8 PATARIMAI, KAIP PAŠALINTI PAVASARINĘ DEPRESIJĄ

Praėjus žiemai ir nedrąsiai pasirodant pirmiesiems pavasario ženklams, vis daugiau iš mūsų pajuntame taip vadinamą pavasarinę depresiją. Tačiau pasiduoti liūdnoms mintims neverta - ypač, kai yra tiek būdų nuotaikai praskaidrinti!

Pavasarinė depresija gali pasireikšti tiek bendru viso organizmo silpnumu, tiek nemiga, tiek liūdnomis mintimis bei apatija. Tai susiję su besikeičiančiu oru ir gamta.  Visgi, šie pokyčiai mus verčia jaustis nemaloniai. Štai keletas patarimų, kaip to išvengti, kuriuos dabar pat galite išbandyti ir vėl džiaugtis sugrįžusia gera nuotaika:

  1. Pasilepinkite šilta vonia arba nueikite į pirtį – šiluma teigiamai veikia ne tik viso organizmo funkcijas, bet ir keičia mūsų nuotaiką. Pirtis suaktyvina kraujo apytaką, stimuliuoja, mažina nervingumą. Pirtimi reikėtų nepiktnaudžiauti - pakanka apsilankyti joje ir vieną kartą per savaitę, kad pajaustume jos naudą.
  2. Sportuokite. Nebūtinai tai turi būti alinančios treniruotės. Rytinė mankšta namie, bėgiojimas, apsilankymas baseine, aerobikoje ar jogoje gali ilgam pataisyti nuotaiką.
  3. Apsilankykite grožio salone. Nesvarbu, kokią procedūrą pasirinksite – masažą, manikiūrą, pedikiūrą ar kitą. O gal nuspręsite apsilankyti kirpykloje? Išėjusios pasijusite dar žavesnės, nei buvote.
  4. Aprūpinkite organizmą vitaminais. Dažnai jaučiamas mieguistumas, nuovargis, silpnumas yra vitaminų stokos požymiai. Vartokite multivitaminus, tačiau nepamirškite ir maistingųjų produktų. Vitaminų kokteilį galite pasigaminti ir savo namuose, plakiklyje sutrynusios kelis kivius, bananą ir įpylusios morkų sulčių. Tokį kokteilį galite paskaninti arbatiniu šaukšteliu imbiero.
  5. Susitikite su žmonėmis, kurie jus džiugina. Susitikimas su draugėmis ar draugais, dalinimasis įspūdžiais, prisiminimais bei gera juoko dozė pašalina blogą nuotaiką ir priverčia pasijusti geriau.
  6. Nusipirkite tai, apie ką jau seniai svajojote. Vis galvojate apie matytą suknelę, batelius, paltą, galbūt kūno priežiūros priemonę? Nusipirkite tai, nepaisdydamos to, ar tai pirmojo būtinumo prekė, ar ne. Sau padovanotas  seniai trokštamas daiktas gali būti labai didelis impulsas gerai nuotaikai gimti.
  7. Suvalgykite juodojo šokolado. Jis skatina serotonino, dar kitaip vadinamo „laimės hormonu“, išsiskyrimą, kuris gerina nuotaiką ir mažina nerimą.
  8. Mylėkite save. Atėjus pavasariui ypač gerai pastebime savo trūkumus. Tačiau, ko gero, nėra tokio žmogaus, kuris būtų patenkintas visomis savo išvaizdos detalėmis. Kiekvienas turime tai, kas padaro mus unikaliais ir nuostabiais. Ne veltui sakoma, kad, pirmiausia, turime patys save pamilti, o tuomet ir visi kiti mus pamils.
Tekstas: Viltė Radzevičiūtė
Nuotrauka: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university