RAMUS POILSIS PALANGOJE – ĮMANOMA

 Palanga dažnai reitinguojama, kaip viena iš labiausiai lankomų vietų. Pelnytai. Architektūra, peizažai ir pramogos – visa tai verta ne vienos knygos. Tik kaip išvengti iš viso pasaulio atvykusių turistų šurmulio ir pajusti gamtos bei žmogaus harmonijos santykį.  Ar tai įmanoma? Kalbamės su kokybišką poilsį teikiančia “Palanga Visit” apartamentų kolektyvo nare, Gintare Vilkaite, kuri atskleidžia kitą Palangos pusę ir išduoda paslaptį, kodėl čia atvykti ypatingai verta moterims.

Kaip apibūdintumėte Palangą tam, kuris dar ten nebuvo?

Palanga – populiariausias Lietuvos kurortas. Vieta, kurioje susipina viskas: jūra, saulė, smėlis, gaivus oras, gintaras, linksmybės, šurmulys, juokas, teigiamos emocijos, koncertai, renginiai, parodos, malonumai kūnui ir sielai. Manau, šį kurortą įmanoma apibūdinti net ir vienu žodžiu – atostogos. Juk be atostogų didelių darbų nenudirbsi – jos būtinos kiekvienam.

Ar tiesa, kad Rudenį Palanga turi geresnių sveikatai savybių ir yra tikra ramybės oazė, kartais dar gali pavykti išsimaudyti?

Taip, tiesa. Palangos pajūris išskirtinis. Kad tai suvokti, nereikia jokių statistinių duomenų ar mokslinių tyrimų. Atvykus pakanka tik kvėpuoti ir mėgautis jūra, pokyčiai tampa iš karto pastebimi. Kaip žinia, jodas turi daug teigiamų savybių – jis prisideda prie hormonų pusiausvyros palaikymo organizme, o tai svarbu kiekvienam. Šių metų ruduo suteikia puikią galimybę ilgiau pasidžiaugti šiluma, saule ir žinoma, jūra. Prognozuojama šilta „bobų vasara.“

 Sutinkate daug turisčių, matote jų atostogų ritmą, kokios naudos Lietuvos pajūris suteikia moteriai?

Manau, kad labiausiai pastebimas pokytis – geros emocijos. Pajūryje didžioji dalis poilsiautojų atsipalaiduoja, ypač moterys. Pajutusios gamtos galią, jos „meta šalin“ savo rūpesčius, kasdienybę, taip leisdamos sau mėgautis tikromis atostogomis. O kai džiaugiasi siela, atsigauna ir kūnas. Saulės ir jūros voniomis moterys puoselėja savo kūno grožį, oda tai išduoda pirmoji. Jūros vandenyje ir pajūrio ore gausu mineralų, kurie odai suteikia elastingumo, švelnumo, švarumo. O ką jau kalbėti apie fizinį aktyvumą jūroje, kuris degina riebalus, pasivažinėjimus dviračiais ir mankštą jūros pakrantėje – pasitinkant saulėtekį ar palydint saulėlydį. Matome, kad visa tai akivaizdžiai puoselėja moters grožį.

Kokios yra Palangos vietinės moterys?

Pakankamai sunku sezono metu sutikti vietines moteris, dauguma jų tuo laikotarpiu būna pačiame darbų įkarštyje. Juk šio miesto gyventojų pagrindiniai pajamų šaltiniai – individualios veiklos. Tad esu įsitikinusi, kad jos savimi labiau pradeda rūpintis ramesniu metų laiku, kuris kaip tik prasideda. Visgi, tai išskirtinės vietos gyventojos – joms tikrai pasisekė.

Kuo skiriasi užsienietės, atvykusios pasisvečiuoti Jūsų apartamentuose – galbūt jos labiau rūpinasi grožiu ir gera savijauta?

Tiesa pasakius, skirtumas matosi. Užsienio svečiai tikrai labiau rūpinasi savimi. Ir manau, kad šios klientės skiria daugiau laiko ir investicijų savo sveikatos bei grožio puoselėjimui, palaikymui, atsipalaidavimui, išbando daugiau grožį ir sveikatą praturtinančių programų, nuolat švyti laiminga būsena.

Nusprendėte įkurti jaukius apartamentus – nepabūgote konkurencijos? Juk Palangoje, kur apsistoti siūloma jau įvažiuojant į miestelį. Ar Jūs turite slaptų “kozerių”?

Šiais laikais konkurencija jaučiama visur ir visada, tad rizikuoti - neišvengiama. Tikrai taip, vietų teikiančių apgyvendinimo paslaugas Palangoje daug, tačiau reikia nepamiršti, kad poilsiautojai renkasi tai, kas jiems priimtiniausia. Jau sezono pradžioje mes žinojome, kokie bus mūsų „kozeriai“, kurie turėtų tikti ir patikti klientams, todėl liko tik įsitikinti ir mums tai pavyko.

“Palanga visit” pasižymi jaukumu, harmoninga aplinka, būsena “kaip namie”, kodėl pasirinkta tokia svečių apgyvendinimo vertybių sistema? Nejaugi to trūksta turizmo srityje?

Čia puikiai tiktų posakis: „Visur gerai, bet namuose geriausia“. Mūsų tikslas buvo sukurti tokią aplinką, kuri netrikdytų klientų poilsio, leistų atsipalaiduoti, paliktų tik gerus įspūdžius ir atsiliepimus. Kasdienybėje, grįžę po darbų ir dienos rūpesčių, žmonės ramybę ir jaukumą atranda namie. Mes siekiame, kad poilsiautojai praleidę visą dieną paplūdimyje, ar aktyviai papramogavę miesto centre, į „Palanga Visit“ apartamentus grįžtų pasisemti ramybės, jaukumo ir tylos. Mums atrodo, kad dabartinių laikų žmonėms atostogų metu labiausiai reikia tikro poilsio, o perpildyti viešbučiai visgi labiau asocijuojasi su judrumu ir šurmuliu. Tuo tarpu didelis namas, su erdviais apartamentais labiau asocijuojasi su privatumu, saugumu ir poilsiu. Žinoma, apartamentų skaičius ribotas.

Šalia apartamentų prijungėte SPA centrą – ar šios paslaugos paklausios, kai atvykstama mėgautis pajūrio gėrybėmis ir pramogomis?

SPA centrą laikome vienu iš savo privalumų. Gera matyti, kai poilsiauti atvykusios mamos su mažais vaikais tik radusios laisvą minutę, (kol mažieji miega) gali palepinti save SPA procedūromis. Tai patogu. Prireikus, jie gali išmėginti mūsų masažo ar kosmetologijos meistrus, užtenka prieš kelias minutes pranešti apie norimą procedūrą ir jau po kelių akimirkų galima tiesiai iš apartamentų atsidurti SPA zonoje, mėgautis išsirinktu malonumu. SPA centras taip pat sulaukia ne tik apartamentuose apsistojusių žmonių susidomėjimo. Poilsiautojai čia renkasi iš plataus sąrašo įvairiausių procedūrų: manikiūras, pedikiūras, depiliacijos, veido procedūros, masažai, kūno įvyniojimai. Ir visa tai skirta turiningam ir įsimintinam klientų poilsiui užtikrinti.

Koks turistas atvažiuoja pas Jus dažniausiai? Šeimos? Jaunavedžiai? Pasiturintys ar studentai?

Nedrįsčiau vienareikšmiškai išskirti tik vieno kontingento, nes šio sezono metu teko sulaukti įvairių turistų. Tačiau didžiąją dalį poilsiautojų sudaro šeimos iš užsienio, manau kad jiems kokybės ir kainos santykis – priimtiniausias.

Keliautojams priminkime, kad Palangoje yra ne tik Basanavičiaus gatvė, bet ir atnaujintas tiltas, Gintaro muziejus, Birutės kalnas, nuostabūs parkai norintiems pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais, kas dar?

Prie lankytinų Palangos vietų taip pat priskiriamos šios: Palangos „Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų“ bažnyčia, Palangos „Iveros Dievo Motinos ikonos garbei“ bažnyčia, A. Mončio namai – muziejus, Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba – muziejus, Šunų muziejus, Savicko paveikslų galerija, Skulptūrų parkas bei Skulptūra „Žvejo dukros“. Manau, reikėtų paminėti ir tai, kad daugelyje parkų, kavinių, barų, vasaros estradoje, vyksta įvairaus pobūdžio koncertų, renginių, festivalių. Tad kurorto svečiai tikrai turi iš ko rinktis planuojant savo laisvalaikį.

Spalį žadate rekonstruoti patalpas, tobulėti, ar iki tol dar galite priimti turistų ir pasiūlyti jiems lanksčią kainų sistemą?

Iki pat spalio mėnesio labai laukiame poilsiautojų, taikome lanksčią kainų sistemą, ieškome kompromiso – tinkančio abiems pusėms. Siekiame kuo plačiau paskleisti žinią apie mus ir sulaukti teigiamų nuomonių. Rudeninė Palanga kartu su „Palanga Visit“ apartamentais žada ramias ir spalvingas atostogas, įsimintinus pasisveikinimus su jūra ir šalia alsuojančia natūralia gamta, kuri mus įkvepia gyventi. O po renovacijos darbų, savo svečius kviesime poilsiauti visus metus ir tikime, kad atsinaujinę „Palanga Visit“ apartamentai taps dar mielesniais ir jaukesniais klientų namais atostogų metu.

 

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotraukos: Gintarės Vilkaitės asmeninis archyvas

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university