![]() |
KOSMETOLOGĖ PATARIA "Savo odą reikia puoselėti stebint, kas iš maisto produktų jai netinka, atsirenkant kosmetiką pagal jos sudedamąsias dalis, savo odos tipą ir amžių, darbą derinant su poilsiu, bei tinkamai prižiūrint ją namie, ne tik grožio salone"- santūriai, bet be užuolankų, apie kiekvienos moters odos priežiūrą kalba kosmetologijos specialistė Inesa Kuzabavičienė. |
- Dabar itin aktuali tema yra „Saulė ir oda“. Ar jos pasekmės daugiau teigiamos: Vitaminas D, gera nuotaika, o gal tai nėra vienintelės saulės vonių pasekmės? Ką žinote apie tai?
Taip, saulė aprūpina žmogaus organizmą tam tikrais hormonais, skatina jame vitamino D gamybą, tačiau tuo pat metu jos spinduliai gali būti žalingi mūsų odai. Mėgaujantis saulės voniomis, būtina žinoti savo odos tipą. Pagal jį reikia rinktis odą apsaugančią kosmetiką bei deginimosi trukmę. Saulės nuvarginta oda paprastai atrodo paraudusi, kartais niežti, peršti, būna sausa ir jautri, išryškėja pigmentinės dėmės, atsiranda ankstyvos raukšlės, o jos gali atsirasti net po penkių ar dešimties metų.
Pasideginus saulėje, būtinas odos drėkinimas tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Rekomenduojama gerti daug skysčių: vandens, žaliosios ar ramunėlių arbatos, natūralių sulčių. Drėkinamosiomis kaukėmis svarbu atkurti prarastą drėgmę odoje, sumažinti išryškėjusias raukšleles ir pigmentines dėmes.
- Kokios yra pagrindinės grožio nuodėmės, kurias darant kenčia mūsų oda? Kaip jų išvengti?
Pagrindinius nusižengimus moters grožiui galima būtų išskirti šiuos: netinkama odos priežiūra, neracionali, nesubalansuota mityba, vandens, skysčių trūkumas organizmui, poilsio trūkumas, pyktis ir susierzinimas, stresas.
- O kaip genetika – ar ji daug lemia? Jeigu moteris nepaveldėjo gražios odos– ar kosmetologija gali pagelbėti?
Žinoma, genetika turi daug įtakos mūsų išvaizdai. Ir kartais su tokiomis odos problemomis, kaip kuperozė, pigmentacija, padidėjusi riebalinių liaukų veikla, kovoti yra gana sunku. Kai odos problemos yra genetiškai paveldimos – daugeliu atveju grožio procedūros odai suteikia tik estetiškai gražesnį įvaizdį, bet pačios problemos nepašalina. Tačiau kosmetologijoje yra daug priemonių, galinčių subtiliai paslėpti odos trūkumus ir subalansuoti odoje vykstančius procesus. Nuolatos naudojant tinkamai parinktas kosmetikos priemones, galima gauti puikių rezultatų.
- Kažin kodėl dauguma moterų ypatingai savo išvaizda pradeda rūpintis tik prieš tam tikras progas, šventes? Tuomet stengiasi tinkamai maitintis, susitvarko nagus, pasirūpina oda, plaukais.
Manyčiau, kad taip yra todėl, kad šiuolaikinė moteris – užimta moteris. Moterys savo grožiu rūpinasi nuolatos, tačiau ypatingomis progomis nori įspūdingo, greito efekto ir šiandien, laimei, grožio specialistai yra tam pasiruošę. Mūsų klientės iš grožio salono išeina maloniai nustebintos ir pakylėtos.
- Yra moterų, kurios sakosi, kad „pačios viską moka“: nusidažyti plaukus, antakius, pasidaryti manikiūrą, pedikiūrą, atsirinkti tinkamas priemones ir pan. Ir ką Jūs į tai?
Visų pirma, noriu pagirti tokias moteris, nes jos akivaizdžiai rūpinasi savimi. Tačiau taip pat yra sakoma „kas moka viską – nemoka nieko“. Todėl visada patariu kreiptis į tam tikros srities specialistą, kuris išmano savo sritį. Bene kasdien jiems tenka taisyti savamokslių klaidas ir kartais tokių klaidų taisymas kainuoja nemažas investicijas.
- Galbūt lankytis grožio salone vidutinį darbo užmokestį gaunančiai moteriai yra prabanga?
Drąsiai galiu teigti, kad profilaktiškai lankantis pas specialistą išleidžiama mažiau, nei tada, kai klientas ateina po ilgo laiko su įsisenėjusia problema.
- Jeigu reikėtų įvardinti kelias kosmetikos priemones – kurias būtina turėti kiekvienai moteriai namuose, o galbūt net ir rankinėje, gyvenant aktyvios moters dieną, kokios jos būtų?
Rankinėje visada pravartu turėti lūpų balzamą ir drėkinantį veido purškiklį, o namuose – kosmetines priemones, atitinkančias odos tipą ir būklę.
- O kaip eilinei moteriai išmokti veido priežiūros ir makiažo paslapčių? Ką skaityti, kur žiūrėti, iš ko semtis patirties?
Kiekviena moteris visas grožio paslaptis turi savyje. Tiesiog linkiu kiekvienai įsiklausyti į save ir būti tikra moterimi, o ne kopijuoti ir naudoti tai, ką kitos naudoja. Stebėkite, kaip oda reaguoja į vieną ar kitą priemonę, kaip pati jaučiatės, kokia jūsų nuotaika. Jei manote, kad jums trūksta informacijos, pasitarkite su specialistu. Dažniausiai tokia konsultacija yra nemokama ir teikia visokeriopą naudą, koncentruotas žinias.
- Grožio prekių pasiūla gigantiška, pakuotės magiškai traukiančios, marketingas apgalvotas. Visgi, kaip nepasiklysti kosmetikos produktų aibėje? Kokiais principais remtis, renkantis grožio prekes veidui ir kūnui?
Kaip ir minėjau, siūlau pasitarti su specialistu. Išbandykite mėginį prieš perkant visą produkto pakuotę. Stebėkite odos būklę. Jeigu panaudojus produktą pasireiškia paraudimas, patinimas, niežulys, bėrimas, deginimo jausmas ar kitas nemalonus reiškinys – priemonę gausiai nuplaukite vandeniu ir daugiau nenaudokite.
- Seniau paauglės klijuodavo rožių žiedlapius ant nagų, o burokais dažydavo lūpas. Dabar šios turi tiek kosmetikos, nors vežimu vežk..Nuo kokio amžiaus rekomenduotumėte pradėti dažytis merginoms?
Manau, tai - labiau psichologiniai dalykai. Jaunos merginos pradeda anksti dažytis dėl nepilnavertiškumo jausmo taip pat noro išbandyti, patirti, pajausti, kopijuoti. Tai - būdas atrasti save. Sakyčiau, reikėtų ne drausti jaunai merginai naudoti kosmetiką, o padėti savyje ugdyti meilės sau ir pilnavertiškumo jausmą. Laikui bėgant, ji atsirinks, kas jai tinka ir patinka.
Vis dėlto noriu informuoti, kad oda formuojasi iki 18 metų ir paauglystės laikotarpiu ji būna daug jautresnė, linkusi greitai sudirgti. Dėl nesusiformavusių odos apsauginių funkcijų, oda gali būti greitai infekuojama. Būtent todėl paauglystėje atsiranda spuogų ar išsivysto aknė. Dekoratyvinė kosmetika ant odos sudaro palankias sąlygas bakterijoms daugintis ir uždegimui vystytis.
Sophia Loren yra ištarusi auksinius žodžius „Niekas nepadaro moters gražesnės kaip tikėjimas, kad ji graži”. Kad patikėti savo grožiu, reikia jį atrasti, galimybė būti gražiai visai arti - kosmetologijos specialistė Inesa kviečia užsukti Vilniuje ir pasikonsultuoti Jums rūpimais klausimais.
Tekstas: Dominika Novickienė, kalbantis su kosmetologe Inesa Kuzabavičiene.
Nuotrauka: Inesos Kuzabavičienės asmeninis archyvas
Komentarai
Komentarų RSS srautas.