PAPRASTI SPRENDIMAI: 7 BUITIES DARBAI, KURIUOS REIKIA PADARYTI LAPKRIČIO MĖNESĮ

Lapkritis jau čia. Medžių lapai beveik nukritę ir žiema jau už kampo. Padarykite tai, ką dar galite padaryti geriausio šį paskutinį rudens mėnesį. Štai sąrašas 7 paprastų darbų ir sprendimų, kurie palengvins jūsų kelią į žiemą ir į artėjančią neramią šventinę dvasią.

1. Paruoškite namų prieangį žiemai

Prieškambaryje atlaisvinkite paltų kabyklą, kad padarytumėte erdvės storiems ir daugiau vietos užimantiems žieminiams lauko rūbams. Lietsargių stovą pastatykite arčiau durų, kad išvengtumėte lašėjimo ant grindų. Netoliese prie įėjimo laikykite kepimo popieriaus lapų arba senų padėklų purviniems batams pastatyti ir turėkite paruošusios lengvai pasiekiamų senų rankšluosčių nuvalyti sniege išdykavusį šunį (arba vaikus).

2. Pasirūpinkite kaminu ir židiniu

Jeigu turite atvirą židinį, prieš prasidedant žiemai išvalykite kaminą nuo suodžių, prikritusių lapų ir lizdų, židinyje su kasete išvalykite pelenus, išvalykite židinio kapsulę, pakurą ir t.t. Jeigu neturite vyro arba jis tam neturi laiko, geriau šiuos darbus patikėkite specialistams – visgi ne moterims krėsti kaminus. Pasirūpinkite, kad turėtumėte užtektinai malkų ar kitų pakurų ilgiems šaltiems žiemos vakarams prie židinio.

3. Galutinai sutvarkykite ir paruoškite žiemai sodą

Išleiskite vandenį iš laistymo žarnų ir purkštuvų, suneškite lauko baldus į pašiūrę - stoginę, kad apsaugotumėte juos nuo šalčių ir speigų žalos. Ištraukite ir padėkite pasiekiamoje vietoje stoginėje ar garaže sniego kastuvus, sniego pūstuvus ir kitus įtaisus dar prieš atvykstant sniegui.

4. Patikrinkite lietaus nutekamuosiuos vamzdžius

Įsitikinkite, kad lietaus vamzdžiai ir latakai neužsikimšę medžių lapais ir kitomis nuosėdomis – tai galite patikrinkite lietingą dieną, stebėdamos, ar vanduo laisvai išteka. Patikrinkite, kad lietvamzdžiai būtų gerai pritvirtinti prie namo. Tuo pačiu apžiūrėkite, ar jūsų namo išorė paruošta šventiniam apšvietimui.

5. Supakuokite „blogo oro“ rinkinuką ir laikykite jį mašinoje

Į tokių reikmenų komplektą įtraukite kastuvą, sniego grandiklį, žibintą, antklodę, keletą šiltų rūbų (megztinių, kojinių ir pan.), keletą sauso maisto rinkinukų, šiek tiek vandens atsargai ir ilgaaulius batus, taip pat nepamirškite mašinon įsimesti kačių kraiko, smėlio arba senų kilimų atraižų - pabarstyti po padangomis tuo atveju, jeigu jos įstrigtų sniege. Atėjus šalčiams važinėkite ramiai ir saugiai.

6. Paruoškite virtuvę Kalėdų laikotarpiui

Kol dar nepersikėlėte į virtuvę kalėdiniam kepimo, virimo, gaminimo maratonui, paruoškite jam virtuvės prietaisus – išvalykite šaldytuvą, šaldiklį, mikrobangų krosnelę ir orkaitę. Pasirūpinkite, kad turėtumėte visus šventinio kepimo ir dekoravimo įrankius, kurių jums prireiks, išvalykite senuosius.

7. Papildykite pagrindinių kalėdinių produktų atsargas

Peržiūrėkite virtuvės lentynas ir patikrinkite, ko turite užtektinai ir kas jau pasibaigę, užsirašykite užrašų knygutėje tokius sezoninius priedus kaip džiovinti vaisiai, prieskoniai ir kvapiosios medžiagos ir apsipirkinėdamos kartą per savaitę įdėkite į pirkinių krepšelį po keletą produktų iš šito sąrašo. Paskirstydamos išlaidas tokiems sezoniniams priedams per kelis apsipirkimus, taip stipriai jų nepajusite.

Tekstas ir nuotrauka: Viktorija Šimašiūtė

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Buitis. Įmonės

   
   
   
© SU university