiniai pokyčiai nugalėjo, tik to dėka dabar esu tokia, kokia esu. Ir, žinoma, nepamirštu pačių nuostabiausiųjų mano astrologijos mokytojų. Deja, jų pavardžių atskleisti negaliu, dėl labai elementarios priežasties – nenoriu, kad dar kažkas taptų toks „protingas“ kaip aš (šypsosi). Tai žmonės, kuriems už tai, ką man davė, ką leido iš jų išmokti, ko gero labiausiai gyvenime esu dėkinga. Galiu pasakyti tik tiek, kad mokiausi ne pas Lietuvos, ir ne pas Rusijos astrologus.

 • Kiek laiko jau teikiate astrologės paslaugas? Juk mokėtės ilgai, iš karto tikriausiai ne dirbote šio darbo.

Astrologe dirbu nuo 2009 metų.

 • Ar po savęs neplanuojate palikti astrologijos žinių įpėdinių?

Bijau, kad nepavyks man taip greitai atsisveikinti su šia svetinga vieta (šypsosi).Todėl įpėdinių dar neplanuoju, kol kas seku savo mokytojų pėdomis. Bet kas žino, kas bus ateityje. Pradžioje labiau norėčiau parašyti ir publikuoti astrologijos vadovėlį.

 •  Prieš kiek laiko reikia užsisakyti paslaugas pas Jus, juk klientų turite gausų būrį.

Tai - kintamas skaičius. Artėjant naujiesiems metams eilė būna, kad išauga ir iki pusės metų, vasarą ji kur kas trumpesnė. Bet kokiu atveju, geriau man parašyti iš anksto. Negalintiems laukti, paslaugas teikiu ir be eilės, tiesa, kaina tuomet ženkliai didesnė. Tikrai nėra, ko piktintis, juk tokiu atveju man tenka į parą dirbti ne 8 valandas, o 16. Pritaikykime teisės analogiją – darbo kodeksas juk numato didesnį apmokėjimą už viršvalandžius bei naktinį darbą.

 • Žmogui atsiunčiate didelės apimties aprašymą, ar paskui dar atsakote į iškilusius klausimus?

Taip, aš atsakau į visus, su sudarytu horoskopu susijusius klausimus, tiesa, kartais atsakymo tenka palaukti ir keletą dienų ar net savaitę, tiesiog gaunu tiek daug laiškų, kad fiziškai negaliu į visus juos atsakyti iš karto ir tai darau eilės tvarka.

 • Kodėl taip svarbu per savo gimtadienį būti tam tikroje vietoje?

Todėl, kad kartą į metus Saulė grįžta į tą patį tašką, kuriame buvo žmogaus gimimo akimirką, t.y. per žmogaus gimtadienį, tiesa, dėl precesijos (žemės svyravimų aplink savo ašį) tai įvyksta su šiokia tokia paklaida. Būtent tą akimirką susiformuoja vadinamasis soliaras arba buitiškai tariant – metinė prognozė. Priklausomai nuo žemės koordinačių, kuriose tą akimirką žmogus yra, prognozė gali keistis. Taigi koordinačių keitimas arba, kitaip tariant, buvimo vietos keitimas, leidžia žmogui koreguoti savo metinę prognozę. Tik reikia nepamiršti, kad nei geros planetos, nei blogos niekada niekur nedingsta, jos vis tik veikia, tik kitose veikimo srityse, tačiau galima parinkti, kad piktosios veiktų mažiau reikšmingas sritis, o gerosios – svarbesnes.

 • Visi mes klystame, o Jūs? Pamenate situacijų, kai sudėliojote vieną likimo kreivę, o vėliau viskas pakrypo visiškai kita linkme?

Be abejo, aš darau klaidas, nėra tokio žmogaus, kuris jų nedarytų. Tik čia klausimas ne visai teisingas. Mano darbas nėra sudėlioti likimo kreivę, kaip jau ir atsakiau ankstesniame klausime, tai nėra tikslinga. Tačiau buvo, kad sumaišiau laiškus ir sudariau ne tą horoskopą, kurio prašė, teko nuryti kartėlį ir darbą atlikti dar kartą (šypsosi).

 • Ar esate iš tų, kuri ramiai reaguoja į kritiką?

Priklausomai nuo to, kas kritikuoja. Ne paslaptis, kad Lietuvoje yra tokių, kurie viską išmano apie teisę, mediciną, vaikų auklėjimą, šunų dresavimą bei krepšinį. Taigi, jei kritikuoja būtent toks visažinis, galiu atsakyti jam taip “aštriai”, kad noras kritikuoti apskritai ilgam dings. Jei kritikuoja savo srities autoritetas, savaime suprantama, kad už kritiką būsiu tik dėkinga. Bet jei smalsaujate “ar man priimtina krikščioniškoji doktrina apie kitą skruostą”, tai galiu atsakyti, kad jokiais būdais ne. Aš iš tų, kurie duoda atgal ir pasistengia, kad dar kartą duoti nebereikėtų.

 • Ar Jūsų darbas keičia žmonių gyvenimus, lyg būtumėte paskata kilti aukštyn?

Nedrįsčiau sau prisiimti tokio nuopelno. Nes, kad ir ką aš žmogui sakyčiau, tai jo likimo nepakeis, jei jis pats nesiims konkrečių veiksmų.

 • Ką daryti tam, kurio prognozė yra visiškai negatyvi, taip ir laukti nelaimių, ar dar įmanoma kažką pakeisti?

Pagrindinis dalykas, kurį man suteikė astrologija – suvokimas, jog absoliučiai viskas keičiasi ir nėra visiškai nieko pastovaus. Keisti visada kažką įmanoma – pirmiausia pačią prognozę, sutinkant gimtadienį kažkur kitur, taip pat yra metodikos, kaip pakeisti piktą veikimą tų planetų, kurio poveikio vietos keitimas nekoreguoja. Tačiau, tai reikalauja daug pastangų ir ne daug kas joms ryžtasi. Bet kokiu atveju, jau vien žinojimas, kad tai - tik laikinas gyvenimo etapas, padeda. Aš visada galiu žmogui garantuoti vieną dalyką – jo bėdos nesitęs amžinai, jos baigsis.

Foto: Mk

 • Pro Jus praplaukia įvairiausios lemtys, informacija, faktai, ar tenka vis dar netekti žado dėl to, ką apskaičiuojate asmenybės ar kitose prognozėse? Gal pasidalinsite kokia įdomia istorija?

 Na, istorijomis nenorėčiau dalintis, būtų labai nemalonu, jei kažkas istorijoje atpažintų save. Tačiau taip, mane vis dar šokiruoja žmonių tragedijos – tikrai būna, kad matau, jog ši neišvengiama, kažką keisti per vėlu ir tai visada sukrečia. Tačiau tai atperka matymas, kaip keičiasi nuolatinių klientų gyvenimas – jie irgi atranda suvokimą apie būties permainingumą, pradeda „matyti“, jog negyvena tik aklai likimo nešami, bet gali pokyčių imtis patys. Tikrai mano klientų rate yra ne vienas žmogus, kuriuo be galo didžiuojuosi, kuris įveikė didžiulias bėdas ir sugebėjo po jų atsitiesti. Aš nesu tobula ir kartais pykstu, nekenčiu, bjauriuosi, kai negandos ir pikti žmonės prisiliečia prie manęs ir mano šeimos, tačiau savo darbe į žmogų žiūriu, tik kaip į gyvenimo mokyklos mokinį, kuris, blogiausiu atveju, tiesiog neparuošė namų darbų. Į mano darbo pobūdį  neįeina skaičiuoti svetimų nuodėmių.

 • Ką svarbiausio žmogui parodote savo darbe?

 Mano darbo patirtis  labai aiškiai parodė, kad nėra nei vieno žmogaus, kuris neturėtų trūkumų ir nėra nei vieno, kuris neturėtų talentų, todėl ir žmogui, kuris į mane kreipiasi, aš  atveriu situaciją iš šalies, kad jis pats galėtų atrasti savo klaidas ir priimtų vienokį ar kitokį sprendimą. Kartais man klientai rašo – baisu prisipažinti, bet aš jūsų nepaklausiau. Tame nieko blogo, kiekvienas žmogus turi laisvę priimti vienokį ar kitokį sprendimą bei su tuo susijusias pasekmes, o aš galiu tik patarti ir sunkią akimirką padėti atrasti išeitį.

 • Kokių klientų lietuvių asmenybių daugiau pastebėjote – likimą valdančių, ar desperatiškai gyvenančių?

Manau, kad bet kurioje tautoje visada bus kur kas daugiau aklai pasiduodančių likimo tėkmei.

 • Žmonės mėgsta susipažinę klausti horoskopo ženklo ir iš karto priskiria vienas kitam tam tikrus visuomenėje paplitusius tų ženklų bruožus.Tarkim, mergelės, neva visada labai racionalios, tvarkingos, o dvyniai yra dviveidžiai, liūtai - valdingi. Bet ar taip galima elgtis? Ar tame yra bent dalis teisybės?

Žinoma. Tiksliau iš dalies. Dažnai žmogus būna labai išraiškingas kažkurio ženklo atstovas, tik nebūtinai savojo. Aš pati mėgstu spėlioti, kokį ženklą atstovauja tarkim kirpėja kirpykloje, gydytoja klinikoje, pardavėja parduotuvėje ir t.t. Dažnai zodiako ženklą išduoda žmogaus išvaizda.

 •  Užsienio šalyse visuomenėje normalu turėti asmeninį psichologą, stilistą, ir taip pat - astrologą. Kaip manote, kodėl lietuviai dar taip abejingai žiūri į šį mokslą? Ar mes konservatyvūs? O gal manome, kad visada žinome viską geriau...

Aš nemanau, kad abejingai. Taip, yra dalis skeptikų, bet tai visiškai normalu, ne visi žmonės juk tiki, tarkim, tradicine medicina.Taip ir astrologija negali visi tikėti, tai visiškai normalu.

 •  Astrologija – gamtos mokslas, juk planetos, žvaigždės, dangus… Ar neatrodo, kad šių dienų žmogus pamiršo tai, iš kur jis kilęs. Kas laukia mūsų vaikų?

Ne, aš taip nemanau. Manau, kad viskas yra būtent taip kaip ir turi būti. O mūsų vaikų laukia tai, kas kažkada laukė bet kurių kitų vaikų. Toks yra gyvenimo ciklas, jei pažiūrėsime atidžiau, pamatysime, kad visur sukasi tas pats ciklas – kūdikis, augantis ir besimokantis, virstantis į vaiką, paauglį, subrendusį žmogų ir senuką, moksleivis, keliaujantis nuo pirmos iki dvyliktos klasės, metų laikai nuo pavasario iki žiemos - visur ir visame kame yra tas pats judėjimo ir kaitos ciklas. Juk dar  Hermis Trismegistas teigė, jog kaip viršuje, taip ir apačioje, perfrazuokime – kaip danguje taip ir ant žemės. Vadinasi, viskas yra taip, kaip ir turi būti. Žmogus turi suvokti, jog nereikia keisti nieko, kas išorėje. Jis to net negali padaryti. Keisti reikia tai, kas viduje, tuomet keičiasi ir išorė. Pati savaime.

 • Tuomet, remiantis istorija, tokia ciklų teorija, reikėtų suprasti, kad ir dabar yra tam tikra žmonijos vystymosi, arba nykimo stadija. Koks laikmetis dabar yra? Kada jis keisis?

Ne, nėra nykimo stadijos. Tai - tarsi amžina laiko spiralė. Žmogui, kaip dvasinei būtybei, svarbu yra tai, kur jis yra čia ir dabar. Visa kita - tik fonas. Žmonija nei vystosi, nei nyksta. Ji tiesiog egzistuoja. Sakysite, pažiūrėkite, kas darosi Ukrainoje, argi kada anksčiau buvo tokių siaubų? O jūs manote, kad kryžiuočių puolamos pilies gyventojams buvo mažiau baisu? Ar inkvizicijos persekiojamai „raganai“? Visada viskas tas pats. Skiriasi tik žmogaus „žaislai“. Ta tema rekomenduočiau pažiūrėti dar ganėtinai naują filmą „Cloud Atlas“.

 • Kaip elgtis moterims šiais laikais? Duokite bent vieną patarimą – kokias sritis ar vertybes puoselėti dailiajai lyčiai, kad šie metai būtų prisotinti laimės?

Sunku būtų vienareikšmiškai atsakyti, tokius patarimus dalinti visiems pakankamai beprasmė veikla. Todėl, aš tiesiog palinkėsiu moterims įsiklausyti į save ir niekada nepamiršti, kad moteris yra medžiojama, nepasiekiama, išdidi gazelė, o ne medžiotojas, jog moteris yra gyvybės davėja, šeimos židinio puoselėtoja, meilės ir šilumos šaltinis, o ne laukinis barbaras, kuris atneša grobį šeimai į namus. Išsireikšiu nepopuliariai – mes galime į valias diskutuoti apie lyčių lygybę, moters teises vairuoti traktorių ir dalyvauti Amerikietiškose imtynėse, tačiau moteris ir vyras niekada nebus lygus. Ne todėl, kad vienas jų būtų blogesnis, o todėl, kad jie yra skirtingi, tam, kad galėtų papildyti vienas kitą. Ir, kol moteris norės būti vyro “kailyje”, kol neatsimins savo esmės ir to, ką ji gali ir turi duoti, tol ji nebus laiminga. Jokiais būdais nebandau pasakyti, kad moters vieta tik prie puodų. Noriu pabrėžti, kad kiekviena moteris savyje turi atrasti savo moteriškumo šaltinį ir nesistengti prilygti vyrui fizine jėga ar kitomis, išskirtinai vyriškomis savybėmis (beje, šios mintys tinka ir vyrams). Ne veltui žmonės yra dviejų lyčių, o ne vienos, taigi ir nesistenkime susitapatinti. Šiame gyvenime kiekvienas žmogus be išimties turi atrasti save ir teisę būti tokiu, koks jis, kokiu nori būti, bet labai svarbu nepamiršti ir tikrosios savo esmės. Visa tai suvokti tikrai padeda astrologija.

Kiekvienas Jurgitos pasirinkimas surastas per patirtį, todėl norisi klausti dar ir dar bei tęsti ilgą jos asmenybės epitetų sąrašą: intelektuali, teisinga, darbšti, objektyvi…Atrodo, tiek daug bruožų neįmanoma sutalpinti į vieną horoskopo ženklą. Tačiau, pasirodo, taip būna. Koks vidinis turtas slypi kiekviename mūsų, galite sužinoti visi, pradėję savianalizės kelią nuo savęs, nepraeinant pro šalį ir pro čia: www.rozmarino-horoskopai.lt.

 

Tekstas: Dominika Novickienė, bendraujant su Jurgita Urbonavičiene

Nuotraukos: 1- fotografė Indrė ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ), 2-4 fotografė Rasa Voitova (Fėjų Namai), http://fejunamai.wix.com/fejunamai, 5-Mk

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university