10 PRIEŽASČIŲ PAMILTI PARYŽIŲ

Laisvos dvasios, meilės, svaiginančios romantikos ir meno miestas Paryžius garsus ne tik savo architektūros didybe bei meno paminklų grožiu. Tai – šviesos ir garsų sostinė, viliojanti netikėtais atradimais, kerinčiais žmonėmis ir amžinu judėjimu. Prancūzijos sostinę iš Lietuvos pasiekti galima „Wizz Air“ ar „Ryanair“ avialinijomis nusileidžiant už 100 km nuo Paryžiaus esančiame Beauvais oro uoste, arba skrendant tiesioginiu „Air Lituanica“ maršrutu į didžiausią Paryžiaus Charles De Gaulle oro uostą. Lietuvos aviakompanija skrydžius į Paryžių pradeda vasario 14 dieną.

Paryžių lengva pamilti bet kuriuo metų laiku ir visai nesvarbu, ar viešėsite čia tik savaitgalį, ar praleisite kelias savaites. Meilės sostine tituluojamas miestas tokio vardo nusipelno ne tik todėl, kad vilioja įsimylėjėlių poreles iš viso pasaulio. Apsilankęs čia turi sau pripažinti – Paryžius turi kažką tokio, kas net didžiausią skeptiką, nusprendusį jame apsilankyti, privers šį miestą įsimylėti.

1. Žmonės

Laikai, kai vietiniai paryžiečiai su angliškai kalbančiais turistais bendraudavo nenoriai, jau praeityje. Jei jums pavyks išsinuomoti butą šampano gamybos tradicijas turinčio prancūzo namuose, galėsite išgirsti tikrų prancūziškų istorijų. O vietinių paslaugumu neverta abejoti – gatvėse žmonės nuolat šypsosi, sveikinasi, ir tūkstantąjį kartą kantriai aiškina kelią iki žymiausių miesto objektų. Atrodo, kad jie niekur neskuba ir gyvena ne tik šia diena, bet ir šia akimirka.

2. Maistas

Apie prancūzišką batoną ir raguolius legendos sklando visame pasaulyje. Tačiau net ir didžiausią gurmaną nustebins ne tik geriausiuose restoranuose, bet ir mažose kavinukėse patiekiami gardumynai, pradedant prancūziškais troškiniais, omletais ir baigiant desertais. Paryžiuje tiesiog būtina bent kartą paragauti tikrų prancūziškų lietinių, o ryte gatvės kavinėje pasimėgauti paryžietiškos kavos puodeliu – skoniu ji nenusileidžia itališkai.

3. Atmosfera

Paryžiaus ore tvyro kepamų kaštonų, nuotykių, meilės ir subtilių prancūziškų kvepalų aromatas. Paryžius gražus net apniukusį rudenį, kai pliaupia kaip iš kibiro. Rudens darganą lengvai praskaidrins kavinių šurmulys ar kvapai, sklindantys iš jaukių kepyklėlių.

4. Architektūra

Aplankyti tokius žymius objektus kaip Dievo Motinos katedra ir Luvras – būtina. Tačiau ne mažiau kvapą gniaužia Paryžiaus senamiestis, kuriame gausu įdomiausių architektūrinių statinių. Neįprasti raižiniai, skulptūros ir kiti statybiniai sprendimai tikrai palieka neišdildomą įspūdį ir verčia atsigręžti dar kartą. Architektūrinių įžymybių medžioklę galite pradėti nuo centrinėje Senamiesčio dalyje esančios Sitė salos. Persikėlę seniausiu Paryžiaus tiltu, kuris vadinamas Naujuoju (Pont Neuf), tęskite kelionę apžiūrėdami Luvro rūmus, už kurių atsiveria nuostabus prancūziško stiliaus Tiuilri sodas ir įspūdingas Konkordo aikštės obeliskas. Jei dar turėsite laiko, būtinai aplankykite ir kitus centrinio Paryžiaus rajonus. Paryžiaus metro – tankiausias pasaulyje, o vienos stotelės nuo kitos neskiria nė kilometras. Štai kodėl per vieną dieną nesunkiai galite suspėti pasigrožėti miesto panorama Monmartre, XX a. Triumfo arkos versija rajone „La Défense“ ir pasimėgauti kavos puodeliu Sen Žermeno bulvare.

5. Mada

Stebėti dailiai su aukštakulniais žengiančią, nepriekaištingos kokybės drabužiais ir subtiliu makiažu išsiskiriančią moterį – vienas malonumas, o garbanas nuo kaktos braukiantį ir it vašku nublizgintais batais gatvę skrodžiantį vyrą – kitas. Norintieji paganyti akis į originaliai ir skoningai atrodančius miestiečius bei pasisemti stiliaus paslapčių, gaudyti įkvėpimo tikrai turėtų vykti į Paryžių. Tam puikiausiai tiks pasivaikščiojimas žemąja Eliziejaus laukų alėja. Vienoje prabangiausių pasaulyje gatvių galite rasti ne tik daugybę ištaigingų parduotuvių, bet ir sutikti pasaulinio garso kino ar muzikos žvaigždžių.

6. Vynas

Prancūziškas vynas vertinamas visų pasaulio ekspertų. Jis ne tik išskirtinio skonio, bet ir kokybės. Prancūziškas vynas turi puikią reputaciją tarp geriausių vyndarystės ūkių pasaulyje. Nepamirškite šampano, kurio paryžietiškose parduotuvėlėse galite įsigyti gerokai pigiau ir rasti tokių rūšių, kokių nerasite kitose pasaulio šalyse.

7. Kalba

Prancūzų kalba, paslaptingai skambantys garsai, kuriuos tiksliai ištarti gali tik vietiniai, vilioja savo unikalumu. Ir net kai šimtąjį kartą bandai taisyklingai prancūziškai ištarti žodį croissant (raguolis), gali būti tikras, kad nors šios kalbos tobulai neišmoksi, niekada visiškai nepamirši.

8. Senos upė

Šalia upės gyvenimas verda ir dieną, ir naktį. Vaikštant pakrantėmis galima pamatyti upe plaukiančius laivus ir juose besilinksminančius turistus, o šalia upės – ramiai užkandžiaujančius prancūzus. Jei Paryžiuje kelsitės anksčiau, praleiskite rytą bėgiodami Senos krantine kartu su miesto gyventojais. 

9. Svetingumas

Paryžiuje tikrai gali pasijusti laukiamas. Turistams čia sudarytos patogiausios sąlygos ne tik apsigyventi, bet ir aplankyti žymiausius miesto objektus. Asmenims iki 25 metų visi muziejai nemokami, daug kur taikomos nuolaidos, darbo laikas vasarą pratęstas iki pat nakties, o eilių klausimas sprendžiamas išankstine registracija. Neįkyrus svetingumas tikrai nuteikia ypač maloniai.

10. Eifelio bokštas

Neįsimylėti šio visos Prancūzijos pasididžiavimo – neįmanoma. Arba priešingai – vien dėl jo galima įsimylėti visą Paryžių. Net keista, kad iš beveik bet kurios miesto vietos matomas nuostabaus grožio simbolis buvo projektuotas kaip laikinas statinys. Nors dabar prie jo gausiai būriuojasi turistai, verta bent trumpam užkilti į patį bokšto viršų ir nužvelgti visą iš 280 m aukščio atsiveriančią Paryžiaus panoramą.

Nuo vasario 14 iki kovo 3 d. „Air Lituanica“ skrydžiai į Paryžių bus vykdomi pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais su 20 min. sustojimu Prahoje (keleiviams išlipti nereikės), o sekmadieniais – tiesiogiai. Nuo kovo 3 d. visomis dienomis skrydžiai bus vykdomi be sustojimo Prahoje. Nuo balandžio 28 d. didinamas skrydžių dažnis – Paryžiaus sostinę bus galima pasiekti 5 kartus per savaitę, atsiras papildomas skrydis šeštadieniais.

 

RsV agentūra AD VERUM                                                          

www.adverum.lt

 

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university