SEPTYNI PAGRINDINIAI POROS SANTYKIŲ ĮGŪDŽIAI

Vienas iš žymiausių Amerikos psichologų, Dr. Robert Epstein atliko tyrimą, kuris parodė, kad yra septyni pagrindiniai įgūdžiai, būtini kuriant laimę ilgalaikiuose meilės santykiuose. "Nesvarbu, kokios jūsų asmenybės arba kokia jūsų santykių būklė, patobulinus  šiuos įgūdžius pagerės jūsų santykiai." - sako jis.

Dr. R. Epstein yra Harvardo universiteto daktaras, penkiolikos knygų autorius ir buvęs „Psychology Today“ žurnalo vyriausiasis redaktorius, šiuo metu Kalifornijos San Diego universiteto dėstytojas. Jis įkvepia milijonus žmonių, ypač moteris, nors jo mokslinių tyrimų orientyras yra tai, kaip poros gali laikui bėgant kurti meilę apgalvotai. Nagrinėdamas, kaip gimsta meilė suplanuotose santuokose skirtingose kultūrose, Dr. R. Epstein sukūrė naujas efektyvias priemones sparčiai augančiam emociniam intymumui tiek naujuose, tiek esamuose santykiuose.

1. Bendravimas

Ši kategorija apima kritiškai svarbius įgūdžius: žinojimą, kaip klausytis, sąžiningai dalintis savo mintimis ir jausmais, susilaikyti nuo kritikos ir skatinti savo partnerį pasidalinti jo ar jos jausmais.

2. Konfliktų sprendimas

Konfliktų sprendimo įgūdžiai apima metodus, pavyzdžiui, susitelkimas į temą, orientavimasis į dabartį, pasiruošimas atleisti ar atsiprašyti, žinojimas, kada padaryti pertrauką.

3. Partnerio pažinojimas

Koks jo marškinių dydis? Koks jo mėgstamiausias maistas? Po bendravimo tiesiog žinojimas apie savo partnerį yra galingas būdas parodyti, kad jis jums rūpi, ir leidžia jums būti geriau pasirengusiam atsakyti į jo dabartinius poreikius.

4. Gyvenimo įgūdžiai

Ar planuojate ekstremalias situacijas? Ar mankštinatės ir išlaikote gerą formą? Tyrimai rodo, kad žmonės paprastai nori, kad jų partneriai suteiktų saugumo laipsnį ilgalaikiams santykiams. Žmonės taip pat nori, kad jų partneriai gerai prižiūrėtų save.

5. Savęs valdymas

Tai nėra tas pats, kaip gyvenimo įgūdžiai, teigia Dr R. Epstein. Žmonės, kurie yra kvalifikuoti savivaldoje apžvelgia savo stipriąsias ir silpnąsias puses ir visada stengiasi tobulėti. Jie žino, kaip interpretuoti trikdančius įvykius paverčiant juos teigiamais ir jie sunkiai dirba, kad pasiektų savo tikslus.

6. Seksas ir romantika

Žmonės, turintys stiprių įgūdžių šiose srityse rūpinasi, kaip patenkinti savo partnerį seksualiai, skiria laiko intymumui, susilaiko nuo partnerio kaltininimo, kai seksas nevyksta sklandžiai, ir stengiasi likti fiziškai patrauklus savo partneriui.

7. Streso valdymas

Ar žinote, kaip naudotis kvėpavimo, meditacijos arba vaizdinių metodais, kurie padėtų jums kovoti su stresu? Jei žinote, kaip išvengti streso arba kaip kovoti su stresu, jums seksis geriau mylėti ir palaikyti savo partnerį.

 

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė, remiantis originaliu straipsniu www.psychologies.uk.com
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university