ATOSTOGOS PORTUGALIJOJE ŠEIMAI

Ieškantiems puikių atostogų visai šeimai, tenka pasukti galvas. Dažniausiai pasirenkamas maršrutas, kuriame būtų įdomu visiems šeimos nariams, nenuobodu suaugusiems ir ne per sunku mažyliams. Renkantis tokias keliones, Portugalija yra puikus variantas, nes tai šalis, kur pramogų gausu tiek mažam, tiek dideliam.

Vienas geriausių maršrutų keliauti po Portugaliją, leistis nuo vieno šalies krašto link kito aplankant žymiausius miestus ir lankytinas vietas. Štai vienas iš tokių maršrutų, kuris pradžiugins visą šeimyną atostogų metu.

  1. Silves. Mūsų kelionė prasideda nuo Portugalijos pietų pusės ir čia mes užsukame į įstabaus grožio Silvos miestą. Čia būtina užsukti į miesto zoologijos parką, kuriame galima ne tik susipažinti su įvairiais gyvūnais ir ropliais, bet taip pat prisidėti prie jų šėrimo, dresavimo.

Kita stotelė Silvoje – „Aqualand“ vandens pramogų parkas, kuriame iš džiaugsmo krykštauja visi mažieji turistai. Ypač ekstremalias pramogas mėgstančios atžalos čia pasijus tarsi tikrame rojuje, o mažyliai taip pat nebus pamiršti – atskirai jiems su tėveliais yra įrengti ramesni baseinai ir kitos pramogos.

Silves pilis. Aplankius atrakcionus ir aktyvias pramogas užsukame į istorija alsuojančia Silvos pilį. Dar XI amžiuje pradėta statyti Silves pilis šiandien yra tarsi didžiulė laiko mašina. Čia vaikai ir suaugę susipažįsta su Silvos miesto ir Portugalijos istorija, čia gyvenusių princesių gyvenimu.

  1. Albufeira. Kitas punktas kelionės maršrute – Albufeira. Šiame maršrute privalu užsukti į „Zoomarine“. Tai didžiulis edukacinis centras, kuriame galima sužinoti viską, kas susiję su vandeniu ir vandens gyvenimu. Vaikai susipažins su jūros gyvūnais, jų gyvenimu ir istorija, galės stebėti natūraliai gyvenančias žuvis. Tai išskirtinai jauki ir natūrali aplinka, kuri džiugina tiek didelius, tiek mažus.
  2. Loule. Užsukę į Loulės miestą būtinai užsukame pasikrauti teigiamų emocijų ir adrenalino. Tam puikiai tiks pasivažinėjimas kartingais. Loulės kartingai, kurie yra kelių skirtingų rūšių pagal vairuotojo pasirengimą, leis vaikams pasijusti kaip tikrais lenktynininkais. Be visų šių pramogų mažieji stebuklai galės klausytis edukacinių mokymų, žaisti ir eksperimentuoti grupėse.
  3. Kita mūsų stotelė vidurio Portugalijoje – Coimbros miestas. Rūmų muziejus. Tai vieta, kur kiekvienam vaikui pasaulis nušvinta kitomis spalvomis. Pats pirmas istorinis ir edukacinis muziejus Portugalijoje mus nustebins įvairių epochų rūmais ir architektūros pavyzdžiais, kur galima prisiliesti prie tikrų pilių liekanų, išvysti, kaip kadaise gyveno karališkosios šeimos.

Kruizas laivu. Atvykus į Coimbros miestą tiesiog negalima praleisti puikios poilsinės kelionės dalies – plaukimo kruizu Mondego upe. Tai būdas susipažinti su Coimbra iš kito kampo ir apžvelgti visus jos pastatus, reljefą ir gamtą. Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems šis maršruto punktas paliks neišdildomus prisiminimus apie Portugalijos magišką išvaizdą.

Botanikos sodas. Coimbros mieste pasivaikščioti ir papietauti gamtoje galėsime užsukę į Botanikos sodą, kur mus sutiks pačių įvairiausių rūšių augalai. Čia su visa šeima pasivaikščioti ne tik malonu, bet ir sveika, mus stebins natūrali gamta, kuri lietuvio akiai atrodo paslaptinga ir žavinga.

„Exploratorium“. Itin modernus ir visą šeimą džiuginantis interaktyvus žaidimų parkas pelnė ne tik turistų, bet ir vietinių palankumą. Tai kone vienintelė vieta Portugalijoje, kur didžiulė vila sutelkta į žaidimus ir atradimus. Čia veiklos ras ir vaikai, ir suaugę, kurie atras save, savo pomėgius, išbandys skirtingus žaidimus, atradimus, eksperimentus ir meno formas.

  1. Keliaudami po Portugaliją niekaip neaplenksime gražios ir įspūdingos Portugalijos sostinės – Lisabonos. Čia tikrai yra ką pamatyti, ir ką nuveikti. Čia galima apsilankyti pačiame didžiausiame Europoje okeanariume, kur gyvena 25 tūkst. įvairiausių jūros gyvūnų, taip pat su žemiškaisiais gyvūnais Jus supažindins Lisabonos nacionalinis zoologijos sodas. Čia taip pat rasite mokslo, kultūros, muzikos muziejus, kurie didelius ir mažus stebina nuolatinėmis edukacinėmis programomis, o pavargę galėsite pasivaikščioti pačiame centre esančiame parke.
  2. Kitas vidurio Portugalijos miestas – Sintra. Čia privalu užsukti ir pasidžiaugti istorinėmis pilimis bei būtina aplankyti žaislų muziejų. Vaikai ir suaugę turės galimybę stebėti, kaip keičiantis epochoms keitėsi ir vaikų žaidimai, čia galima išbandyti senovinius žaislus, pamatyti, kokiais žaislais žaidė žymiausi šalies žmonės.
  3. Baigiantis kelionei, peržengiame į Portugalijos šiaurinę dalį. Čia privalu aplankyti Porto miestą, kur itin gausu edukacinių užsiėmimų: galima užsukti į muzikos namą, mados muziejų, tramvajų muziejų. Jokiu būdu negalima pamiršti ir žymiojo Porto planetariume, kur galėsite stebėti žvaigždes ir klausytis rimtų ar išgalvotų istorijų apie kosmosą bei ten gyvenančias būtybes.
  4. Paskutinė maršruto stotelė – Braganca. Čia bus puiki mūsų pažintinės kelionės pabaiga. Čia būtina užsukti į karo muziejų. Iš arti galėsite dar kartą susipažinti su karingosios Portugalijos istorija ir laimėjimais, pamatyti, kokie ginklai ir amunicija buvo naudojama keičiantis Portugalijos kariuomenei bei patys pasimatuoti patikusio laikotarpio kareivio uniformą.
  5. Kaukių muziejus – puiki stotelė kelionės pabaigai. Čia susipažinsite ir patys pasimatuosite įvairias kaukes ir kostiumus, kuriuos kada nors kūrė portugalai ir ispanai. Kaukių meistrai pamokys, kaip greitai ir dailiai pasidaryti norimą kaukę namuose ar pasisiūti išskirtinį kostiumą.

Tekstas: Autorė Justina Kabakaitė, www.magelanokeliones.lt

Nuotraukos: www.fotolia.com

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university