APSAUGA NUO VABZDŽIŲ

Šiandien rinkoje yra cheminių repelentų nuo vabzdžių, kurių sudėtyje yra medžiagų, dirginančių ir sukeliančių jautrumą kai kuriems žmonėms, kai kurie iš jų yra toksiški ir gali būti žalingi aplinkai. Taigi, nuo uodų ir kitų vabzdžių apsisaugoti galime pasigaminę eterinių aliejų mišinių, panaudodami tokius augalus: levandas, taškuotąsias mėtas (pennyroyal), citrinžoles kvapniąsias, citrinžoles tikrąsias, melisas, eukaliptųs (rutulinius ir citrininius), atlasinius kedrus, kamparus, pelargonijas, bergamotes, pačiules, rozmarinus, kiparisus, gvazdikėlius, laurenes japonines, mastiką.

Receptas Nr.1:
14 ml kvapiųjų citrinžolių eterinio aliejaus
7 ml levandų eterinio aliejaus
4 ml eukaliptų eterinio aliejaus
4 ml arbatmedžio eterinio aliejaus
4 ml simondsijų aliejaus


Šio mišinio negalima naudoti tiesiai ant odos. Gali sukelti alerginę reakciją. Juo patepkite drabužių vietas. Jei norite turėti purškiamą repelentą, tuomet įpilkite 300 ml degtinės irgerai supurtykite viską prieš naudojimą. Būkite atsargūs, nepurkškite prie maisto ar gėrimų. Saugokite akis.


Receptas Nr.2:
45 ml degtinės ar gryno spirito
45 ml distiliuoto vandens
15 lašų citrinžolių kvapniųjų eterinio aliejaus
10 lašų levandų eterinio aliejaus
10 lašų eukaliptų eterinio aliejaus
5 lašai citrinžolių tikrųjų eterinio aliejaus


Distiliuotą vandenį sumaišykite su degtine ar spiritu ir sulašinkite eterinius aliejus. Viską gerai supurtykite ir purkškite ant rūbų. Prieš kiekvieną naudojimą sukratykite, kadangi eteriniai aliejai visiškai neištirps. Būkite atsargūs, nepurkškite prie maisto ar gėrimų. Saugokite akis.

Po vabzdžių įkandimo puikiai tiks arbatmedžių eterinis aliejus, kuris turi priešuždegiminių ir antiseptinių savybių. Taip pat gali būti naudojami pipirmėčių ar levandų eteriniai aliejai.

 www.aromaparadise.lt

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Ekologija, sveiki produktai. Įmonės

   
   
   
© SU university