KALĖDINĖ MOTERIS

Niekada neturėjau pakankamai ramybės ir laiko. Galbūt dėl plataus interesų rato, gal dėl per didelio atsakomybės jausmo tam tikrais klausimais, o gal tiesiog dėl netobulo laiko planavimo. Jau buvau susitaikiusi, kad tokia yra mano dalia – atėjus šventėms lėkti paskui stresinį traukinį. Tačiau prieš porą metų netikėtai pamėginus atleisti vadeles, supratau, kad net ir lekiant galima gyventi, tokiu tempu, kaip knygoje „Skubėk lėtai“. Tereikia kartais šiek tiek kitaip pažvelgti į visa tai, kas slypi po paradine švenčių šurmulio puse ir pažadinti snaudžiančią sąmonę.

Skaityti daugiau...


TOBULO PARTNERIO PAIEŠKOS

„Vyrai ir moterys tikisi, kad bendrai gyvenimo kelionei jiems pavyks susirasti tinkamą partnerį. Jei ne tobulą, tai bent daugiau mažiau jiems skirtą. Norai ir pastangos verčia juos ieškoti idealaus žmogaus, tačiau ne visada viskas susidėlioja taip, kaip buvo tikėtasi. Apie tai, jog meilė gali būti apgaulinga, mažai informuojama ir neretą ištinka sukrėtimas, kad to tobulo žmogaus, net po ilgų draugysčių ar santuokos metų, taip ir nepavyko surasti“. Greta Kasparavičiūtė, Kaunas

Skaityti daugiau...


SANTYKIAI PO GIMDYMO

Teisingai kalba išmintis vyrų lūpomis: „lengviau dirbti trijų etatų darbą, negu auginti mažus vaikus“. Reta mama, kuri po gimdymo trykšta energija ir entuziazmu. Nuovargis, organizmo išsekimas, santykių atšalimas ir galimybių veikti apribojimas kasdienybę nudažo pilka spalva. Naujo šeimos nario atėjimas, dėl kurio, atrodo, skirtas kiekvieno žmogaus gyvenimas, viską apverčia aukštyn kojomis: tenka atsisakyti poilsio,  kokybiško bendravimo su antra puse, draugėmis, pamiršti savirealizaciją, grožio procedūras, aktyvų laisvalaikį. Šis mažas pilietis  „įdarbina“ mamą bent porai metų. Kaip išsaugoti puikią savijautą ir išlaikyti pavydėtinus santykius su savimi, mylimu vyru ir pasauliu? 

 

Skaityti daugiau...


SISTEMINĖ – FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA – PAGALBA ŠEIMAI

Ši psichoterapijos kryptis pradėjo savo vystymosi kelią kaip vokiečių psichoterapeuto Berto Hellingerio tyrimai ir atradimai. Po poros dešimtmečių darbo su jo išvystyta šeimos konsteliacijos metodika, 1993 metais išėjus B.Hellingerio darbus aprašančiai knygai (B.Hellingerio patirtis ir atradimai), jo vedami seminarai pradėjo plisti milžinišku greičiu.

Skaityti daugiau...


 

Meilė ir įsimylėjimas - Darius Ražauskas

Skaityti daugiau...

   
   
   
© SU university