PROTINGA MADA

Daugelis žmonių madą sieja su populiarumu. Tuo pačiu, kiekviena moteris siekia būti išskirtinė, neatkartota. Ši prieštarų dilema dailiosios lyties atstoves kankina šimtmečius. Siekdamos unikalumo ir mados sintezės, moterys elgiasi įvairiai. Vienos, stebi visas įmanomas tendencijas, naudodamosios specializuotomis programėlėmis, periodiniais leidiniais, antros veikia per savityrą, nuosekliai augindamos tinkamos sau mados jausmą, didesnių pajamų atstovėms būti madingoms yra itin lengva– jos tiesiog apsiperka garsių gamintojų tinklo parduotuvėse, kuriose visi drabužiai atitinka mados standartus, dar kitos, yra paveldėjusios stiliaus jausmą, yra ir tokių, kurios tiesiog ignoruoja madą. Visgi daugelio mados tinklaraščių teigia, kad madinga yra neatsiejama su stilinga, o kad būtų dar geriau – tebūnie ir protinga.

 

Dirbtinis kailis. Pasirodo, šimtmečius žmonių protus valdęs gaivalingas noras žudyti žvėris vardan šilumos, prabangos ir puikybės, gęsta. Dirbtinio kailio privalumų yra tiek, kiek nesitiki. Visų pirma - simbolinė kaina, lyginant su automobilio vertės tikrų kailinių pirkiniu. Kitas privalumas yra tai, kad dirbtinio kailio drabužius galima keisti daug dažniau ir taip visada žengti koją kojon su mada. Jų nevalgo kandžiai ir nepuola ilgapirščiai. Natūralų kailį dažyti yra labai brangu, o dirbtinų galima rasti įvairiausių spalvų, struktūros. Kailinės (dirbtinio kailio) apykaklės, riešinės, blauzdinės, pakabukai, ausinės, liemenės, kailis ant vieno peties – visa tai puošia moterį. Ir, žinoma, tai išduoda Jūsų teigiamą nusiteikimą gyvūnų atžvilgiu. Jautrumas - neabejotinai elegantiškos asmenybės savybė.

Suknelės ilgomis rankovėmis. Ir be gilių iškirpčių. Mada pasiekė tas, kurios suvokė, kad apsinuoginusi „madam“ - ne būtinai seksuali „madam“. Tai lėmė ir vis intensyviau plintanti rytų kultūros mada, kuri pristato paslaptingos, malonios, elegantiškos būtybės įvaizdį, uždengiant kuo daugiau kūno. Iš to išplaukia ir ilgų suknelių mada. Pagaliau, moterys atskiria darbo ir vakarėlio aprangą, mokslo ir pasibūvimo su draugais drabužių stilių. Mada atidengti kuo mažiau kūno naudinga ir tuo, kad tokiu būdu pašnekovo žvilgsnis krypsta į akis, taip užmezgamas iš tiesų artimesnis kontaktas.

Prasmingi aksesuarai. Prasmę kuria perdirbti paveldėti papuošalai, žiedai, inkrustuoti kriauklelėmis, rinktomis ypatingame paplūdimyje, auskarai, vėriniai su teigiamą poveikį kuriančiais akmenimis, šokolado plytelę imituojantys pakabukai, aksesuarai, įsigyti mugėse, labdaros renginiuose, papuošalai, atsivežti iš kelionių, kurti rankomis ir kiti. Moterims malonu kalbėtis, pasakoti apie tai, kuo jos pasipuošė, gera žinoti, kad su jais sieja ypatingas ryšys, pagaliau tampa populiaru emocijos ir prisiminimai, o ne garsaus gamintojo etiketė. Rafinuota moteris visada žino, kuo gali prisidėti prie grožio pasaulyje, gražindama vidų ir išorę.

Natūralumas. Vienas iš „kaip motulė gamta apdovanojo” grožio demonstravimo būdų yra natūrali plaukų spalva ar ilgis. Nereikėtų painioti ekologiškos mados ir kovos už moterų teises, kai į viešas vietas vykstama ir atvirai demonstruojamos nedepiliuotos kūno vietos. Kai plaukų spalva yra blankoka, ar stipriai skiriasi nuo likusių dažytų plaukų, atsiauginti savo plaukus siekiančios moterys naudoja tonavimo, natūralias spalvos paryškinimo priemones, kitos – išlaukia ataugusių plaukų vientiso vaizdo, kombinuodamos įvairias šukuosenas, maskuojančias netolygumą. Ataugus visam plaukų ilgiui, galima visapusiškai išsitirti sveikatą (specialiais būdais pagal plauko struktūrą), sužinoti savo tikrąjį plaukų tipą, išmokti priimti save be maskuotės, pristabdyti plaukų slinkimą, bent kuriam laikui išvengti kontakto su chemija, bei sutaupyti nemažą sumą pinigų.Natūralumo banga užplūdo ir kosmetikos, namų kvapų, valiklių rinką, grįžtama prie vaistažolių preparatų ar naminių receptų, „nude“ makiažo ir gamtos spalvų paletės drabužių kolekcijose.

Vienas, du ir aš – gražiausia. Šiame laikmetyje stilinga moteris negali atrodyti taip, tarsi ji puošėsi visą naktį, ar išleido visas savo santaupas. Toks įvaizdis parodo sutrikusią vertybių hierarchiją, ar net nepagarbą tam tikro renginio šeimininkams, pašnekovui. Protingos moterys paprastai turi geros kokybės universalius drabužius, kurie išlieka madingi ilgam, o ne vienkartinio efekto apdarus, geba lengvai suformuoti sau tinkamo stiliaus šukuoseną. Tam, kad visada turėti kokybiškus, stilingus, savitus apsirengimo rinkinius, pastangų neišduodančią išvaizdą, reikia gilių žinių ir ilgalaikio proceso.

Panašu, kad mados atstovai intensyviai dirba ties moterų galimybėmis sąmoningai rinktis, kuria ekologišką, draugišką aplinkai madą, akcentuodami moters ir drabužio sintezę. Apranga dažnai išduoda žmogaus gyvenimo būdą ir asmenines savybes. Todėl, prieš pasiduodant pirkimo manijai, verta savęs paklausti – ar visa tai gali vadintis mano antrąją oda.

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotraukos: www.motersgrozis.lt, https://picjumbo.com

 

 

 

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Stilius ir mada įmonės

   
   
   
© SU university