MINIMALIZMAS, ARBA KAI MAŽIAU YRA DAUGIAU

Pavasaris – nauja pradžia, švarus atverstas lapas. Monochroniškas minimalizmas buvo Milano pavasario/vasaros kolekcijų pristatymo žinutė – mąstyk paprastai, paslaptingai, bet su trupučiu prabangos.

Coco Chanel  turėjo puikų sugebėjimą naudoti aforizmus ir dovaną vientisai linijai. Jos pasakymuose ne visada būdavo  daug prasmės, bet jie paprastai turėjo kažkokią nepaaiškinamą galią. "Elegancija yra atsisakymas" yra geras to pavyzdys. Pasitikėjimo pilnas teiginys apie ... dangus žino ką. Tai galėjo reikšti bet ką.  Savavališka asmeninė nuomonė arba visuotinės tiesos iliuzija. Nepaisant to, tai yra teisingas pradinis taškas pristatant bet kokį minimalizmą madoje, parodant „mažiau yra daugiau“ kryptį.

Neabejotinai, elegancijos atsisakymas buvo akivaizdus paskutiniuose pavasario/vasaros kolekcijų pristatymuose Milane, kur monochroniškas minimalizmas buvo kiekvienos dienos įsakymas.

Minimalizmas maldauja būti suprastas, kaip vidinės būsenos išorinė išraiška. Ramios, paprastos, išskirtinės, galbūt netgi tyros. Bet negalima pamiršti, kad tai yra ir tam tikros prabangos, turtintingumo būsena. Kaip teisingai pastebėjo amerikiečių dizaineris Geofreey Beene – tik labai turtingi gali sau leisti rengtis labai paprastai.

Toks įvaizdis yra paprastas. Žinutę yra sunkiau iššifruoti. Toks įvaizdis yra sunkiai suprantamas ir apibrėžiamas.  Minimalizmas leidžia tau pristatyti savo įvaizdį kaip nesuasmenintą tuščią drobę – kanvą, padengtą gruntu, bet dažais nenudažytą. Elegantiškas atsisakymas atiduoti bet ką, nieko neatiduodant...

Taigi, šį pavasarį rinkitės paprastų struktūrų stilių, kuris tarnautų būtent jums.

 

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: Flickr, Cos (cosstores.com), Toast (toast.co.uk)

Neturite teisių komentuoti

   

Stilius ir mada įmonės

   
   
   
© SU university