10  IDĖJŲ JAUSTIS GERIAU

1. Būkite savo pačių drausmė. Mus supa daug nereikalingų pagundų, todėl iššvaistome save pernelyg dažnai netikslingos literatūros skaitymui, neribotiems pokalbiams, kitų žmonių gyvenimų tyrinėjimui. Jaučiamės išsekusios ir nieko nenuveikusios. Sudrausminkite save ne tik mintimis, bet ir konkrečiais naudingais veiksmais - tvarkymusi, mokymusi, prasmingos veiklos organizavimu. Kai atsispirsite milžiniškoms pagundoms – įgausite milžiniškos galios!

 

2. Atverkite savo dabartį. „Negyvenkite praeitimi (nebent norite jausti kaltę) ir nesijaudinkite dėl ateities (nebent norite jausti baimę), bet susikoncentruokite į šiandieną (jei trokštate laimės).“ (Steve Chandler)

3. Viską išsigalvokite. Pablo Picasso buvo kūrybingas. Jamesas Cameronas yra kūrybingas. Andrius Mamontovas yra kūrybingas. O kaip gi Jūs? Galvokite apie kūrybingumą paprasčiau. Visada galvokite, kad tai, ką turite padaryti, yra lengva, tikrai taip ir bus. Išsigalvokite savo vizijas, tikslus ir gyvenimą. Kūrybingumas slypi kiekviename. Norėdami rasti atsakymus, turite daug klausinėti, nebijoti būti naiviems, nes kur yra klausimas, būtinai yra ir atsakymas.

4.Juokitės be priežasties. Nereikia laukti, kol jausmai Jus motyvuos, tai gali užtrukti. Tiesiog elkitės taip, kaip norite jaustis. Vaikai dažnai pradeda krizenti be jokios priežasties. Branginkite šį linksmą spontaniškumą. Daug miego ir juoko prailgins Jūsų gyvenimą. Juokas ir humoro jausmas sukuria žmogui viltį ir teigiamą požiūrį, palaiko gražią išvaizdą, nes tokio žmogaus akys spindi gyvybe.

5. Rašykite. Sekite pasakojimą pati sau, rašykite dienoraštį. Kas žino, galbūt tai bus knyga ar vertinga brangenybė ateityje, kai tapsite didžiu žmogumi.  Rašykite bet kur ir bet kada. Jeigu turite planų, darbo knygą - ją atverskite bent du kartus per dieną, kad įsirašytumėte, ko siekiate.

6. Ką nors atlikite prastai. Kartais jaučiatės neturinčios nuotaikos ką nors atlikti, nes manote tai padarysianti prastai? Ir tada nedarote nieko. Geriau nusijuokite ir komiškai prastai atlikite savo užduotį, o tada mėgaukitės tuo, kas jums nutiks proceso metu. Pirmą kartą dažnai klystame, tačiau atliekant veiksmą vis dažniau, tobulėjame. Juk ekspertas yra tas, kuris savo srityje padarė visas įmanomas klaidas. 

7. Atlikite ritualus. Susigalvokite savo nuosavą ritualą, kuris bus tik Jūsų. Ritualai veiks, kaip starteriai – išjungs delsimą ir paruoš veiksmui. Tai gali būti rytinis veido masažas, ar tempimo pratimai, o galbūt lėtas monologas su savo mintimis geriant arbatą.

8. Nepameskite savo prizo iš akių. Sutelkus dėmesį į norimus dalykus, priversite juos ateiti į Jūsų gyvenimą. Tačiau nepamirškite, kad geriausi tikslai yra tie, kurie yra begaliniai tikslai, nes jei pasieksite galutinį tikslo tašką, galite pajusti tuštumą. Svarbiausia, turėkite veiklos kryptį.

9. Laikykitės „žinių“ dietos. Neprogramuokite savo proto vulgaria ir bauginančia informacija, skleidžiama per medijas. Tai juk daro Jus mažiau motyvuotais, taip patiriate optimizmo nuostolių. Daugiau domėkitės prasmingo turinio leidiniais, knygomis, įdomiais žmonėmis, ar vertingais internetiniais tinklalapiais.

10. Ne problemos, o pamokos. Save matydamos problemų aukomis netenkate galios jas išspręsti. Atraskite tai, kad kiekviena problema yra tiesiog pamoka, kurią tereikia išmokti. Atsakomybės už problemą/pamoką prisiėmimas  Jums suteiks jėgų ją suvokti. Tada tapsite laisvos!

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: http://www.pixmac.co.uk

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university