SURASK TĄ VIENINTELĮ, BET NEPRARASK SAVĘS

Išlikti ištikimam sau, esant santykiuose, gali būti tikra kova. Autorė ir gyvenimo būdo trenerė Gabrielle Bernstein savo knygoje „May Cause Miracles“ siūlo kelias strategijas, kurios padeda apsaugoti savo nepriklausomumą. G. Bernstein ragina pažvelgti „anapus idealų“  - kai tai yra susiję su romantiniais santykiais, tai - esminis pirmasis žingsnis.

Kai tu garbini ir idealizuoji savo romantinį parnterį, tu jį paverti tik savo laimės šaltiniu ir be jo nesijauti esąs išpildytas – nepakamas, netobulas. Tai – tikrų tikriausias košmaras. Jeigu tu visą savo laimę paverti priklausoma nuo kažkokio vieno žmogaus, labai klysti.

Žodis „idealas“ yra gundantis, bet ką gi iš tikrųjų jis reiškia, pažvelgus iš praktinės pusės? Kai tu surandi savo žmogų ir tą vienintelį paverti kažkuo „ypatingu“, tai reiškia, kad jis tavo akyse tampa geresnis, negu tavo šeima, negu tavo karjera ir, be abejo, negu tu pats. Jeigu tu idealizuoji savo partnerį ir užkeli jį ant pjedestalo, tai skatina tave manyti, kad be jo tu nesi „pakankamas“. Kai kurie žmonės sako kitam: „Tu mane išpildai“ – atleiskite, bet joks santykis niekada negali tavęs „išpildyti“.  Realybė yra ta, kad tau nereikia taip toli žvelgti, kad pasijustum esąs pilnas.

IŠPILDYK SAVE

 

1. Būk autentiškas

Ypač moterys dažnai mano, kad vyrai nori, jog jos kažkaip atrodytų arba kažkaip elgtųsi, bet iš tikrųjų tai tavo autentiškoji pusė, tavo tikrasis „aš“, yra tai, kas yra patrauklu. Kai esi pasimatyme, nustok apsimetinėti, „vaidinti“ ir pradėk būti tiesiog savimi. Jeigu tu kamuojiesi ir nesi tikras, kur link jūsų santykiai juda, nukreipk dėmesį į įsimylėjimą savo gyvenimo. Nėra nieko patraukliau, nei žmogus, mylintis savo gyvenimą ir einantis savo kryptimi. Jeigu tu nesidžiaugi savo gyvenimu, tai kaip kas nors kitas Žemėje gali tavimi domėtis? Trumpai tariant – nustok ieškoti ko nors, kas atliktų darbą už tave – tam, kad save išgelbėtume, mums reikia pačių savęs. Nepraraskime savęs.

2. Įtrauk romantikos į savo santykius su draugais

Paversk savo romanus labiau draugiškais, o savo draugystes labiau romantiškomis. Kai jausi šiek tiek aistros, ugnies ir romantikos savo santykiuose su draugais, jausi mažesnį poreikį ieškoti to mylimajame. Vadinasi, įmaišyk to paties linksmumo ir jaudulio, kurį paprastai sukuri savo romantiškuose santykiuose, į kitas draugystes savo gyvenime. Pažvelk į savo artimiausias draugystes ir susikoncentruok ties tais dalykais, kurie iš tikrųjų tave įkvepia ir jaudina – tokiu būdu tu nepasikliausi vien tik savo romantiniu partneriu, kaip šaltiniu viso to, ko tau reikia. Suteik vienodą meilės supratimą kiekvienam žmogui, kuris yra tavo gyvenime.

3. Įtrauk draugystės į savo romanus

Kai su kuo nors susitikinėji, nušviesk tai, kaip tu matai savo romantinį partnerį, žiūrėdamas į jį, kaip į draugą. Pradėk nuo to, kad kai esi šalia jo, būk savimi ir elkis taip pat, kaip elgiesi būdamas su vienu iš savo draugų. Iš pradžių tai gali būti sunku, bet tai veikia. Kai pradedi traktuoti savo romantinius santykius labiau iš draugiškos pusės, kas vyksta, yra tai, kad tu pradedi mąstyti šitaip: „Ak, koks palengvėjimas, šitas žmogus yra ypatingas, bet iš kitos pusės jis yra lygiai toks pats, kaip mano geriausias draugas“. Tai iš tiesų padeda pažvelgti į situaciją iš perspektyvos. Būkime atviri, jeigu tavo geriausia draugė keletą dienų tau nepaskambintų, ar tu keltum dėl to dramą? Kažin.

4. Medituok

Kai mes atsiskiriame nuo savo santykio su vidine stiprybe, galime pajausti nesąmoningą jausmą buvimo neišpildytu, buvimo nepakankamu. Štai čia į pagalbą ateina meditacija. Ugdydamas šitą kasdienį dvasinį įprotį tu išmoksti, kad tu turi visą meilę, kurios tau reikia, savo viduje. Tai „nukabina nuo kablio“ tavo partnerį – mažiau tikėtina, kad pasiduosi kontroliuojančiam arba manipuliuojančiam elgesiui, nes tu daugiau nebeieškosi ramybės jausmo išorėje savęs. Tai, ką tu darai, ugdydamas ramybės praktikavimą, yra kūrimas geresnio santykio su savimi. Jeigu nori, kad kiti žmonės tave gerbtų ir tavimi žavėtųsi, visų pirma, turi pats pradėti save gerbti ir savimi žavėtis.

5. Atleisk

Atleidimas yra pats galingiausias įrankis santykiuose. Daug žmonių nešasi savo žlugdančią praeitį į dabartį. Laikymasis pykčio tam paskutiniam vyrui, kuris tau taip niekad daugiau ir nepaskambino, neišvengiamai perkelia tuos neigiamus jausmus kitam žmogui, su kuriuo pradedi susitikinėti. Tas pyktis nėra sveikas nei tau, nei tavo būsimiems  santykiams, nes jis laiko tavyje įsišaknijusį tą žmogų, kuriuo tu buvai, bet ne tą, kuriuo tu dabar esi. Kalba eina ne tik apie atleidimą vyrui, kuris tave įskaudino šiandien, bet apie atleidimą visiems santykiams iš praeities, visiems vaikinams, kuriuos turėjai nuo paauglystės, pažvelgiant atgal į viską, kas sukūrė tavo dabartinę vertybių sistemą.


 

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė, remiantis Gabrielle Bernstein knyga "May Cause Miracles"
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university