„ŠV. VALENTINO ISTORIJOS“ ARBA „IŠMOKIME MYLĖTI“


Šv. Valentino diena – vasario 14-oji. Vieni jos laukia, jai ruošiasi, ją švenčia ir dovanoja mylimiesiems dovanas, kiti šią šventę ignoruoja, sakydami, kad ne tik šią dieną reikia būti romantiškais, kad tai tik prekybininkų pasipelnymo diena ir pan. Tačiau niekas nepaneigs, kad tai - meilės diena.

Šiek tiek istorijos ir legendų

Manoma, kad šventas Valentinas buvo krikščionių vyskupas ir kunigas, gyvenęs III a. imperatoriaus Klaudijaus II laikais. Pirmoji šv. Valentino fiesta buvo surengta 496 m. popiežiaus Gelasijaus I laikais. Nuo 1969 m. šv. Valentino diena buvo pašalinta iš katalikų švenčių kalendoriaus, tačiau Valentino diena tebebuvo švenčiama Maltos Balzano parapijoje ir tuo pačiu išpopuliarėjo visame pasaulyje. Pasak legendos, šv. Valentinas buvo pirmasis įkalintas už tai, kad tarnavo krikščionims, kurie tuometinėje Romos imperijoje buvo persekiojami, ir sutuokdavo kareivius, kuriems buvo uždraustos vedybos. Pasakojama, kad kalėjime šv. Valentinas išgydė kalėjimo prižiūrėtojo Asterijaus dukterį, o prieš egzekuciją jis parašė jai atsisveikinimą su prierašu „nuo tavo Valentino“.

Viduramžiais vyravo mandagios meilės tradicijos ir šv. Valentino diena pirmiausia asocijuodavosi su romantine meile. Nuo XV a. šią dieną įsimylėjėliai ėmė dovanoti vienas kitam gėles, saldumynus ir siųsti sveikinimo atvirukus „valentinus“, kuriuos nuo XIX a. imta gaminti masiškai. Šiandieniniai šv. Valentino dienos simboliai yra širdelės formos daiktai, balandžiai, sparnuoto Kupidono figūrėlės.


Padėkime vyrams būti romantiškais
Įvairios istorijos apie šios dienos kilmę kalba apie viena – vyras sujungdavo įsimylėjėlius ar rašydavo romantinius atsisveikinimus. Tačiau tai nereiškia, kad šią dieną vyrams privalu imtis iniciatyvos, o moterys tik laukia gražaus meilės prisipažinimo.

Neseniai vienoje radijo laidoje buvo diskutuojama apie meilės dienos šventimą. Klausytojai vyrai prisipažino, kad nemėgsta šios dienos, nes nebesupranta, kaip jiems elgtis. Moterys teigia, kad iš viso nemėgsta Valentino dienos, kad jos neverta švęsti, tačiau, kai vyras nepadovanoja gėlių šia proga, jos labai įsižeidžia, susiraukia ir nusuka nosį. Arba jeigu vyras šia proga padovanoja vieną gėlę, tai moterys ima priekaištauti tokiais žodžiais: „O mano draugei vyras padovanojo visą puokštę raudonų rožių ir žiedą su deimantu“, „Mano bendradarbės vyras pakvietė ją pavakarieniauti Paryžiuje“, „Nereikia man tos gėlės, man reikia tavo dėmesio“. Moterys, padėkime vyrams būti romantiškais, prisipažinkime, kad juos mylime, bent vieną dieną per metus.


Jeigu norite, kad vyras jus nustebintų
1. Ryte atsibuskite pirma ir pabučiuokite savo vyrą, švelniai į skruostą.

2. Būtinai pasigražinkite, kad jūsų akys spindėtų. Pasikvėpinkite kvepalais riešus ir plaukus. Būkite pakilios nuotaikos.

3. Pagaminkite lengvus pusryčius arba išgerkite kavos kartu.

4. Išleisdamos savo vyrą į darbą švelniai paglostykite jo pečius ir palinkėkite geros dienos. Jeigu jūs išeinate į darbą kartu, tai padarykite atsisveikinant. Jūsų kvepalų kvapas jam primins apie jus visą dieną.

5. Parašykite trumpąją žinutę per pietus „Aš tave myliu, tavo ...“.

6. Paimkite vaikus iš darželio, mokyklos ar būrelių. Jeigu norite, kad tai padarytų vyras, paskambinkite jam ir pasakykite „Šiandien ypatinga diena. Paimk vaikus, o aš lauksiu tavęs namie“.

7. Paruoškite vakarienę ir patiekite ją ant stalo. Galite papuošti kambarį, tačiau nebūtina. Verčiau pasipuoškite pati.

8. Vaikus paguldykite anksčiau.

9. Pasikvėpinkite, išsišukuokite plaukus. Galite drąsiai daryti tai vyrui matant, tik lėtai ir su švelnia svajinga šypsena.

10. Apkabinkite vyrą, paglostykite jo pečius ir pasakykite „Tu esi nuostabiausias žmogus pasaulyje“.

Parodykite savo vyrui dėmesį, leiskite jam patikėti, kad yra mylimas, geidžiamas, kad jis pats geriausias. Jūs turbūt girdėjote tokį posakį: „Elkis su žmonėmis taip, kaip nori, kad su tavimi būtų elgiamasi“. Parodykite savo vyrui savo meilę. Vyrai myli ne tik akimis, jie irgi nori girdėti malonius žodžius, jie taip pat, kaip ir mes, nori švelnumo, prisilietimų. Išmokykite savo vyrą mylėti jus ir jis jums atsilygins trigubai, o gal net ir šimtąkart daugiau.

Tekstas: Ieva Ručinskienė, remiantis informacija, pateikta „Vikipedija“
Nuotraukos: www.flickr.com

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university