Citatos  

"You have to stay in shape. My grandmother, she started walking 5 miles a day when she was 60. She's 97 today and we don't know where the hell she is."--Ellen DeGeneres
   
   
   
   

ŽALIA NAMŲ INTERJERE

Dažnai akivaizdžiausios gamtos kombinacijos sudaro pačias gražiausias namų interjerų spalvų paletes. Taip, kaip pirmieji žolės daigai stiebiasi iš žemės pavasarį, žalia spalva gali suteikti gyvybės ir šviežumo jūsų namams. Žalia yra organiška gamtos spalva, kuri yra raminanti ir jaukiai glostanti tuomet, kai pritaikyta interjere. Žalia subtiliai primena gamtą, todėl supanti žalia aplinka skatina jaustis sveiku, gaiviu, gyvu.

 

ŽALIOS SPALVOS POVEIKIS

Iš visų vaivorykštės spalvų žalia turi daugiausia harmonijos. Žalia gimsta tuomet, kai susilieja šalta ir šilta spalvos, kai dangaus spalva ir saulės spalva ištirpsta viena kitoje - t.y. kai susimaišo mėlyna ir geltona. Jeigu žalioje bus daugiau geltonos, ji žvalins, jeigu mėlynos – veiks raminančiai.

Tai – gyvybės, augimo ir gyvenimo spalva. Ji simbolizuoja ramybę, stabilumą, augimą, meilę, pavasario metą ir žydėjimą. Žalia spalva sustiprina troškimą plėtotis, skatina ramybę, klestėjimą vaisingumą, suteikia vidinę pusiausvyrą ir harmoniją.

Augmenijos spalva žmogui sukelia malonias asociacijas, atpalaiduoja, žadina jaudinančius prisiminimus. Matydamas žolės spalvą žmogus greičiau susikoncentruoja, lengviau priima tinkamą sprendimą. Žalia spalva sutaiko ir numaldo neigiamas emocijas, ramina raumenų spazmus, gerai veikia širdies ritmą.

ŽALI ATSPALVIAI IR JŲ TINKAMUMAS SKIRTINGOSE PATALPOSE

Žalia spalva turi daugybę atspalvių: žolės, salotų, smaragdo, nefrito, paparčių, chaki, citrinos, mėtos, alyvuogių, pistacijų, avokado, beržų lapų ir kitų. Visų žalių atspalvių paminėti neįmanoma, kai kurie iš jų taip ir lieka nepanaudoti. Svarbu žinoti tai, kad ne visos žaliai nudažytos formos ir faktūros atrodo harmoningai ir kad ta pati žalia spalva skirtingose patalpose gali atrodyti vis kitaip. Todėl prieš renkantis žalios spalvos atspalvius skirtingoms namų patalpoms, reikia gerai pasvarstyti.

Ryškiai žaliai nerekomenduojama dėkoruoti didelių plotų, taip pat patalpų, skirtų aktyviai veiklai, kur vyksta susitikimai, sporto salių, svetainių. Minėtose patalpose geriau rinktis tamsiai žalią spalvą. Visgi, svarbu turėti omenyje, kad tamsiai žalia reikalauja akcentų, geriausiai - šviesių, baltų detalių. Apskritai tamsūs žalios spalvos tonai tinkamesni negyvenoms patalpoms – kambariuose, kuriuose praleidžiama daugiausiai laiko, tokia žalia sukels melancholiją.

Prislopinti žalios spalvos tonai naudingi darbo kambariams, bibliotekoms, kitose patalpose, kur dirbamas protinis darbas, kadangi skatina koncentraciją.

Svetainėje užteks kelių žalios spalvos aksesuarų ar baldų. Sienoms ir grindims dažyti čia geriau rinktis kitą šviesią spalvą (smėlinę, baltą ir pan.). Taip sukursite lengvą, nevaržančią, atpalaiduojančią nuo kasdienių rūpesčių poilsio kambario atmosferą. Visgi, čia įdomu pastebėti ir turėti omenyje tai, kad didžiuosiuose muziejuose sienos už paveikslų dažomos samanota žalia spalva - ši sukuria rafinuotą foną meno ir antikvariniams kūriniams.

Virtuvei tinkamiausias yra šviesiai žalias atspalvis, kuriame yra daugiau geltonos. Šis atspalvis suteikia jaukumo, gerina nuotaiką, o taip pat numaldo vilko apetitą.

Miegamojo sienas patartina dažyti šaltais žalios spalvos tonais, tačiau svarbu, kad jie nebūtų per ryškūs, geriau tiks prislopinta mėlynai žalia ar pilkai žalia. Tokie atspalviai miegamajame padės nusiraminti ir atsipalaiduoti. Dekoruodami (užuolaidoms, pagalvėlėms ir pan.) pažaiskite su tamsiai žalio aksomo, smaragdo spalvomis. Beje, teigiama, kad žalia spalva idealiai tinka romantiškai nuotaikai sukurti.

Jei nusprendėte žalią spalvą panaudoti vaikų kambariui, pasistenkite ja neperkrauti aplinkos. Žaliame kambaryje vaikai nuobodžiaus, todėl nesąmoningai stengsis daugiau laiko praleisti kitose patalpose. Visgi, norėdami suteikti gaivaus pavasariškumo vaikų kambariui, galite rinktis sodrios tamsaus atspalvio žalios ir ryškiai geltonos, oranžinės spalvos derinius, aksesuarus.

Skaisčioje žalioje aplinkoje sėkmingai seksis medituoti, užsiimti joga.

Mokslininkai tvirtina, kad didmiesčių gyventojams ypač trūksta žalios spalvos, todėl miestiečiai skatinami drąsiau naudoti įvairius žalios spalvos atspalvius namų interjere. Jei anksčiau vengėte žalios spalvos savo namuose, pabandykite patyrinėti įvairius jos atspalvius, su kuriais dar nebuvote susipažinę. Tarp daugybės žalios spalvos tonų kiekvienas suras tą atspalvį, kuris jį sužavės. Niekada nebijokite eksperimentuoti ir derinkite žalią spalvą su kontrastingomis spalvomis, o įkvėpimo ieškokite žvalgydamiesi į gamtą - žalia visada derės su įvairiais rudos spalvos atspalviais ir balta spalva. Bet kokiu atveju, nėra abejonės - įlieta į namų interjerą, ši viena turtingiausių gamtos pasaulio spalvų įneš papildomos gyvybės ir džiaugsmo.

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: www.flickr.com

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university