Apgamai - pavojingas grožis

Viduramžiais moterys, turinčios apgamų, buvo laikomos raganomis ir deginamos ant laužų. Renesanso laikais apgamas laikytas grožio, skonio ir elegancijos simboliu ir,  nors netikras, buvo tiesiog privalomas kiekvienai aukštuomenės damai.

Nors žavėjimasis apgamais nuo to laiko kiek atslūgo, tačiau prieš kelis dešimtmečius apgamai vėl tapo madingais.  Dėmelė ant veido, o ypač virš lūpų, pradėta vadinti seksualumo ir paslaptingumo simboliu. Šių dienų visuomenė susirūpino ne tik apgamų žavesiu, bet ir jų keliamu pavojumi.

“Veidas be apgamėlio kaip saulėlydis be saulės”

Taip manė arabai. Jiems pritarė persai ir čigonai, kurie taip žavėjosi apgamais, kad net išsitatuiruodavo apgamėlius ant kūno. Ne mažiau apgamus vertino ir XVI amžiaus aukštuomenės damos. Jos apgamus nusipiešdavo specialiais pieštukais arba prie odos prisiklijuodavo specialią medžiagos skiautelę. Tas medžiagos skiauteles gamindavo specialiai šiam darbui pasamdyti meistrai, kurie iš juodos ar tamsiai raudonos aksominės medžiagos iškirpdavo apskritimo, žvaigždutės, širdelės ar kitos formos „apgamą“. Kartais juos papuošdavo brangakmeniais ar perlais. Kiekviena save gerbianti to laikmečio dama šiuos aksesuarus visada nešiodavosi su savimi nedidelėje dėžutėje. Tačiau „apgamai“ buvo naudojami ne tik dėl grožio. Jie turėjo ir simbolinę reikšmę. Pavyzdžiui, dėmelė ant kaktos reiškė puikybę, o šalia lūpos – koketiškumą.

Praeities atspindžiai ir ateities pranašai

Kai kurie specialistai teigia, kad apgamai slepia kur kas daugiau informacijos nei, kad gali iš pradžių atrodyti. Pagal formą ir apgamų išsidėstymą galima spręsti, kokiomis ligomis yra sirgę proseneliai, ar net kur jie gyveno. Pavyzdžiui, apgamas ant galvos neretai reiškia onkologinę prosenelių ligą. Jei apgamas yra kairėje galvos pusėje – sirgo giminaitis  iš tėvo pusės, o dešinėje - iš motinos.

Reinkarnacija besidomintys specialistai teigia, kad apgamas nemažai papasakoja apie buvusį žmogaus gyvenimą. Jų teigimu daugiausiai ir keisčiausios formos apgamų turi tie žmonės, kurie praėjusiame gyvenime buvo nužudyti, o dėmelė ant kūno rodo mirtinos žaizdos vietą.
Iš apgamo galima nustatyti ir tai, kad žmogus, ar jo proseneliai buvo ištremti į Sibirą, ar, kad gyveno Vakaruose. O naujo apgamo atsiradimas leidžia nustatyti ir galimos ligos diagnozę (galima susirgti net po kelių ar keliolikos metų).

 

Atsargiai! Apgamas

Neretai pastebime, kad vasarą ant kūno padaugėja apgamų. Tačiau ne visi jie gražūs ir nepavojingi. Jei pasikeitė apgamo spalva, dydis, atsivėrė kraujuojanti žaizdelė, apgamą pradėjo niežtėti ar skaudėti - verta sunerimti. Tai gali būti ir rimtos ligos – melanomos (odos vėžio) simptomai, kuriuos pastebėjus geriausia pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Apgamui taip pat galima pakenkti. Lengviausia tai padaryti nusideginus, susibraižius ar kitaip susižeidus odą. Apgamui taip pat kenkia krapštymas, trynimasis į jį (pavyzdžiui drabužių).
Kai kuriais atvejais apgamą galima pašalinti. Dažniausiai tai daroma jei rekomendavo gydytojas, kai apgamas yra tokioje vietoje, kurioje jį nuolat spaudžia diržas, liemenėlė ar pan. Galima šalinti apgamą ir tuomet, kai jis Jums neatrodo estetiškai.

Apgamo „kalba“ 

Apgamas ant kaktos ar virš dešiniojo antakio – meilės ženklas, taip pat sėkmės pranašas.
Virš kairiojo antakio – garbingumo, sąžiningumo ženklas.
Tarp antakių – simbolizuoja amžiną meilę.
Prie smilkinių – ligos pranašas.
Šalia akies – aistringo žmogaus aksesuaras. 
Ant nosies  esantis apgamas nuo senų laikų simbolizuoja žmogaus suktumą piktavališkumą. Taip pat tai sėkmės ženklas.
Ant dešiniojo žando – simbolizuoja sėkmę, ant kairiojo – nesėkmę meilėje.
Virš lūpos apgamą turintis žmogus paprastai būna romantiškas, jausmingas, mėgstantis prabangą.
Apgamas po lūpomis simbolizuoja užsispyrimą, valingumą.
Ant pėdos apgamą turintis žmogus paprastai būna aistringas keliautojas.
Ant plaštakos esantis apgamas pranašauja stulbinančią karjerą.
Apgamai ant rankų taip pat labai geras ženklas. Jie prognozuoja sėkmę, šlovę ar turtus.
Ne taip pasisekė jei apgamas ant kairiojo peties – jis pranašauja finansinius sunkumus, o štai  ant dešiniojo esantis apgamas žada turtingą gyvenimą.

 Tekstas: Milda Mučaitė

Nuotraukos: www.flickr.com 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university