KRYŽELIU IŠSIUVINĖTI DARBAI – ATGAIVINTOS TRADICIJOS JUMS

Tobula meno terapija, kurianti estetinę vertę – jaunos merginos siuvinėjimo darbai atnešė džiagsmo jau ne vienai šeimai. Tokia autentiška technika išsiuvinėti paveikslai namams suteikia jaukumo, švelnumo, ramumo, o daugelio moterų širdyse prikelia prisiminimus, lavina vaizduotę. Jauna siuvinėjimo meistrė, Kotryna Čekuolytė šį užsiėmimą laikiusi hobiu, netrukus sulaukė klientų susidomėjimo. Už simbolinę kainą vieną iš Kotrynos darbų galima užsisakyti elektroniniu paštu.

Liūdna, bet kuo toliau, tuo labiau žmonės užmiršta šį nuostabų meną, galbūt dėl laiko stokos ar tiesiog todėl, kad darbai reikalauja ypač didelio kruopštumo.

“Esu jauna, ką tik mokyklą baigusi mergina ir siuvinėjimas kryželiu man yra būdas atsipalaiduoti, pamiršti įtampą, sukeltą mokslų. Taip pat šis užsiėmimas suteikia polėkio, nusiraminimo nuo minčių, kas manęs laukia ateityje. Išsiuvinėtų savo darbų jau nebeturiu, kur dėti, o atrodo, jau visiems jų taip pat pridovanojau, todėl norėčiau savo darbais pasidalinti ir su Jumis. “ – tyras mintis atskleidžia turiningai laiką praleidžianti mergina.

Vienus darbus, laikomus ekspozicijai, kitus jau parduodamus, Kotryna apdainuoja su meile:

“Tarkim, iš parduodamų, paveikslas “Meškiukas”, dabar yra puiki dovana krikštynų proga mergytei, kurią galima papuošti išsiūvinėta gimimo data, svoriu ir ūgiu.

Senis Besmegenis - dovana draugui, kuris visada lieka vaiku, gimusiam žiemos mėnesį ar Kalėdų proga.

Dama - tiktų žmonėms, mėgstantiems Ispaniją ar Lotynų Amerikos šalis. Taip pat, tokį būtų galimą padovanoti ir mamai.

Drambliai - Afrikos ir egzotikos mėgėjams.

Merry Christmas - dovana, be abejo, Kalėdų proga. Linksmas, nuotaikingas paveiksliukas tiktų šeimai, turinčiai mažus vaikus.

Mikė Pūkuotukas - vėlgi, galima iš jo padaryti metriką tiek mergaitei, tiek berniukui.

 Meškiukai su širdele - puiki dovana įsimylėjaliams vestuvių ar metinių proga ar savo antrajai pusei Valentino dienos proga, o gal tiesiog artimam mylimam žmogui.

Yra ir tokių paveikslų, kurių gražumo dar reikėtų palaukti, bet jau galima užsisakyti. Kalėdinė bažnyčia - be abejo, ši dovana labiausiai tiktų artimiems šeimos nariams Kalėdų proga.

Drugeliai - šį nediduką paveikslą padovanojau savo mamai Motinos dienos proga, puikiai tiktų ir kitų mamoms nudžiuginti.

Karuselė - labai tiktų vaikų kambariui ar svetainei papuošti.

Mikė Pūkuotukas - be abejo, puikus paveikslas vaikų kambariui dekoruoti.

Flamingai - šis paveikslas tiktų svetainėje ar koridoriuje.”

Daugiau dėl darbų teiraukitės elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotraukos: Kotryna Čekuolytė

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Menas

   
   
   
© SU university