PASIGAMINKITE KVEPALUS PAČIOS!

Šiais laikais kvepalai yra įvaizdžio dalis. Jie leidžia Jums išsiskirti iš minios, atkreipti į save dėmesį, suvilioti patinkantį asmenį, o svarbiausia - jaustis puikiai!

Prisiminkite netrukus pražysiančių sodų, žaliuojančių pievų ir miškų aromatus ir susikurkite tobulą kvapą tobulai moteriai – sau.

Pateikiame kvepalų gaminimo receptą. Nebijokite eksperimentuoti!

Gaminant savo tobulus ir originalius kvepalus Jums reikės:

• Alkoholio (tinka spiritas arba paprasta degtinė);

• Stiklinio buteliuko;

• Maišiklio (būtinai ne metalinis);

• Nuo 4 iki 6 skirtingų eterinių kvapų;

• Stiklinio piltuvėlio;

• Kavos filtro;

• Stiklinės kolbos.

Svarbiausia - tiksliai žinoti, kokį kvapą norite išgauti ir nebijoti maišyti kelių skirtingų aromatų eterinius aliejus, taip kvepalai bus stipresnio aromato ir ilgiau išsilaikys ant kūno.

Aromatai

Pateikiame keletą tikrai stulbinančių, švelnių, tropikais dvelkiančių aromatų derinių, kurie tiks ir dienai, ir vakarui:

1) Obuolys, persikas, frezija, jazminas.

2) Mandarinas, afrikietiška orchidėja, rožė.

3) Baltasis kedras, irisas, frezijos, pasifloras ir egzotiniai vaisiai.

4) Mandarinas, rausvieji pipirai, bijūnas, jazminas, turkiškoji rožė, pakalnutė, sandalmedis, vanilė, irisas, muskusas.

5) Gardenija, bijūnas, apelsinas, muskusas, ambra, sandalmedis, turkiška rožė.

6) Saldžiosios avietės, ličiai, frezijos, rožės, pačiuliai ir vanilė.

7) Mandarinų žiedai, kalijos, lotosas, rožės ir stefanočiai.

8) Mandarinai, šalavijai, pakalnutės, medetkos ir narcizai.

Eterinių aliejų, gėlių vaškų ir visko, ko gali prireikti, kuriant tobulus kvepalus galite įsigyti parduotuvėse, turgeliuose, visose parfumerijos bei kosmetikos parduotuvėse, taip pat internetu.

Kuriant kvepalus yra naudojamos tam tikros eterinių aliejų bazės (sluoksniai). Bazinė nata yra stipriausio kvapo ir ilgiausiai išlieka ant Jūsų odos. Pasirinkusios cinamoną, tikrąjį pačiulį ar vanilę bazine nata, tikrai pataikysite tiesiai į dešimtuką.

Vidurinysis kvapas atsiskleidžia maždaug po pusės valandos nuo pasikvėpinimo ir dažniausiai pasirenkami muskato riešuto, pelargonijų ar kvapiųjų kanangų aliejai.

Gaminimas

Išsirinkite „savąjį“ kvapą ir suderinkite aromatų natas. Naudodamos piltuvėlį įlašinkite pasirinktą bazinį kvapą į stiklinę kolbą. Po truputėlį lašinkite kitus pasirinktus aliejus. Po kiekvieno lašiuko patariame pauostyti.

Aliejus galite dozuoti kokiomis norite proporcijomis arba laikykitės rekomendacijų: patariama pilti ne daugiau kaip 25 lašus visų aliejų kartu sudėjus. Pavyzdžiui - 6 bazinio kvapo, 4 viduriniojo, 10 viršutiniojo ir 5 jungiančiojo.

Tada įpilkite 70,75 g alkoholio ir užkimškite kolbą. Suplakite.

Kvepalus patalpinkite šaltoje tamsioje vietoje bent 48 valandoms. Kuo ilgiau kvepalai stovės, tuo stipresnio aromato jie bus.

Palaikius į kvepalus įpilkite 2 valgomuosius šaukštus šaltinio vandens, išmaišykite ir perkoškite per kavos filtrą. Supilkite į buteliuką ir užkimškite.

Štai ir viskas, atlikusios kiekvieną punktą iš eilės, o svarbiausia viską darant kruopščiai ir  su meile – rezultatas bus stulbinantis.

SĖKMĖS KURIANT KVAPUS!

 

Tekstas: Sandra Grokauskaitė
Nuotraukos: Flickr

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university