SUSIPLANUOKITE TOBULAS KALĖDAS IŠ ANKSTO

 

Ar jau pradėjote galvoti apie artėjančias Kalėdas? Prisiminusios praėjusius metus, laukiate jų ramiai ir su šypsena ar braukiate ranka per kaktą, lyg pasiruošdamos vėl jūsų laukiančiam skubėjimo maratonui, kai iš kailio nersitės, kaip viską suspėti? Nėra reikalo išgyventi streso – susiplanuokite šias vienas gražiausių metuose šventes iš anksto ir turėsite marias laiko mėgautis šventine nuotaika dar iki Kalėdų.

LAPKRIČIO PRADŽIA

 1. Pasidarykite sąrašą visų šeimos narių ir giminaičių, kurie apsistos pas Jus šventiniu laikotarpiu ir per Kalėdas. Išsiųskite kvietimus tiems svečiams, kuriuos norite pakviesti pietų Kalėdų dieną.
 2. Susiplanuokite Kalėdų pietų (ar vakarienės) meniu (atsižvelgdama į svečių dietas ir specialius pageidavimus).
 3. Užsisakykite kalakutą, kitą paukštį ar kitą mėsą, kuri bus pagrindiniu patiekalu ant Jūsų Kalėdų stalo, ir susidarykite pirkinių sąrašą kitiems patiekalams.
 4. Išsivalykite šaldytuvą ir šaldiklį, kad turėtumėte pakankamai vietos kalėdinių patiekalų produktams.
 5. Perverskite interjero ir namų dekoravimo žurnalus ir nuspręskite, kaip norite dekoruoti savo namus šiais metais.

 

LAPKRIČIO PABAIGA

 

 1. Pradėkite įtraukti  būtinus kalėdinius pirkinius į savo kas savaitinį apsipirkimą, kad paskirstytumėte jų kiekius ir savo išlaidas.
 2. Užsisakykite dovanas, kurias siųsite paštu, kad būtumėte tikra, jog pakaks laiko joms pristatyti.
 3. Nusipirkite pakavimo popierių, kaspinus ir kalėdines atvirutes.
 4. Pasižymėkite užrašuose ar kalendoriuje esmines datas, kad galėtumėte sekti renginius vaikų mokykloje, darbo vakarėlius, giminaičių ir draugų susitikimus.
 5. Patikrinkite, ar turite pakankamai indų, lėkščių ir kitų serviravimo įrankių Kalėdų vaišių stalui ir išsiruoškite apsipirkti, jei ko trūksta.
 6. Paruoškite kalėdinių pramogų rinkinį, pilną įvairių daiktų mažiesiems vaikams užimti, tokius kaip spalvinimo knygutes, flomasterius, komiksus, rankdarbių rinkinukus ir pan.
 7. Pasiruoškite valymo priemones, tokias kaip tapetų ir grindų valiklius, kvepiančias servetėles baldams valyti, dėmių išėmiklius, medvilnines pašluostes ir kt. tiems „paskutinių minučių“ netikėtiems atsitikimams.
 8. Pasižymėkite kalendoriuje paskutines datas išsiųsti atvirutes bei dovanas.
 9. Patikrinkite savo kalėdinių dekoracijų (girliandų, lempučių ir kt.) būklę ir paskirkite popietę išsiruošti pirkti naujų, jeigu matote, kad to reikia.

 

TRYS SAVAITĖS PRIEŠ

 

 1. Pakabinkite namuose Advento kalendorių.
 2. Susiplanuokite susibėgimus su giminaičiais ir senais draugais, su kuriais dažnai nesimatote. Pasiūlykite pasivaikščiojimą po vietines apylinkes ir pietus kavinėje, kad nė vienam iš jūsų nebūtų papildomų rūpesčių būti šeimininkais virtuvėje ir rengti dar kelis papildomus pietus namie.
 3. Užrašykite ir išsiųskite kalėdines atvirutes. Adresus atsispausdinkite ir išsisaugokite kompiuteryje – palengvinsite sau šį darbą kitais metais.
 4. Suvyniokite dovanas iškart, kai tik parsinešite jas į namus – taip nereikės jaudintis, kad gavėjas  ras jas paslėptas dar iki Kalėdų!

DVI SAVAITĖS PRIEŠ

 

 1. Pradėkite gaminti patiekalus, kurie gali būti pagaminti anksčiau laiko ir užšaldyti šaldymo kameroje.
 2. Įsitikinkite, kad turite užtektinai paklodžių, antklodžių, pagalvių ir kt. svečių lovoms pakloti.
 3. Nusipirkite Kalėdų eglutę ir palikite ją dienai ar kitai lauke, kad ji aklimatizuotųsi, prieš įnešant ją į vidų papuošti.
 4. Pasigaminkite ir pakabinkite šventinę girliandą.

VIENĄ SAVAITĖ PRIEŠ

 

 1. Iškepkite pyragus su mėsos įdarais ir kt., kuriuos galite užšaldyti.
 2. Nusipirkite šviežius ingridientus (daržoves ir kt.) kiek galite vėliau.
 3. Susitvarkykite ir išvalykite kambarius, atsikratykite nereikalingų daiktų. Atlaisvinkite vietos naujiems vaikų žaislams, senuosius atiduodama labdarai.
 4. Paruoškite lovas svečiams ir suvyniokite „paskutinių minučių“ dovanas.
 5. Sudarykite sąrašą vakarėlių žaidimų, kad visiems pakaktų pramogų.

 

KŪČIŲ VAKARAS

 

Neskaitant visų įprastų darbų, kuriuos turėsite nuveikti šią dieną, kad pasiruoštumėte šeimos Kūčių vakarienei:

 1. Pasiūlykite šeimos nariams išeiti popietės pasivaikščiojimui, kad turėtumėte galimybę dar greitai išvėdinti namus ir įleisti gaivaus oro. Kai jie sugrįš, susodinkite juos visus prie smagaus kalėdinio filmo, jei dar norite baigti tvarkytis.
 2. Pasidarykite dekoracijas iš gėlių kalėdiniam stalui ir patalpinkite jas vėsioje, nekliudomoje vietoje, kad būtų paruoštos „didžiąją dieną“.
 3. Nuplaukite ir paruoškite daržoves rytojaus patiekalams, ir palikite jas mirkti vandenyje, į kurį galite pridėti šviežių mėtų šakelių.
 4. Įdėkite šampano ir balto vyno butelius į šaldytuvą atšąlti (arba raskite jiems tinkamos vietos lauke, jei šaldytuve nebėra vietos).
 5. Supakuokite dovanas, kurias padėsite po Kalėdų eglute arba į kalėdines kojines.
 6. Raskite laiko atsipalaiduoti - ištiesti kojas ir pasimėgauti imbierinio pyrago gabalėliu bei taure raudono vyno.

RAMIAI

 1. Nesistenkite padaryti visko viena pati – paskirstykite darbus kitiems šeimos nariams. Bendras ruošimasis artėjančioms šventėms sukurs daugiau geros nuotaikos, o ir vaikai, norėdami pasijusti reikšmingais, neatsisakys Jums padėti – jiems neabejotinai patiks kurti popierines girliandas arba rašyti kalėdines atvirutes.
 2. Išryškinkite svarbiausius darbus, kurie privalo būti padaryti – meniu, dovanos ir dekoracijos. Paskirstykite juos pagal prioritetą ir nepergyvenkite, jeigu atsiras papildomų darbų.
 3. Nebūkite per daug ambicinga su savo planais ir neužsibrėžkite per daug – nusistatykite biudžetą, pažiūrėkite, kiek laiko galite skirti, ir palaikykite tokį tempą, kad ir pačiai tas pasiruošimas šventėms būtų patogus ir teiktų malonumą.
 4. Būtų idealu, jeigu Jums pavyktų paskirstyti visus darbus ir užduotis per tas savaites, likusias iki Kalėdų - kad nereikėtų nertis iš kailio, stengiantis viską suspėti per kelias paskutines dienas. Pasidarykite paprastą grafiką ir nustatykite galutinius terminus, kad žinotumėte, kada tam tikri darbai privalo būti užbaigti.

 

MĖGSTAMIAUSI MUZIKINIAI KALĖDINIAI ALBUMAI

Kad pasiruošimas artėjančioms šventėms iš tikrųjų teiktų džiaugsmą ir malonumą, pabandykite paieškoti ir susirasti šių kalėdinių muzikinių albumų - jiems tiesiog negali nepasisekti sukurti Jūsų namuose kalėdinės nuotaikos!

 

 • ElVIS PRESLEY Elvis‘ Christmas Album (1957)
 • ELLA FITZGERALD Ella Wishes You A Swinging Christmas (1960)
 • VARIOUS ARTISTS A Christmas Gift For You From Phil Spector (1963)
 • NAT KING COLE The Magic of Christmas (1963)
 • VINCE GUARALDI TRIO A Charlie Brown Christmas (1965)
 • THE CARPENTERS Christmas Portrait (1978)
 • VARIOUS ARTISTS A Very Special Christmas (1987)
 • VARIOUS ARTISTS Cool Christmas (2006)
 • HARRY CONNICK JNR What a Night! A Christmas Album (2008)
 • ANNIE LENNOX A Christmas Cornucopia (2010)
 • MICHAEL BUBLÉ Christmas (2011)

 

Tekstas ir nuotraukos: Viktorija Šimašiūtė

 

Neturite teisių komentuoti

   

Buitis. Įmonės

   
   
   
© SU university