IŠLAISVINK SAVO MOTERIŠKĄJĮ PRADĄ

Visais laikais moteris buvo vaizduojama, kaip namų šeimininkė, puiki žmona bei rūpestinga motina, tačiau iš Vokietijos kilęs žymusis trijų „K“ – vokiečių kalba „Kuchen“, „Kinder“, „Kirche“ – posakis dabar negailestingai laužomas. Kodėl? Ar mus veikia vis sparčiau modernėjanti visuomenė, ar noras būti savarankiškomis? Galbūt tai tik dar vienas mados vaikymasis? Galutinai tai nuspręsti paliksime Jums, tačiau prieš tai šiek tiek stabtelkite.

Darbai, saviraiška ir savirealizacija, studijos, pasimatymai, vyrai, vaikai, namų ruoša, sportas ir t.t. - galima vardinti be perstojo. Taip atrodo įprasta moters diena, nes šiais laikais mes, rodos, privalome būti stiprios, gražios, protingos, geidžiamos, linksmos ir kartu jautrios. Jaučiatės kaip robotas, pavargote būti tobula?

Nustokime ieškoti tobulumo, nes jis slypi kiekvienoje iš mūsų. Tereikia atsipalaiduoti ir nors retkarčiais pažvelgti į gyvenimą kitu kampu. Leiskime sau pasimėgauti šokoladu ar kvailai kikenti, kai tuo tarpu aplinkiniai palydi niūriu žvilgsniu. Nebijokime būti kitokios, nebijokime būti savimi - juk kiekviena esame vienintelė ir nepakartojama.  Tik nebijokime klysti ir sau padėti, o taip pat leiskime ir vyrams padėti mums. Ką tuo norime pasakyti? Ogi tai, kad, kaip vyro organizme glūdi prieš milijonus metų susiformavęs „medžiotojo“ instinktas, lygiai toks pat stiprus jame yra ir „saugotojo“ vaidmuo. Dauguma vyrų nori užkariauti ir apsaugoti moterį, tad leiskime jiems tai daryti.

Sakysite, kad šiais laikais tokių vyrų nebėra? Neabejokite, jų tikrai yra, tik jie tyli. Pabūkime savikritiškos ir „įmeskime akmenėlį“ į savo, moterų, daržą. Ko kito galime tikėtis iš stipriosios lyties atstovų, jei ne pasyvumo, jeigu mes, moterys, kiekviename žingsnyje norime būti nepriekaištingos, niekada neklysti, nepavargti, daryti, daryti ir dar kartą viską daryti pačios! Negana to, tokio paties tobulumo reikalaujame ir iš vyrų. Šį perdėtą savarankiškumą būtina sušvelninti. Tai nereiškia, kad jo reikia visiškai atsisakyti.

Be abejo, turime realizuoti save, bet svarbu išmokti suderinti savo, kaip norinčio tobulėti asmens, savo, kaip moters, ir savo, kaip nerūpestingo ir laisvo vaiko, interesus. Šios sąvokos minimos ne šiaip – juk vaikystėje nebijojome būti savimi su visais savo pliusais ir minusiais. Mokėjome verkti ir juoktis tuo pačiu metu, nebijojome kristi, klysti, nes tik taip supratome, ką reiškia artimo žmogaus supratimas ir pagalba.

Argi nemanote, kad šablonai skirti tik kompleksuojantiems ir savimi nepasitikintiems žmonėms? Net pati bene didžiausia Indijos žvaigždė – aktorė, modelis ir buvusi „Mis Pasaulis“ Aishwarya Rai, visiškai nekompleksuoja dėl po gimdymo pakitusios išvaizdos – priaugtų kilogramų ir patinusio veido – ji žino, kad milijonai žmonių žavisi ja, kokia bebūtų, nes ji žavisi pati savimi. Atsiminkite, kad moteriai būtina šiluma, lašelis naivumo ir gal net kratais patinusios, tačiau spinduliuojančios akys.

Nekurkite rimtos ir išdidžios, „super moters“ įvaizdžio ir spinduliuokite savo netobulai nuostabų moteriškumą. Atsiplėškite nuo žemiškų reikalų ir kilkite aukštai! Pati nustebsite, kad tapsite pačia šilčiausia, ryškiausia bei laime spinduliuojančia žvaigžde, kurią kiekvienas norės pasiekti.

 
 
Tekstas: Sandra Grokauskaitė
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university