MOTERS GROŽIO PASLAPTYS

Senoviniuose traktatuose pabrėžiama, kad tik atlikdamas savo dharmą (vykdydamas savo prigimtį, atlikdamas tai kam yra skirtas) žmogus gali būti laimingas.  Pagal kūno struktūrą galime suprasti kokią dharmą turime atlikti. Šuns dharma yra saugoti namus, ginti šeimininką, vaismedžio dharma – nokinti vaisius ir t. t. Būti moterimi reiškia skleisti grožį, meilę ir harmoniją aplink save. Savo vidiniu ir išoriniu grožiu moteris taip pat nuramina savo vyro protą. Moteris yra grožio, meilės ir harmonijos nešėja šeimoje bei visuomenėje. Taigi, peršasi išvada, kad būti gražiai nėra tik paika moters užgaida, ji instinktyviai jaučia, kad tai jai įgimta ir tai viena iš jos savybių, kurią reikia atskleisti.

Šiais laikais moterys dažniausiai skirstosi į dvi kategorijas. Į tas, kurios vaikosi išorinio grožio, pamesdamos, bet kokią sveiką nuovoką ir puldamos į kraštutinumus, ir į tas, kurios atmetusios išorę, vertina ir puoselėja tik vidinį grožį. Kuriai kategorijai Jūs save priskirtumėte?

Platonas yra pasakęs: „Kūno grožis, sutapęs su sielos grožiu, sudaro harmoningą žmogų.“ Manau, visi pastebėjome, kad išorė ir vidus yra tampriai susiję. Išorė gali daug pasakyti apie žmogaus charakterį, jo polinkius ir t.t.

Šiame straipsnyje išsamiau panagrinėsime išorinį grožį šiek teik paliesdami ir vidinį. Į pagalbą pasitelksime penkis pirminius elementus – taip bus lengviau susisteminti ir suvokti žinias. Taip pat straipsnyje rasite daug praktiškų patarimų kaip kasdienybėje puoselėti grožį, kuriuos pritaikiusios tikrai galėsite geriau pažinti ir atskleisti savo moteriškumą.

Kosmose, o taip pat ir žmogaus kūne pasireiškia penki pirminiai elementai, kai jie visi harmoningai dera tarpusavyje žmogus yra sveikas. Šie elementai tai: žemė, vanduo, oras, ugnis ir eteris.

Grožis pagal „žemės“ elementą. Kvapas.

Žemės elementas susijęs su uosle, kvapu. Šio elemento pojūčio organas yra nosis. Grožis susideda iš įvairių elementų, jeigu mes gražiai atrodome, bet nuo mūsų sklinda nemalonus kvapas, jau nebebūsime tokie patrauklūs. Taigi, yra labai svarbu, koks kvapas sklinda nuo mūsų. Vedos rekomenduoja žmogui prausti savo visą kūną 2-3 kartus per dieną. Geriausia ryte atsikėlus ir vakare po darbo. Kai prausiamės ryte energetiškai vanduo nuplauna miego energiją, pažadina organizmą ir taip mes paruošiame savo kūną naujai dienai. Taip pat labai svarbu palįsti po dušu grįžus namo po darbo, nes taip mes nusiplauname svetimas energijas, kuriomis aplimpame per visą dieną, atsipalaiduojame, pamirštame dienos rūpesčius ir galime geriau pailsėti. Labai svarbu vakarienę pradėti valgyti ar gaminti jau nusiprausus, kitaip per energetinius kanalus, kurie atsidaro valgymo metu, mes prarysime ir visus dienos rūpesčius. Ajurveda sako, kad žmogus prausdamasis du kartus per dieną palaiko savo sveikatą, o prausdamasis tris kartus - profilaktiškai apsisaugo nuo ligų.

Anksčiau žmonės kvepindavosi tik natūraliais eteriniais aliejais, gėlių žiedų vandenimis (hidrolatais). Moterys puošdavosi šviežių gėlių vainikais. Nors šiuolaikinės technologijos pažengė, tačiau kvepalų pasiūla kokybiškai smuko. Kvepaluose yra daug sintetinių priedų, o taip pat praktiškai į visų kvepalų sudėtį įeina alkoholis, kas yra labai nepalanku. Alkoholis kenkia žmogui tuo, kad subtiliame lygyje jis pritraukia nepageidaujamas energetines būtybes, o taip pat susilpnina mūsų natūralią auros apsaugą. Todėl rekomenduočiau įsigyti natūralių eterinių aliejų ar jų pagrindu sukurtų kvepalų, gėlių hidrolatų. Naudojant tam tikrus eterinius aliejus moters aura pasidaro glotnesnė, labiau sušvyti, tampa švelni. Ypatingai moteriai tinkantys eteriniai aliejai yra šie: rožių, jazmino, gardenijos, sandalo, lelijos, o taip pat kvapas ylang-ylang (kvapiųjų kanangų eterinis aliejus), levandos, iriso. Kiekvienas kvapas veikia mūsų nervinę sistemą ir galime juos naudoti taip, kad pasijustume geriau – tai mokslas į kurį verta pasigilinti. Jazminas daro moterį patrauklią, rožių kvapas sužadina romantiškus jausmus, atveria širdį. Levandų kvapas tinka moters mėnesinių dienomis, jis ją ramina, suteikia stabilumo ir t.t.

Grožis pagal „vandens“ elementą. Skonis.

Vandens elementas susijęs su skoniu. Šio elemento pojūčio organas yra liežuvis. Pagal ajurvedą yra produktai, kurie sustiprina moterišką energetiką ir yra produktai, kurie griauna moteriškumą, anksčiau laiko sendina ir pan. Taigi, pradėsiu nuo produktų, kurie palankūs moteriai. Kaip vienas efektyviausių produktų ajurvedoje, kuris sustiprina moteriškumą ir veikia subtilų moters kūną, yra karvės pienas. Kodėl būtent pienas? Karvės pienas laikomas ne tiek maisto produktu, kiek produktu persisunkusiu meilės energija. Kai mes jį geriame, subtilus mūsų kūnas prisipildo meilės energijos. Vedose sakoma, kad karvės žemėje gyvena tam, kad išmokytų žmones mylėti. Vienintelis keblus dalykas, kad pienas yra sunkiai virškinamas, o tam, kad jis gerai susivirškintų reikia jį gerti karštą ir su prieskoniais. Kadangi pienas yra mėnulio produktas, jį galima gerti tik vakare ar anksti ryte, dieną šis produktas pasak ajurvedos nesusivirškina. Į pieną galima dėti šafraną – tai vienas geriausių „grožio“ prieskonių. Taip pat sviestą ghi. O iš moteriškų žolių vertingiausios yra šios: šatavaris (asparagus racemosus), vaistinė baltašaknė (Polygonatum), vaisius amla (Phyllanthus emblica), saldymedis, kinietiška žolė dong kvai (Angelica sinensis). Taip pat labai gerai moteris veikia čavanprašas. Moteriai taip pat patartina vartoti medų, žiedadulkes - tai Veneros produktai. Medaus šaukštelį galima įsidėti ir į šiltą pieną vakare. Kavą, juodą, žalią arbatas geriausia būtų pakeisti gėlių arbatėlėmis. Tam labiausiai tinka šios: kinrožių arbata (stiprina pirmas dvi čakras, palanku širdžiai ir labai tinka tiems, kas kartoja mantras), ramunėlių, jazmino, rožių, erškėtrožių. Moterims tinka vartoti rožių uogienę.
Netinkami produktai yra šie: juoda, žalia arbata, kava. Jie apsunkina inkstų veiklą. Nuo šiuose gėrimuose esančio kofeino moters ir taip neramus protas tampa dar neramesnis, o tai, savaime aišku, grožio neprideda. Taip pat grožį naikina visi produktai, kuriuose yra smurto energijos: mėsa, žuvis, kiaušiniai. Todėl patartina maitintis vegetariškai.

Grožis pagal „ugnies“ elementą. Rega, išvaizda.

Ugnies elementas susijęs su rega. Šio elemento pojūčio organas yra akys. Pradžioje aptarkime drabužius. Vedinėje visuomenėje buvo laikomasi nuomonės, kad moteris turi būti gražiai apsirengusi, bet tuo pačiu drabužis turi ją apsaugoti energetiškai, t.y. visos energetiškai pažeidžiamos vietos turėjo būti uždengtos. Moters kūne yra tam tikros kūno vietos į kurias žiūrint, jei jos neuždengtos, iš jų išeina energija. Šiuolaikinė moteris dažnai nežino ką uždengti, o ką atidengti, o netinkamai apsirengus, per visą dieną ją energetiškai gali stipriai „nusiurbti“ ir ji vakare jausis išsekusi. O kai kasdien tai kartojasi, atsiranda nuolatinis nuovargis ir dirglumas. Taigi, kur yra tos vietos, kurias reikėtų apsaugoti? Pradėkime nuo apačios. Pirmiausia tai kojos, o ypač blauzdos. Tinkamiausia moteriai būtų dėvėti ilgas sukneles, sijonus arba bent kelnes. Taip pat svarbu apsaugoti pirmos čakros zoną. Jei dėvite kelnes, rekomenduojama nešioti tunikas, ilgesnius marškinėlius, kad jie pridengtų pirmą čakrą. Taip pat turi būti uždengta bambos sritis, nes čia yra moters energijos kaupykla. Ir savaime suprantama, kad reikėtų pridengti krūtinę, rekomenduojama nenešioti palaidinių be rankovių. Ant nugaros nerekomenduojama turėti didelių iškirpčių, nes čia išsidėsčiusios visos čakros ir bendrai mes esame nelabai apsaugoti iš nugaros. Ilga supinta kasa veikia kaip stuburo ir visų išilgai einančių čakrų energetinė apsauga, deja ne daug moterų gali tuo pasigirti. Kaklo sritį taip pat rekomenduoja pridengti papuošalais, skarele ar pan.

Formos

Drabužių formos taip pat svarbu, jos turėtų padėti harmoningai tekėti moteriškai energijai. Yra tam tikros formos, kurios moterišką energiją blokuoja pvz., siaurėjančio sijono forma „tulpė“, kuri buvo madinga 50-aisiais. Palanku, kai sijonas į apačią šiek tiek platėja. Tokiu atveju energija iš žemės yra lengvai priimama. Palankiomis moteriškomis formomis yra laikoma „smėlio laikrodžio“ arba „aštuoneto“ figūros. Jei moters aprangos forma primena kvadratą, stačiakampį, energetiškai moteriška energija bus blokuojama.

Raštai, ornamentai

Drabužiai kuriuos dėvi moteris dažnai yra papuošti įvairiais raštais, ornamentais. Reikėtų rinktis tokius, kurie yra plastiški, tekantys, plaukiantys, užapvalinti. Reikėtų vengti labai abstrakčių ornamentų ypač su aštriomis briaunomis.

Papuošalai

Moteriai palanku nešioti papuošalus. Jie gali būti blizgantys ir iš tauriųjų metalų. Tam tinka auksas, sidabras. Nepatariama moterims nešioti plastmasinių ar panašių pigių papuošalų. Moterims taip pat daug moteriškumo suteikia perlų nešiojimas. Tinkamiausia diena nešioti perlams yra pirmadienis, nes tai mėnulio diena. Tačiau pasipuošti perlų vėriniu galite ir kitomis dienomis.

Šukuosena

Plaukuose kaupiasi moteriška energija. Taip pat moters plaukai yra stipriai susiję su jos intuicija. Kuo ilgesni plaukai tuo geriau veikia moters intuicija. Todėl vedos rekomenduoja moteriai auginti ilgus plaukus, bent jau iki širdies čakros. Nors moteris gali labai gražiai atrodyti su palaidais plaukais, viešumoje rekomenduojama juos susirišti, nes kai plaukai paleisti, moteris tampa lengviau pažeidžiama. Plaukus galima pasileisti namuose.
Vedos nerekomenduoja turėti kirpčiukų, nes ant kaktos sakoma yra įsikūrusi deivė Lakšmi (klestėjimo ir turtų deivė), ir jeigu mes kirpčiukais uždengiame kaktą ji tampa tarsi akla.

Makiažas

Makiažas atlieka kaip ir grožio, taip ir apsauginę funkcijas. Padažytos akys atitraukia dėmesį nuo kitų pažeidžiamų kūno taškų ir taip apsaugo moterį.

Grožis pagal „oro“ elementą. Lytėjimas.

Oro elementas susijęs su lytėjimu. Šio elemento pojūčio organas yra oda. Kaip prižiūrėti odą daug nekalbėsime, bet rekomenduočiau naudotis natūraliomis priemonėmis. Kad moteris būtų rami, jai labai palanku laikas nuo laiko pasidaryti masažą. Vienas geriausiu ajurvedinių masažų, kuris labai stipriai harmonizuoja moters kūną, daro jį lankstų yra abjanga masažas. Sako, kad pastoviai darantis abjanga masažą, pasikeičia net moters eisena, negrabi visur užkliūnanti moteris gali tapti grakščia deive be didelių pastangų. Tačiau jei neturite galimybių pasidaryti abjanga masažą, darykite savimasažą, internete apie tai galima rasti daug informacijos. Labai palankiai veikia galvos ir pėdų masažai. Masažuotis galite su kokosų aliejumi (labiau tinka vasarą), migdolų ar sezamo (tinka žiemą). Kai kam tinka ghi.

Moteriai svarbu išmokti reguliariai rūpintis savimi ir atlikti tuos pradžioje, kad ir nedidelius savęs rūpinimosi ritualus. Sako, kai moteris moka rūpintis savimi, ją taip pat globoja ir rūpinasi vyras – toks dėsnis.

Grožis pagal „eterio“ elementą. Garsas.

Eterio elementas susijęs su garsu. Šio elemento pojūčio organas yra ausys. Moteriai svarbu išmokti gražiai kalbėti, nevartoti netinkamų žodžių. Nes keiksmažodžiai ar pašaipos griauna tiek jos, tiek ir aplinkinių subtilius kūnus, užteršia aplinką. Reiktų vengti apkalbų ir kritikos. Moteriai palanku dainuoti, tam labai tinka įvairios mantros, giesmės. Taip pat klausytis harmoningos ir dvasingos muzikos. Tinka meditacinė, mantrų muzika, giesmės, dalis klasikinės muzikos. Kuo daugiau moteris kalbės, diskutuos, aptarinės gražius dalykus, apsups save grožiu – tuo gražesnė ji jausis.

Tekstas: www.vedukeliu.lt

Nuotrauka: Giedrius Dagys, www.abu2.com

 

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university