KULAUTUVA – ROMATIŠKAS MIESTELIS ŠALIA KAUNO

Nemuno tekmė, nešanti mintis tolyn, jodu prisotintas gaivus pušų oras, pedantiškai nuaugusios alėjos, žali kiemai, nuklydusi stirnaitė, baikštus kiškis…Visiems prieinama, tačiau turitstų nenuniokotą Kulautuvą galima vadinti lietuvišku rojumi.

Tarpukariu miestelis buvo žymus kurortas. Šį statusą Kulautuva siekia susigrąžinti ir dabar. Liaudies etimilogijoje miestelio vardas siejamas su žodžiu kultuvė, kadangi pasakojama, kad nuo seno moterys Nemune triukšmingai velėdavo skalbinius.

 

Dabar vaizdingą vietovę galima pasiekti ne tik mašina, autobusu, bet ir laivu. Nemuno pakarantė kvepia čiobreliais, matyti tolumoje romatiškai nusiteikusi porelė. Šalia dviračiai, kuriais labai patogu važinėtis po visą miestelį, o, palikus juos nuošalėje, išmėginti sveikatingumo trąsas. Tai puikus pasimatymų kampelis, kuriame puikiai tiktų šilatis pokalbiais atverti širdį, padovanoti savo ranką, ar tiesiog surengti įspūdingą fotosesiją.

Pasukus nuo vandens į miestą, akis pasitinka žalias, baltais takeliais nusagstytas parkas, kuriame pailsėti neįtikėtinai smagu vaikams. Suaugę gali pasivaikščioti pamiškėje, pasigerėti sakralinėmis skulptūromis, nusišypsoti dangui (o jis dažnai čia giedras). Rankomis pasiekiamas miškas kvepia grybais, mėlynėmis, paslaptimis.

Kulautuvoje stūgso įspūdingas kalnas, tiesiog masažuojantis akis nuostabiais peizažais. Ne paslaptis – čia užsuka ne tik vietiniai, užlipa ir miestiečiai. Pats miestelis toks harmoningas ir gražus savo natūralumu, kad dažnai čia atvyksta žmonės, norintys atgauti jėgas, pasitaisyti sveikatą ir atrasti naujų idėjų. Meniškos sielos žmonės čia semiasi įkvėpimo, sveikos gyvensenos atstovai išbando savo jėgas, giliai tikintys meldžiasi, o kiti tiesiog tyru oru praturtina plaučius, odą ir kraują. Kulautuva – atgaiva kūnui ir sielai.

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: V.Ramono

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university