http://www.pixmac.co.uk/

SAUSOS ODOS DRĖKINIMAS

Sausa oda gali būti dėl daugelio priežąsčiųNetinkamas odos valymasodos pažeidimas (nuo nuolatinio saulės poveikio ir kt.); ignoravimas(Tai nepakankamas išgerto vandens kiekis, nepastovus naudojimasis apsauginiais kremais nuo saulės, rūkymas ir pan); vaistai ir ligos;nepakankamas drėkinimas iš išorės (lengvos tekstūros kremai ir pieneliai lengvai susigeria i odą, suteikdami labai mažai arba visai nesuteikdami apsaugos);

šveitikliai(pastovus jų naudojimas gali suardyti tarp ląstelines jungtis, taip mažindamas gebėjimą vandeniui išsilakyti epidermyje); klimato sąlygos; karštas dušas ar pirtys (Veidą reikia prausti tik drungnu vandeniu); mityba (per didelis valgomosios druskos (NaCl) vartojimas turi dehidratacijos poveikį); natūralus odos senėjimas.

Drėkinti reikia atsižvelgus pagal odos tipus. Kai oda sausa arba mišri, drėkinti odą būtina. Normalią odą reiktų drėkinti, tik esant tam tikrom sąlygom - sausam orui ar tuomet, kai dažnai pasitaiko odos sąlytis su vandeniu. Riebios odos dažnai drėkinti nereikėtų.

Toms, kurių oda labai sausa - naudokite bekvapius, sudėtyje alkoholio neturinčius produktus, atsargiai rinkitės kosmetiką, saugančią nuo senėjimo - šiuose produktuose gausu ingredientų, kurie gali išsausinti ir suerzinti odą.  efektyviomis yra pripažintos priemonės, kurių sudėtyje yra pieno rūgšties (lactic acid) bei šlapalo (urea). Jų galima rasti vaistinėse.

Natūralus išsigelbėjimas riebią odą turintiems žmonėmsalijošiaus želė. Ji puikiai drėkina odą ir sutraukia poras, tačiau nepalieka riebumo jausmo. Alijošiaus želė gali būti naudojama ir sausai odai.

Lengvai galite pasigaminti drėkinančią alijošiaus kaukę namų sąlygomis.. Nuplaukite kelis alijošiaus lapus ir padėkite į šaldytuvą 7-10 dienų, geriau į lėkštę arba dubenėlį. Vėliau iš šaldytuvo ištraukite 2-3 stambius lapus (bendras svoris ne mažiau 100 g), nuplaukite, užpilkite 1-1,5 l šalto vandens ir palikite 2 valandoms. Vėliau juos virinkite 5 minutes. Nuovirą atvėsinkite, nukoškite, perpilkite į butelį ir laikykite šaldytuve ne ilgiau nei mėnesį. Losjonu patrinkite veidą ir kaklą kelis kartus per dieną.

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotraukos: Pixmac

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university