AG MASAŽAI – PROFESIONALŪS IR DRAUGIŠKI

Arvydas Gudauskas – stiprus konkurentas daugeliui Masažo meistrų ir pavyzdys kiekvienam iš mūsų. Turėdamas regos negalią, jau ketveri metai, kaip sėkmingai dirba savo atidarytame Masažo kabinete “AG masažai”, laisvalaikiu keliauja, skaito, groja gitara, domisi rytų ir Europos sveikatingumo teorijomis, pats gaminasi alų ir yra kavos gurmanas. Gyvendamas daugiau negu pilnavertį gyvenimą, jis nesigiria ir tik kukliai šypsosi, drąsiai dalina nuolaidas, o www.motersgrozis.lt skaitytojoms atveria savo kabineto duris. Susipažinkime.

Šį darbą pradėjote dirbti ne šiandien. Kiek metų jau praėjo ir kaip keitėsi požiūris į klientą?

Jau 7 metai, kaip dirbu šį darbą. Šio kelio pradžioje reikėjo gauti algą, už kurią galėčiau gyventi. Lankantis kursuose, tobulėjant ir matant, kaip mano masažai veikia žmones, augo noras būti vis geresniu. Salone, kuriame dirbau virš 2 metų, supratau, kad galiu tik vegetuoti ir pildyti tik savininkų reikalavimus. Todėl ryžausi pats imtis visos atsakomybės ir pradėjau dirbti sau. O kai dirbi sau, tai dirbi iš visos širdies, nes tik tuomet žmonės grįžta.

Masažas –tai tarsi tarptautinė kalba, kurią supranta visi dar nuo Romos imperijos laikų. Juk tai yra malonumas visiems...Apie ką byloja tokios paslaugos, išverskite į mūsų kalbą.

Žlugo civilizacijos, keitėsi tikėjimai ir įsitikinimai, farmacija atranda naujų panacėjų, bet po kelių metų jos išnyksta, o bendravimas ir kontaktas žmogui buvo ir yra svarbiausia. Masažas gyvuoja jau nuo senovės Kinijos laikų apie 5000 metų. Kuo labiau išsivysčiusi šalis, tuo daugiau žmonių lankosi masažuose ir sveikatinami natūraliais būdais. Mes jau priėjome tokį etapą Lietuvoje, kai kiekvienas taip pat gali mėgautis masažo teikiamais malonumais ir nauda.

Sakote – nauda ir malonumas. Kokius kerus masažuotojo rankos pažeria  mūsų grožiui ir savijautai?

Masažuotojo rankos gali atlikti daugybę įvairių masažų, o skiriasi jie metodikomis ir siekiamais tikslais. Tarkime, galime skatinti limfos tekėjimą ir taip išvalyti organizmą nuo toksinų, aktyvinti kraujotaką - gerės bendra savijauta, stiprės imunitetas. Jei reikia -atpalaiduosime raumenis ar juos sustiprinsime. Sergantiems chroniškomis ligomis, po masažo geriau bus pasisavinamos arbatos, antpilai ar tepaliukai. Taip pat, po masažų geriau veikia anticeliulitiniai kremai, odos kaukės. Jeigu klientė laikosi visų patarimų, galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Gal kokį pavyzdį apie tokius rezultatus atsimenate?

Įdomiausias įvykis nutiko, kai mergina prieš vestuves panoro numesti daug svorio. To siekdama, reguliariai lankėsi mano masažo kabinete specialioms masažo procedūroms, taip pat lankė šokius, laikėsi paprasčiausių taisyklingos mitybos principų ir iki vestuvių atsikratė net 25 kilogramų. Reikia tik žinoti, ko nori, užsispirti ir pasiekti.

Žmogus tarsi sudarytas iš dviejų dalių: kūno ir sielos. Kaip manote, pasvėrus visus „už“ ir „prieš“, kuri dalis svarbesnė?

Pasaulyje nėra svarbių ar nesvarbių dalykų. Jis yra tobulas todėl bitė negali gyventi be gėlės žiedo ir gėlė be bitės -  Taip ir su žmogumi. Siela yra amžina, o kūnas laikinas jos būstas, bet jei jau jis mums duotas, kaip namai, turime jais ir pasirūpinti atitinkamai. Kai viskuo patenkinta siela tai ir kūnas sveikas, o jei kūnas sveikas tai ir siela džiaugiasi.

Yra gerų specialistų, kurie įvaldę savo masažo techniką, bet tikriausiai tai ne viskas, ko reikia žmonėms, jeigu jie negrįžta. Gal masažas turi savitą filosofiją?

Technika - tai tik maža mūsų darbo dalis. Žinoma, svarbu mokėti kuo geriau techniškai atlikti masažą, bet taip pat reikia atsidavimo savo darbui, mėgti jį, mylėti žmones, mokėti bendrauti, kai klientas to nori, išklausyti, duoti patarimų, pasiūlyti išeitį ar tiesiog masažuoti pozityviai nusiteikus ir stengtis, kad klientė pajustų teigiamą energiją.

Nuo kokių ligų ir sveikatos trūkumų gelbsti Jūsų atliekami masažai? Kokius masažus Jūs atliekate?

Aš specializuojuosi anticeliulitiniuose ir klasikiniuose masažuose. Daug domiuosi kaip išnaikinti ar sumažinti celiulitą, todėl gilinuosi į anticeliulitinius masažus atliekamus rankomis ir aparatais. Darau vakuumines ir presoterapines procedūras. Taikau skausmų mažinimo ir naikinimo metodikas, šalinu stresą, nuimu įtampas. Esu dirbęs gintaro masažo salone, taigi žinau apie energetinius masažus ir gintaro galias. Maišau aliejus ir atlieku aromaterapinius relaksacinius masažus, o naujausias mano atradimas - Tailandietiški masažai. Pats juos išmėginęs, baigiau šių masažų mokymo kursus ir jau atlieku savo klientams, kurie yra patenkinti tokia naujove.

Lankytis pas masažistą tikriausiai reikia ne kiekvienam?

Yra ligų prie kurių masažai neatliekami, bet kitais atvejais žmonės nesilankantys masažuose daug ką praranda.

O gal vertėtų jį susiplanuoti vietoje pietų kavinėje bent kartą per mėnesį?

Jeigu iškrovos dieną rekomenduojama turėti kartą per savaitę, tai jei masažuose apsilankysite kartą per mėnesį vietoje pietų, tapsite tikrai atsparesnės imuninėms ligoms, išvengsite virškinimo sutrikimų. Profilaktika ir yra tikrasis gydymas, todėl masažuose, gryname ore lankykitės, kai tik tam turite laiko ir noro, būtinai judėkite.

Tam, kad pasidaryti masažą, juk nebūtina eiti į prabangų SPA. Vis dar gajus mitas, kad masažas prabanga.

Jei norite gražios aplinkos, daugybės šalutinių paslaugų, tuomet reikia eiti į prabangų SPA. Aš patariu ieškoti ne įmantraus salono o gero specialisto masažuotojo, kai tokį rasite, jausitės kasdien žvali, pasitempusi, pilna energijos ir meilės gyvenimui, tai ir bus tikroji prabanga.

Ne kartą teko girdėti, kad vizitą pas masažo specialistą atideda, nes nepadaryta kojų depiliacija, ar nedrįstama nusirengti. Argi tai rūpi masažuotojui?

Nežinau kaip kitiems, bet man rūpi tik darbas ir, kad mano klientė jaustųsi komfortiškai. Iš tiesų nėra ko gėdytis nedepiliuotų kojų, o tuo labiau celiulito ar “karančio” pilvuko, juk jūs pas masažuotoją ateinate , kaip pas gydytoją, ieškodama pagalbos, taigi jam ir turėtų būti svarbu, kad jūs jaustumėtės jaukiai, šiltai ir tikėtumėte tuo ką jis daro.

 

Mes, moterys, mėgstame palepinti savo vyrus – mielai atpalaiduotumėme juos savo rankų judesiais. Pečiai tikriausiai yra ta vieta, kur susikaupia daugiausia įtampos. Ar galima masažą atlikti pačioms? Kokia iš to nauda?

Stenkitės kuo dažniau liesti vienas kitą, tai stiprina bendrumo jausmą. Masažuokite savo vyrams pečius, kaklą, menčių sritį, tuo pačiu metu paprašykite, kad jums brangusis masažuotų pėdas ir pamatysite, o tiksliau, pajausite, kad ir meilė neblėsta ir aistros laužai liepsnoja.

Visada smalsu statistika apie žmones, gal žinote, dėl kurios kūno vietos daugiausiai rūpinasi Jūsų klientės moterys? Kaip manote, kodėl?

Moterys yra rūpestingumo įsikūnijimas. Jos rūpinasi savo tėvais, broliais, seserimis, vaikais, savo vyrais ir vyro šeimomis ir aišku - savimi. O kur dar visos namų ruošos, grožio procedūros ir dar milijonas darbų. Pas mane moterys ir merginos dažniausiai ateina dėl trijų priežasčių: nugaros skausmų, celiulito arba ansvorio ir bendro fizinio ir moralinio nuovargio. Daugiausia klienčių kreipiasi, 60procentų, dėl celiulito. Kodėl? O kas nenori lieknos talijos, dailių koju, švytinčios odos ir šiek tiek pakeltų sėdmenų?

 

Klientūra pas Jus renkasi ne tik atsipalaiduoti, ar išsigydyti tam tikrą negalavimą, bet ir gauti įvairių patarimų apie imunitetą, emocijas, mitybą. Esate baigęs medicinos mokslus, kuo dar domitės?

Vaikštau į masažų kursus, gilinu žinias. Skaitau, klausausi muzikos, pats groju, kartais  pasigaminu alaus, domiuosi kavos vartojimo kultūra, sportuoju, o kai yra galimybė, aplankau kokią nors užsienio šalį. Kuriu ateities planus ir mėgaujuosi šia diena.

 

Teko girdėti, kad dirbate per gerai – po kelių seansų žmonėms nebereikia sukti galvos dar bent metus. Iš kur toks atsidavimas darbui jumyse?

Kartą  supratau savo gyvenimo tiesą, kad dirbti reikia ne dėl uždarbio, o dėl to, kad pagelbėti žmonėms, darant tai, ką geriausiai sugebi. Taigi, stengiuosi. Žmonės, iš tiesų ,kartais pasijutę gerai jau po keliu procedūrų sako, kad jau užteks, bet tai ne visada yra teisingas požiūris. Dažniausiai, kai yra rimtesni sutrikimai, po kelių kartų tikrai labai palengvėja, tačiau rekomenduojama praeiti visą masažų kursą, nes po kelių procedūrų pagerėjimas yra laikinas, o po viso kurso skausmai gali ir neatsinaujinti.

 

Kaip sveiką gyvenimo būdą praktikuojantis, išskirkite pagrindinius geros savijautos ir puikios išvaizdos elementus? Mes juos užsirašysime...

Saikas - leiskite sau viską, bet po nedaug. O visa kita labai gerai žinoma: gerkite daug vandens, sportuokite, mylėkite, svajokite, šypsokitės. Svarbu ir meilė sau: švieskitės, mąstykite, dalyvaukite diskusijose, dalinkitės patirtimi, mokykitės, puoselėkite savo kūną ir pastebėsite, kad netrukus aplink jus vis daugiau ir daugiau atsiranda besišypsančių žmonių, o Jūsų širdys priplūs džiaugsmo.

Ko palinkėtumėte moterims, kurios, turėdamos rankas, kojas, akis ir žavią šypseną, nieko nesiekia ir pragaištingai leidžia savo gyvenimo dienas?

Sugalvokite miniatiūrinę svajonę ir mažais žingsneliais įgyvendinkite ją, o antra ir trečia svajonės bus pasiekiamos lengviau. Svarbiausia turėti svajonę ir drąsiai, bet ne stačia galva, jos siekti.

Arvydas Gudauskas: +370 608 85453

 

Tekstas: Arvydas Gudauskas, kalbantis su Dominika Novickiene

Nuotraukos: fotografas Liusjenas Kulbis

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university