LENGVUMAS NAMŲ INTERJERE

Yra toks gražus itališkas žodis leggera. Jis reiškia minkštumą, lengvumą, šviesą, ne sunkumą. Šį sezoną atgimstantį mimalizmą norisi apibūdinti būtent taip. Mūsų greito tempo pasaulyje minimalistiškas interjeras namuose gali padėti pajausti ramybę – jis sukuria atpalaiduojančią atmosferą, padeda sąmonei pailsėti nuo margumo ir triukšmo, atkuria harmonijos jausmą.

Pakanka pasižvalgyti po prekių ženklo „Muji“ internetinę  parduotuvę, kurioje akį patraukia akrilinės dėžutės ir paprastos pilkos veltinio šlepetės, kad suprastum, kodėl Japonija yra pagrindinis įkvėpimo šaltinis šiuolaikiniam minimalizmui. Nuo aptakaus akmens sodų iki arbatos ceremonijų japonų kultūra aukština paprastumą, raminantį susitelkimą į atliekamą veiklą ir estetiką, kuri vertina paprastus objektus ir pripažįsta nereikalingų daktų nebuvimą. Japoniškas stilius vadinamas minimalizmo pradininku. Būtent Rytuose gimė pagrindiniai minimalistinio interjero stiliaus principai: tvarkingos aiškios linijos, grynos formos, vienspalviškumas, minimalus dekoras - nieko nereikalingo.

Tendencijas nustatantys skandinavai tai irgi gerai sugeba. Skandinavija - tvarkos ir tradicijų kraštas. Paprastumas, išgryninta forma ir mintis – skandinaviško gyvenimo būdo išraiška. Natūralios medžiagos, suderintos su stipriu rankdarbių paveldu ir ideologija, kad gražūs ir funkcionalūs objektai turi būti prieinami visiems, lėmė tai, kad 50-taisiais prašmatnus skandinaviškas minimalizmas su jam būdingais kaimiškais, stambiais keramikos dirbiniais ir aptakiais, bet paprastais baldais buvo bene labiausias madingas.

Pamirškite 80-ųjų pižamas dėvinčius hipsterius, garbinusius šaltą, klinikinį, visiškai baltą interjerą. Miminalistiška išvaizda šiandien yra šilta ir sveikinanti susimaišymą dviejų – vidurio amžiaus modernaus atgimimo ir recesijos paskatintos tendencijos apgalvotiems pirkiniams meilės vaisių. Pasisemkite įkvėpimo iš baldų dizainerės Bethan Gray - vietoj margo asortimento masinės gamybos puodelių ir lėkščių ji turi keletą molinių puodelių ir amatininkų padarytų medinių plokštelių, kuriuos naudoti tikriausiai yra malonumas. Dizainerė žino, kad sugretinant konstrastingas natūralias medžiagas – medį, geležį, akmenį - kiekvienos iš jų savybės išryškėja.

"Kuo daugiau daiktų valdote, tuo daugiau jūsų daiktai valdo jus" – taip sako šiuolaikiniai gyvenimo supaprastinimo guru, kuriems mokami dideli pinigai už kitų žmonių daiktų „redagavimą“. Ir čia glūdi ta pati tiesa - mažiau yra daugiau. Lengvumas, kurį patiri po to, kai pripildai krepšį labdarai, atsiranda dėl to, kad daiktų gausa siurbia mūsų energiją. Laimei, šį sezoną minimalizmas ima viršų. Atkreipkite dėmesį į prekių ženklo „French Connection“ lino išvaizdos apmušalus ir prekių ženklo „Ferm Living“ marmuro efekto tapetus – panašu, kad grįžti prie pagrindų dar niekada nebuvo taip paprasta.

{flike}

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   

Interjeras. Įmonės

   
   
   
© SU university