INTERVIU SU MARIUMI DAUGELAVIČIUMI

Šiek tiek apie tai, kaip pajudėti vidinės laisvės link...Informacija apie žmogų iš Lietuvos transpersonalinės psichologijos asociacijos “Visas pasaulis manyje” prezidento. Ypatingai aktualus šių laikų moteriai ir jos aplinkai dialogas.

Interviu su Mariumi Daugelavičiumi – sertifikuotu transpersonaliniu psichoterapeutu, psichologijos mokslų daktaru, bei Transpersonalinio Centro VISAS PASAULIS vadovu.

Transpersonalinis centras – įdomiai skamba, kuo jo veikla skiriasi nuo dabar paplitusių įvairių asmenybinių centrų, koučingų ar  psichoterapijos?

Kiekvienas centras turi savas kryptis. Koučingas yra tiesiog pasirinktos technikos vystymas, nesprendžiantis pačių problemų, tarsi pravingiuojantis pro jas, stengiantis pasiekti konkretų tikslą, jų neliečiant, o psichoterapija gilinasi į pačio žmogaus problemų sprendimą. Transpersonalinė  – šiuolaikinė psichologijos kryptis, analizuojanti giluminius žmogaus sluoksnius, nagrinėjanti sąmonę ir transpersonalinius („viršasmeninius“) žmogaus potyrius.

 

Kam yra aktualu kreiptis į Jūsų transpersonalinį centrą?

Paprastai savų klientų stengiamės nesegmentuoti. Gali kreiptis bet kuris. Užsiimame tuo, kas padeda žmogui vystytis.Tai gali būti žmogus, jaučiantis įtampą, turintis konfliktų šeimoje, ar darbe, sergantis depresija, turintis savų problemų, norintis atsikratyti tam tikrų baimių, ar pan. Dirbame su kiekvienu žmogumi konsultacijose ir seminaruose, o taip pat užsiimame mokymais verslui.

 

Mokymai verslui? Gal galėtumėte paprezentuoti plačiau?

Mokymus verslui mes pristatome atskiroje internetinėje svetainėje www.mokymaiverslui.lt. Mūsų mokymai verslui būna vidiniai, išoriniai, vyksta seminarai, tas pats koučingas ir kita. Tik mūsų mokymai vyksta daugiau iš asmenybinės pusės. Tai nėra specialybinių žinių suteikimas (finansai, personalo valdymas). Mes daugiau liečiame žmogaus problemas: įpročius, įsitikinimus, baimes, strategijas. Gyvenimas yra dinamiškas, todėl nieko svarbiau nėra, kaip adaptuotis, keistis, būti lanksčiam, turėti fantaziją ir kita. Apie tai ir vyksta mokymai.

 

Kiek paprastai reikia praeiti žmogui seminarų, konsultacijų, ar kursų, kad išryškėtų teigiamas efektas?

Kiekvienas žmogus turi savų tikslų ir iš to išplaukia, koks yra atstumas iki to tikslo.

 

Daugumai svarbus tikslas - motyvacija, pasitikėjimas savimi. Ar tai Jūsų centre taip pat labai svarbu?

Mes nesistengiame to akcentuoti. Žmogus yra labai įvairialypis - asmenybėje yra daug skirtingų pusių, daug „aš“, vadinamų subasmenybėmis. Kiekviena jų turi savo charakterį, požiūrį į gyvenimą, ką daryti ir ko ne. Žmogus paprastai išsirenka tokį rinkinį, kuris jam atrodo teisingas ir prezentuoja pasauliui – štai toks esu AŠ. Įdomu tai, kad greta to yra daug kitų „Aš“, kurių jis nenori matyti. Jeigu norime harmoningos asmenybės, nereikia turėti tik vieną „Aš“, nustumiantį, užgožiantį kitas puses nuo savęs. Juk tie kiti dalykai (kad ir vaikas, gyvenantis mumyse), niekur nedingsta, nieko nesunaikiname, tik nustumiame. Todėl labai svarbu atstatyti dialogą su visomis žmogaus pusėmis, jas pažinoti, bendradarbiauti. Juk visos pusės turi savų pliusų ir minusų. Apie tai kalba „dialogo su balsais“ metodas (angl. Voice Dialogue).

 

„Dialogo su balsais“ metodas - ar tai susiję su subasmenybių psichologija? Kuo tai naudinga šiuolaikiniam žmogui?

Subasmenybių psichologija  - viena įdomiausių šiuolaikinės psichologijos krypčių. Jos autoriai laiko, kad žmogaus „Aš“ susideda iš daugelio subasmenybių, kurių kiekviena psichikoje turi savo balsą, jausmus, istoriją, tikslus ir kita. „Dialogas su balsais“ yra puikus metodas, naudojamas, kaip savarankiškas, nepaprastai efektyvus psichologinio konsultavimo bei koučingo metodas, ar kaip papildymas prie jau esamo specialisto (pvz.psichologo) metodų. Specialistai naudoja šį metodą ruošiant aktorius, dainininkus; mažinant antsvorį, gydant priklausomybę; derybose ir kitur.

 

O ar gali šiuo metodu vadovautis ne specialistas?

Taip. Ne specialistui šiuo metodu gali pavykti pagerinti savo psichinę ir fizinę sveikatą, emocinę savijautą, tiesiog geriau suprasti save ir kitus, taip pat dvasiniame augime, transpersonaliniuose pasiekimuose, meditacijoje ir t.t.

 

Kiek laiko trunka toks subasmenybių psichologijos kursas? Kur galima rasti platesnės informacijos?

Paprastai toks kursas trunka 12 mėnesių. Kurso pabaigoje gaunamas pažymėjimas, integralinės psichologijos Instituto profesinis sertifikatas arba tarptautinio sąmonės tyrimų Instituto Rytų Europos fakulteto diplomas. Mokymai prasideda nuo šių metų spalio mėnesio. Kursą veda prof.dr. S.A.Strekalovas (Sankt Peterburgas).  O platesnė informacija prasideda mūsų tinklalapyje: www.visaspasaulis.lt arba specializuotame puslapyje www.dialogassubalsais.lt

 

Įdomu tai, kad daugelis šių laikų specialistų mėgsta  spręsti vieną problemą, o Jus akcentuojate žmogaus visumą..

Žymusis Avicena yra pasakęs „Reikia gydyti ne ligą, o patį ligonį“. Tai yra visuma, ne izoliuoti procesai. Problema yra pasėkmė žmogaus mąstymo, įpročių, asmenybės struktūros, jausmų bei išgyvenimų. Tik matydami visumą galime išspręsti problemas – tiek psichologines, tiek gyvenimiškas.

 

Viena iš Jūsų technikų – rebefingas. Gal galite šiek tiek apie tai?

Rebefingas - tai šiuolaikinis pagalbos sau metodas. Žodžio pavadinimas kilęs iš angliškos “antrojo gimimo” sąvokos. Tai efektyvi intensyvaus kvėpavimo technika, leidžianti atrasti ir panaudoti vidinius organizmo rezervus, gryžti į savo pasąmonės sluoksnius. Yra suteikiama galimybė suvokti pasąmonės vingius ir tarsi praplauti viską iš gilumos, kūnui ir protui švelniai persitvarkyti, kad padidinti laimės pojūtį, veiklos efektyvumą ir sustiprinti sveikatą. Juk norint kažką naujo įdėti į žmogų, būtina pašalinti nereikalingą seną. Kitaip beviltiška krauti net pozityvias mintis, ar tikslus, koncentraciją. Šiems dalykams nebus vietos, nebus kur jiems veikti. Pirmiausia reikia pašalinti problemas, nerealizuotus norus, negatyvias mintis ir kita.

 

Kiek laiko trunka ši terapija?

Na o kiek laiko trunka dušo terapija? Tai turi tapti gyvenimo būdu. Juk nuolat užsiteršiame: stresas, negatyvai, kaupiasi. Reikia vėl nusiprausti.

 

Ar įmanoma pačiam išmokti tai atlikti pačiam?

Žinoma. Kiekvienas norintis gali išmokti ir vėliau praktikuoti tokį išsivalymą pačiam. Galima praeiti 10 asmeninių rebefingo užsiėmimų ciklą su patyrusiu rebeferiu  arba dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose. Taip įvyksta vidinis apsivalymas ir galima toliau praktikuoti savarankiškai.

 

O be jau minėtų konsultacijų,  verslo mokymų, “dialogo su balsais” kurso ir rebefing’o, ar yra dar paslaugų, kurias teikia Jūsų transpersonalinis centras?

Taip. Paslaugų yra tikrai nemažai. Atliekame arbatos, kavos gėrimo ceremonijas. Geriame kolekcines arbatas iš specialių, daugiamečius reikalavimus atitinkančių indų, sėdime ant specialių pagalvėlių, sudaroma ypatinga atmosfera. Arbatos ceremonija – kiniška, kavos ceremonija – Etiopijos, taikos pypkės rūkymo ceremonija – šiaurės amerikos, taip pat yra matės gėrimo ceremonijos, šokolado, ugnies deginimo ritualai, indiški vakarai, renginiai moterims. Pasirenkame tokius ritualus, kuriuose slypi prasmė. Norime, kad žmogus pajustų gilesnes būsenas, patirtis, už savojo “Aš” suvokimo ribų, už jo biografinių ribų. Visi mūsų ritualai tam ir skirti – žmogui praplėsti savo sąmonę, įgauti gilesnių būsenų patirtį.

 

Trumpai, koks gi yra transpersonalinis požiūris į žmogų?

Žmogaus asmenybėje glūdi ryšys su visais visatos sluoksniais. Laikas, erdvė yra tik fikcija, iliuzija. Viskas yra viduje, pasiekiama „čia ir dabar“. Tik reikia išmokti tai daryti.  Taip pat mes remiamės tuo, kad kiekvieno žmogaus gyvenimas vyksta keturiuose pagrindinėse erdvėse: šeima, darbas, vidinis žmogaus pasaulis ir supantis jį išorinis pasaulis. Žmogus jaučiasi harmoningas, kai jo šeima ir darbas sėkmingi, kai jo gera sveikata ir jis suvokia ir gali valdyti savo mintis, jausmus, norus bei veiksmus,  kai patenkinamas asmenino augimo poreikis ir dvasinio vystymosi troškimas, tai pat kai žmogus suranda savo vietą pasaulyje ir padeda jam...

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotrauka: www.motersgrozis.lt

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university