VIENUOLIŠKOS TAISYKLĖS KASDIENIAM GYVENIMUI
 
Nereikia vilkėti vienuolio rūbo tam, kad surastum tylą ir ramybę. Paprasti principai, kuriais seka daugelis pasaulio religijų, gali suteikti mums kasdieniniame gyvenime išminties ir įkvėpimo.

RAMUMAS

Kam tai naudinga

Praktika – apgalvotas gestų ir veiksmų kartojimas – yra lemiantis veiksnys saviugdoje lygiai taip, kaip mokantis kokios nors naujo įgūdžio. Laikymasis ko nors yra vienintelis būdas tai gerai išmokti. Ritualas ir rutina mūsų kasdieniniame gyvenime padeda mums jaustis saugiai ir sustiprina mūsų dalį visuomenėje. Atkaklumas iškilusių sunkumų akivaizdoje neabejotinai yra vienas iš geriausių priešnuodžių nuo minčių painiavos ir nuolatinio nepasitenkinimo  - dviejų problemų, kurias sukūrė „greito judėjimo ir kanalų perjunginėjimo“ kultūra. Atkaklumas padeda atskleisti savo vidinius išteklius ir kuria savigarbą.

Kaip tai daryti

Yra svarbu būti tikrai dabartyje, ne nuolat galvoti apie tai, kur kitur arba su kuo galėtum būti. Įsiveskite  ritualus kartu su draugais ir šeima: valgymą prie stalo, susitikimus ir išvykimus. Sukurkite tam formalią aplinką: rašytinius pakvietimus, suplanuotus užsiėmimus, tikslo - paskirties jausmą. Padarykite taip, kad buvimas ten būtų pirmenybė, nepamiršdami sau priminti būti laimingu čia, kur esate, dabar.

TYLA

Kam tai naudinga

Tam tikras laikotarpis sąmoningos tylos gali sugrąžinti prasmę ir svorį žodžiams, kuriuos sakome. Mes tiek daug kalbame, kad kartais atrodo, jog tik prisidedame prie bendro triukšmo, ir kartais, kuo daugiau kalbame, tuo labiau jaučiamės vieniši. Būti tyloje nereiškia užsisklęsti – tiesiog išlaikykite šiek tiek tylos savyje, kai esate išoriniame pasaulyje. Tyla padeda įžvelgti, suprasti ir išsiaiškinti dalykus. O kai jūs esate su kitais žmonėmis, tyla padeda geriau klausytis ir išgirsti.

Kaip tai daryti

Paskirkite susitikimą su savimi – tarkime, ketvirtadienį, septintą valandą vakaro – ir tuomet užrašykite savo jausmus. Išeikite pasivaikščioti su mylimu žmogumi ar draugu, ir palaikykite draugišką tylą -  nugalėkite poreikį užpildyti tylą tuščiais žodžiais. Arba, kai kitą kartą eisite į filmą ar parodą, nekomentuokite visko, ką matote, iš karto – visų pirma, pats viską priimkite, sugerkite ir leiskite tam save nuplauti.

SVETINGUMAS

Kam tai naudinga

Kitoniškumas dažnai yra nuvertinamas visuomenėje, kuri skatina mus matyti save priklausančius kokiai nors vienodai mąstančiųjų grupei. Bet nėra nieko kito, tokio vaisingo, kaip sutikimas „kitokių“ žmonių:  kitoniškumas yra nustebimo šaltinis ir praturtėjimas ir jis sustiprina mūsų pačių tapatybę. Priėmimas tų, kurie nėra tokie, kaip mes, bet kurie gerbia mus, išmėgina mūsų įsitikinimus ir išankstinius nusistatymus. Tai ugdo mūsų užuojatos jausmą ir nuramina mūsų nežinomybės baimę.

Kaip tai daryti

Karts nuo karto meskite iššūkį sau pažvelgti iš priešingos pozicijos. Išplėskite savo draugijos ratą darbe arba tarp draugų ir pakalbinkite ką nors, su kuo paprastai neleistumėte savo laiko. O jeigu jaučiate, kad tai ne jums, vistiek tai pabandykite. Prisijunkite prie kulinarijos kursų, knygų klubo ar filmų mėgėjų grupės. Pradėkite savanoriauti vietinėje labdaros organizacijoje – pavyzdžiui, raskite galimybių padirbėti su socialiai remtinais vaikais. Darykite spontaniškus pakvietimus – suorganizuokite vakarienę ar vakarėlį draugams arba pakvieskite grupę naujų kolegų nueiti į barą tam, kad pakesitumėte jums įprastą aplinką.

MEDITACIJA

Kam tai naudinga

Meditacija ir malda padeda prisikasti giliai iki savo šaknų ir surasti savo stiprybes. Tai susiję su savęs įtvirtinimu dabartyje, kad galėtum pasijausti esąs dalimi kažko didesnio. Yra įrodyta, kad meditacija yra vienas iš geriausių būdų sumažinti (ar net pašalinti) nerimą, o malda padeda susikoncentruoti ties savo poreikiais ir pripažinti, kad kartais tu negali visų problemų išspręsti vienas pats.

Kaip tai daryti

Pertraukite savo dieną pauzėmis, kurių metu susikoncentruokite į savo kvėpavimą ir į savo pojūčius. Skirkite penkias minutes pabudę ir eidami miegoti įkvėpti ir iškvėpti užmerktomis akimis tol, kol pasijusite atsipalaidavę. Būkite atidus ir pastebėkite visus gerus dalykus, kurie yra jūsų gyvenime ir garsiai dėkokite arba užrašykite savo mintis užrašų knygutėje kas vakarą, eidami miegoti arba bet kada, kada tik pagaus toks įkvėpimas.

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university