BASOMIS PER NATŪRALUMĄ (INTERVIU SU FOTOMEISTRE ANNA)

Lengvam interviu įkvėpė 22 metų fotografuojančios ir ragaujančios gyvenimą merginos filosofija, ką tik baigusios psichologijos bakalauro studijas. Rekomenduojami geriausių užsienio mados portalų vardai, praktiniai patarimai kaip gaiviai atrodyti prieš fotoobjektyvą, matricinės idėjos ir dar šis tas. Išgerkite kavos su mumis. Pažadu - trumpam.

1.MITAS . Anna – profesionali fotografė.

Netiesa.

"Kol kas mėgaujuosi atostogomis, o po jų planuoju savo hobius padaryti pagrindine gyvenimo veikla - gaminti maistą ir daryti viską, kas yra susiję su kulinarija, fotografuoti  ir keliauti.
Šiuo metu negaliu savęs vadinti nei fotografe nei virėja. Pagrįsti tai galėčiau filme išgirsta fraze: „Kai darai kažką siekdamas malonumo, esi megėjas; darydamas kažką ir galvodamas ne tik apie savo paties malonumą, bet ir kitus žmones, tampi profesionalu“.

2. MITAS. Anna deda daug pastangų tapti žavia ir veiklia.

Netiesa.

"Pati neteigčiau, jog esu žavi ir veikli, bet kadangi užduotas toks klausimas, teks į jį atsakyti. Veikli buvau visą savo gyvenimą, tik ne visada iki galo baigiu pradėtus darbus. Mane žavi dauguma šiuolaikinių galimybių vadovauti savo gyvenimui: mokytis, tobulėti, laisvai rinktis, veikti, būti priklausomam pagrinde tik nuo savęs. Apie žavumą niekad nesusimąstau, tiesiog elgiuosi ir atrodau taip, kaip man patinka tai daryti."

3.MITAS. Dvasinį alkį fotografavimui iššaukė polinkis kulinarijai.

Tiesa.

"Fotografuoti pradėjau dėl savo hobio - kulinarijos. Dalyvavau internetiniame kulinariniame forume, kur reikėjo nuolatos fotografuoti maistą. Kai sulūžo „muilinis“ fotoaparatas išprašiau dovanų veidrodinį skaitmeninį, bet kadangi dovana ne iš įprastų ir jos teko laukti, pasiėmiau į rankas tėčio zenitą, su kuriuo lėkščių neprifotografuosi. Ėmiausi fiksuoti kitas akimirkas.  Dabar lėkštes fotografuoju retai, dažniausiai per šventes, kai stalas jau serviruotas ir nuotraukai padaryti reikia tik paspausti  mygtuką, o ne ieškoti tinkamos staltiesės, indų ir kitų dekoravimo priemonių. Tačiau kur kas dažniau fotografuoju žmones, šią vasarą ypač dažnai, nes tuo pačiu bandau ir užsidirbti. Taigi, dabar su fotoaparatu dirbu apie tris kartus per savaitę, kai studijavau universitete  - kartą ar kelis per mėnesį."

4. MITAS. Anna mėgsta fotografuoti pozuojančius žmones.

Ne visai tiesa.

"Labiausiai patinka fotografuoti kelionėse, patinka gaudyti akimirkas, akcentuoti atsitiktines detales, veiksmus, žmones. Norisi pajausti tą vietą ir akimirką, kurioje esi ir visiškai susilieti su ja. Tai, ką darau dabar – kviečiu ir fotografuoju pozuojančius man žmones – nėra visiškai mano. Man sunku priversti žmones pozuoti, nors ir tenka tai daryti. Kur kas lengviau ir maloniau fotografuoti “siužetines” fotosesijas: sugalvoji veikėją, scenarijų, sukuri bendrą vaizdą ir įspūdį, kurį turi palikti nuotraukoje ir stengiesi tai įgyvendinti."

5.MITAS. Norint nuotraukoje atrodyti gražiai reikia labai pasistengti.

Netiesa.

"Norint nuotraukoje puikiai atrodyti, kaip tik reikia būti naturalioms, jaustis savimi, o ne galvoti apie kiekvieną galimai matomą raukšlę.  Protingas ir įstabus fotografas turės pamatyti ir pašalinti tokius trūkumus, tačiau pozuojančio žmogaus susikaustymo, nenaturalumo ir nepatogios jausenos jis tikrai nepašalins."

6. MITAS. Anna fotografuoja aktus.

Tiesa.

"Teko daryti erotines fotosesijas ir pasiruošusi tokias nuotraukas daryti ir ateityje. Ši tematika nėra iš paprasčiausiai įgyvendinamų, nes reikia pajusti ploną ribą tarp moters nuogo kūno subtilumo ir atviro bei vulgaraus seksualumo. Moters kūno linijos, judėsiai yra užgniaužiantys kvapą, juos įkvėpus dūsti, nes nesinori iškvėpti."

7. Annai sunkiausia fotografuoti ypatingai pozuoti nusiteikusius modelius.

Ne visai tiesa.

"Kaip ir sakiau, pernelyg pozuojančius man žmones yra sunkiausia fotografuoti. Kita vertus negalėčiau pasakyti, kad teko iki šiol fotografuoti kažką, kas būtų labai sunku.Visgi tai yra mano hobis ir sunkiam darbui savęs neverčiu."

8. Anna  mėgsta svajones paversti tikrove.

Tiesa.

"Mano svajonės labiau panašios į gyvenimo planus. Kam svajoti apie nuosavą namelį Provanse, svajoti apkeliauti visą pasaulį ir dar daug kitų dalykų, jeigu galima tai planuoti ir veikti, kad svajonės būtų realios? Nebent bestudijuodama dažnai šmaikščiai “pasvajodavau” apie mokymo sisistemą, pateiktą filme “Matrica”: prijungi laidus nuo kompiuterio prie galvos, perrašai informaciją, atjungi laidus (šypsosi)."

9. Anna neskaito lietuviškų mados žurnalų. Grožio ir mados tendencijas sužino iš užsienio blogerių ir portalų.

Tiesa.

"Nė karto gyvenime nesu nusipirkus mados žurnalo,viską, ko man reikia, randu internete. Mėgstu kiekvieną dieną, kartais dažniau nei el. paštą, “pasitikrinti” mados blogus. Labiausiai mėgstami blogeriai yra GaranceDoré, Scott Shuman (The Sartorialist), Hannelli Mustaparta, Shini Park(Park&Cube), o tinklalapis - style.com."

10. Anna dažnai ieško optimizmo, idėjų.

Netiesa.

"Optimizmo semiuosi mechaniškai ir automatiškai iš gyvenimo. Apie optimizmą negalvoju, jis man labiau yra kaip orai: nuo lietaus nepabėgsi, taip nuo optimistiškos ar pesimistiškos nuotaikos, emocijų ir minčių. O idėjos kyla įvairiai, dažnai gan įprastai - iš kilusių jausmų menui arba tiesiog gyvenimo įvykiams."

11. Anna labai rūpinasi savo išvaizda.

Ne visai tiesa.

"Sau esu graži, kai laiminga, o laimės siekiu ir ja “rūpinuosi” ne taip dažnai, kaip norėtųsi. Apdailos darbams paskirstau laiką netolygiai: man svarbi apranga, kaikada šukuosena, sveikata, kosmetinėmis priemonėmis naudojuosi retai. Jeigu vardinti apibendrintas moters savybes, dėl kurių ji man būtų graži, tai  - natūralumas ir unikalumas."

 

Ko pie Tave dar nežino draugai?

Tikriausiai ne visi žino, jog aš juos myliu.

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotraukos: Anna

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university