TOP 10 SKAITOMIAUSIŲ KNYGŲ MOTERIMS

Pagaliau sulaukėme gražių ir saulėtų orų! Saulės spinduliai vis labiau kutena veidus, o šypsena savaime kyla ausų link. Išnaudokime gražias popietes ir vis šiltėjančius vakarus turiningai - rekomenduojame paimti į rankas knygą. Kol dar maudytis ir kaitintis paplūdimyje ankstoka, parke, stebint žaidžiančius vaikus, lakstančius šunis, klausantis paukščių „choro“, jau galima ir paskaityti. Pateikiame TOP 10 skaitomiausių knygų moterims sąrašą, kuriame tikrai rasite knygą, kuri sudomins jus.

 

1)      Robin Norwood – „Moterys, kurios myli per stipriai“. R. Norwood knygoje analizuojamas „per stiprios" meilės fenomenas, kaip specifinių minčių, jausmų ir elgesio būdų sindromas, kurį autorė pirmąkart atpažino padirbėjusi alkoholikų ir narkomanų konsultante. Nelaimingi asmeniniai santykiai siejami su psichologine priklausomybe nuo kito asmens. Ji prilyginama priklausomybei nuo maisto ar narkotizuojančių medžiagų. Atskleidžiama šios problemos kilmė, raida, psichologinė žala ir populiariai pateikiama aiški bei išsami gydymosi programa. „Moterys, kurios myli per stipriai"- tai kasdienė knyga ir gydytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams, ir plačiausiam skaitytojų ratui.

2)      Anita Amirrezvani – „Gėlių kraujas“. Anitos Amirrezvani pirmojo romano puslapiuose atgyja XVII a. Persija: tarsi iš pasakos nužengia miestas, jo turgūs, lindynės ir prabangūs namai. Tai laikai, kai klestėjo kultūra ir prietarai, tai laikai, kai moterims nebuvo leidžiama gyventi savarankiškai. Netikėtai mirus mylimam tėvui, anksti dūžta keturiolikmetės mergaitės viltys ištekėti. Mergaitė tampa tarnaite pas turtingą dėdę, nuostabių šacho kilimų kūrėją. Dėdė padeda jai perprasti puikiųjų kilimų amatą, meną ir verslą. Nors mergina priversta priimti visiškai nepageidautiną laikinų vedybų sutartį, tačiau atsiskleidžia jos gabumai piešti ir kurti. Tviskėte tviskantį pasakojimą puošia su siužetu susipinančios Irano liaudies pasakos ir įstabaus persiškų kilimų meno elementų gausa. Istorija sumegzta taip pat išmoningai, kaip ir merginos audžiami kilimai. Romano tekstas žavi poetiškais vaizdiniais ir kupinais gyvybės personažais.

3)      Paul Coelho – „ Veronika ryžtasi mirti“. Tai antroji brazilų rašytojo Paulo Coelho trilogijos „O septintąją dieną...“ knyga. Jauna graži mergina turi viską, kad būtų laiminga, bet nusprendžia nusižudyti. Atsigavusi ligoninėje, suvokia daugybę dalykų, apie kuriuos anksčiau negalvojo.

4)      Rhonda Byrne – „ Paslaptis“. Savo rankose laikai Didžiąją Paslaptį...Visų šimtmečių literatūroje, religijose, filosofijose randama užuominų apie Didžiąją Paslaptį. Ji buvo perduodama iš kartos į kartą, paslėpta, pamesta, pavogta, parduodama, bet visada žmonija jos atkakliai siekė. Ir štai visos jos dalys surinktos „Paslaptyje“. Šviesiausi žmonijos protai suprato šią šimtmečių senumo išmintį. Pasirodo, ji gali pakeisti kiekvieno Paslaptį pažinusio žmogaus gyvenimą. Tad pasinerkite į šių dienų mokytojų papasakotas dėmesį prikaustančias istorijas, pajuskite, kokių turite nepanaudotų galių, pasiekite tai, kas kitiems atrodo neįmanoma. „Mokydamasis Paslapties tu sužinosi, kaip turėti tau, ką trokšti turėti, kaip būti tuo, kuo trokšti būti, ir kaip daryti tai, ką trokšti daryti.“

5)      Jennifer Weiner – „Toks mano gyvenimas“. Keitė Klain – trijų vaikų mama. Gyvenimas provincijoje kupinas nemalonių išgyvenimų: kažkada mylėtas vyras namuose retas svečias, vaikų žaidimų aikštelėje pavyzdingos mamytės nežinia kodėl ją ignoruoja. Dienomis ji vežioja vaikus į darželį, kenčia begalinius „Saldėsių šalies“ žaidimus, o naktimis dauguma jos orgazmų – iš „pasidaryk pats“ srities. Kai nužudoma viena jų bendruomenės mama, Keitė supranta, kad neišaiškinta paslaptinga žmogžudystė yra vienas įdomiausių Upčerčo įvykių nuo tada, kai miestelėnai kasdami pamatus svečių nameliui susprogdino degalų cisterną. Nors Keitės vyras su policijos komisaru siūlo nusikaltimo tyrimą palikti profesionalams, ji neketina to daryti. Taigi Keitė imasi neoficialaus tyrimo su Džeine Sigal – geriausia drauge, linksmuole kilimų verslo paveldėtoja ir Evanu Makena – buvusiu mylimuoju, kurį manė palikusi Niujorke ir užmiršusi. Besigilindama į tyrimą Keitė vis labiau įsitraukia į dvejopą velionės gyvenimą. Už ramaus ir „teisingo“ Upčerčo žmonių gyvenimo slypi daugybė paslapčių ir melo. Visos šiuolaikinės moterys laviruoja tarp pasirinkimo ir kompromisų, tarp laisvės ir įsipareigojimų, mažo miestelio ir didmiesčio, motinos pareigų ir asmeninių poreikių...

6)      Paulo Coelho –  „Alchemikas“. Tai Rytų išminties kupina istorija apie kelionę į pasaulio Sielą ir tapimą savimi. Iš tiesų, juk viskas daug paprasčiau nei atrodo, tik ne visada tai supranti pats.

7)      Robin Norwood – „ Kodėl aš, kodėl tai, kodėl dabar?“. Autorė tiki – kiekviena problema yra mūsų sielos susikurta užduotis ir išgyti įmanoma tik tada, kai atsisakome nuostatų, koks turėjo būti mūsų gyvenimas, kai esame pasirengę priimti ir netgi dėkoti už tai, koks jis yra. Pasakodama tikras skirtingų žmonių istorijas ir apibendrindama jas savo įžvalgomis Robin Norvud skatina atpažinti sielos poreikius, slypinčius už sunkių gyvenimo išbandymų, bendradarbiauti su savo likimu, išmokti gyventi kokybišką ir pilnatvės kupiną gyvenimą bei išsigydyti net pačias giliausias širdies žaizdas.

8)      Cornelia Heins – „Nelaukite angelo sargo. Panaudokite savo moterišką pranašumą“. Šiame intelektualiniame dvasingame reide per moterų pasaulį Cornelia Heins, pasitelkusi anekdotus ir pavyzdžius iš literatūros, psichologijos ir kasdienos, išryškino moteriškojo intelekto svarbą. Atskleiskite, išsivaduokite iš blankaus įprasto vaidmens supratimo! Nesvarbu, ar esate tikrai laimingos, apdovanotos gera "laimės geno" porcija, ar ne, galite pati teigiamai paveikti savo būseną. Pasitikėkite gamtos duotu moteriškuoju pranašumu ir tapsite savo laimės kūrėja. Panaudokite įgimtą talentą, sugebėjimą jausti savo tikrąjį instinktą, moteriškąjį žavesį - ir tapsite nepriklausomos!

9)      Jurga Adomo – „ Aš +MB = Aš“. Apie knygą: knygoje aprašyta istorija – tikra. Idealus Jurgos gyvenimas subyra į šipulius, kai ji užtinka savo draugą lovoje su kita. Tiek Jurga, tiek antroji moteris Laima nežino, kad jau keletą metų draugauja su tuo pačiu vyru. Po šio įvykio moterys pasielgia neįprastai – norėdamos išsiaiškinti tiesą jos kartu pradeda rašyti internetinėį dienoraštį ir atskleidžia intymiausias savo gyvenimo detales. Pamažu pradeda aiškėti melo voratinklis, kuriame abi ilgai gyveno. Knygos mintys artimos daugeliui moterų, kurioms teko pakliūti į kankinančios meilės spąstus. Jurgos įžvalgos ir nuogas atvirumas įtraukia, sukrečia, įkvepia atsigręžti į save. Tuo jau įsitikino „Jurga Adomo“ blogo, kuriame buvo skelbiama dalis tekstų, skaitytojai. Autorė gavo daugybę laiškų iš žmonių, kuriuos paveikė jos mintys. Vieną jų parašė Beata Nicholson. Ji ir pasiūlė šią istoriją paversti knyga.

10)  Abraham Verghese – „Vienuolės paslaptis“. Ką darytumėte, jei savo gyvenimą ir net gyvybę tektų patikėti labai artimiems, tačiau kadaise jus išdavusiems ir stipriai įskaudinusiems žmonėms? Gražuolė indė vienuolė ir britas gydytojas susipažįsta laive, plaukiančiame iš Indijos. Kelionėje juodu pajunta abipusę simpatiją, tačiau išsiskiria manydami, kad daugiau nebesusitiks. Vis dėlto po kelerių metų likimas juos vėl suveda – Misinge, misionierių ligoninėje Adis Abeboje, Etiopijoje. Iš slapto ir nuodėmingo jųdviejų ryšio gimsta dvyniai – Marijonas ir Šiva. Tačiau vos gimę berniukai tampa našlaičiais, nes motina miršta gimdydama, o šoko ištiktas tėvas, tik gimdymo dieną sužinojęs apie mylimos moters nėštumą ir suvokęs savo jausmus jai, palikęs vaikus pabėga...Priglausti ligoninėje dirbančios gydytojų šeimos, dvyniai auga siejami ypatingo ryšio ir meilės medicinai. Broliai tokie artimi, tarsi būtų vienas asmuo – MarijonasŠiva. Tačiau aistra tai pačiai merginai padaro tai, kas atrodė neįmanoma – dvyniai išsiskiria. Vienas išvyksta į JAV, kitas lieka neramumų krečiamoje Etiopijoje. Abu mano išsiskyrę visiems laikams, tačiau praeitis juos dar pasivys...

Dabar tik belieka išsirinkti knygą, patogią ramią vietelę ir atsiduoti skaitymo palaimai...Gal kurioje nors iš šių knygų atpažinsite dalelę savęs, o gal rasite išeitį ar atsakymus į jums rūpimus klausimus? Linkime malonaus skaitymo!

 

Tekstas: Sandra Grokauskaitė
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university