Kvepalų gamyba

Kiekviena moteris įvaizdį kuria savaip. Kvepalai - paskutinis įvaizdžio akordas, todėl rinktis kvepalus reik

ia labai apdairiai. Netinkamai parinkti kvepalai gali pakišti koją net išskirtinei gražuolei. Kvepalų pasiūla didžiulė. Neskubėkite jų pirkti. Susikurkite juos pati!

Tam reikės:
-15 ml bazinio aliejaus, geriausia simondsijų (jojoba), nes jis labai patvarus ir ilgai neapkarsta, arba migdolų aliejaus
-25 lašai eterinių aliejų
-74 ml etanolio (gali tikti degtinė)
-Tamsaus stiklo buteliuko
-2 šaukštai distiliuoto vandens (jei kvapas bus per stiprus, tuomet jį sušvelninti galima vandeniu, bet ne iš čiaupo)
-Augalinio glicerino
-Kavos filtras
-Užrašinė
Pradžiai galima pradėti nuo tokio santykio: 3 lašai viršutinių natų + 2 lašai vidurinių natų + 1 lašas pagrindinių natų. Į 10 ml simondsijų aliejaus įlašinti 14-20 lašų eterinių aliejų.  Pirmiausia pradėti lašinti pagrindinių natų, paskui seka vidurinės natos, galiausiai įlašinti viršutinių natų. Viską išsamiai žymėkitės, kiek ir ko panaudojote. Jei norite, kad Jūsų kvepalai išlaikytų kvapą ilgiau, įmaišykite glicerino į galutinį mišinį.
 
Viršutinės natos:
Eteriniai aliejai, kurie priskiriami viršutinėms natoms, yra linkę išgaruoti per pirmąsias 20 min. Tokie kvapai yra vaisių, ryškūs ir gyvi, poveikis jūsų kūnui - stimuliuoja, žadina, motyvuoja, leidžiant jums geriau susikoncentruoti.
Viršutinių natų eteriniai aliejai: citrinų, mandarinų, greipfrutų, apelsinų, pipirmėčių, bergamotės, ramunėlių, laurų lapų, nerolių, jazminų, levandų, laimų, orchidėjos, rožių, eukaliptų, kėnių, arbatmedžio, baziliko, imbiero, kvapniojo šalavijo, eglių…
 
Vidurinės natos:
Eteriniai aliejai, priskiriami vidurinėms natoms, yra linkę išgaruoti per ilgesnį laiką, įprastai per 1 val. Visi šie kvapai apibūdinami kaip žoliniai, amžinai žali, labiau subalansuoja kvapą. Dažniausiai viršutinės natos yra laikomos širdies natomis.
Vidurinių natų eteriniai aliejai: levandų, rožių, pelargonijų, kvapniųjų kanangų (ylang ylang), jazminų, hiacintų, kedro, čiobrelių, muskato riešutų, citrinžolių, gvazdikėlių, nerolių, snapučio, juodųjų pipirų, kalendros, kvapniųjų mairūnų, palmarosų, rozmarinų, pipirmečių, kadagio uogų...
 
Pagrindinės natos:
Pagrindinės natos eteriniai aliejai išgaruoja daug lėčiau, iki keleto valandų.  Visi šie kvapai apima aromatinius kvapus, kuriems prilygsta žemiški, saldūs, miško ir malonūs.

Pagrindinių natų eteriniai aliejai: pačiulių, vetiverijų, sandalmedžio, miros, cinamono, gvazdikėlių, medienos, muskato, vanilės, kedro, nardų...
 
Keletas receptų:
Žaluma: 3 lašai eglių eterinio aliejaus + 2 lašai kadagio uogų eterinio aliejaus + 1 lašas vetiverijų eterinio aliejaus
Šio tipo kvepalai yra gaivūs ir ryškūs, pagaminti dažniausiai iš visžalių augalų aliejų, tokių kaip kedro,  pačiulių, kadagių uogų, pušų, kvapiojo šalavijo ar levandų ir galbūt pridėta truputis citrusinių vaisių eterinių aliejų. Tai gaivinantys ir vėsinantys kvepalai, kurie yra populiarūs tarp vyrų.
Citrusiniai vaisiai: 3 lašai citrinų eterinio aliejaus + 3 lašai apelsinų eterinio aliejaus + 4 lašai rozmarinų eterinio aliejaus
Šio tipo kvepalai skleidžia lengvą, gaivų aromatą. Jie gaminami iš įvairių citrusinių vaisių aliejų, į kuriuos galima pridėti žolelių, prieskoninių arba gėliškų eterinių aliejų. Šis aromatas yra labai mėgstamas vyrų, bet ir malonus moterims.
Gėlės: 3 lašai apelsinų karčiųjų (petitgrein) eterinio aliejaus + 2 lašai levandų eterinio aliejaus + 1 lašas jazminų eterinio aliejaus
Šio tipo kvepalai yra sukurt iš kvapnių gėlių aliejų, tokių kaip pelargonijų, našlaičių, rožių, nerolių, jazminų ir ylang ylang. Tai iš esmės moteriškų kvepalų tipas.
Rytietiški: 3 lašai mandarinų eterinio aliejaus + 2 lašai juodųjų pipirų eterinio aliejaus + 1 lašas kvapniųjų kanangų (ylang ylang) eterinio aliejaus
Šio tipo kvepalai paprastai skleidžia šilumą ir paslaptį. Jie yra gana sunkūs ir ilgai išliekantys. Eteriniai aliejai, pavyzdžiui, vetiverijų, pačiulių ir sandalmedžio dažnai naudojami rytietiškų kvepalų gamybai. Moteriški kvepalai paprastai turi sunkiai saldžių gėlių natas, jaučiamas jazminų, prieskonių ir balzaminių akcentai,  o vyriški rytietiški aromatai mažiau saldūs ir gėliški, daugiau dėmesio skiriama citrusams ir žolelėms, pavyzdžiui, kvapnusis šalavijas ir levanda.
 
Gamybos eiga:
1. Į butelį įpilti simondsijų ar migdolų aliejaus.
2. Sulašinti eterinius aliejus tokia tvarka: pagrindinės natos, vidurinės natos ir galiausiai viršutinės natos.
3. Įpilti spirito.
4. Uždarius butelį, gerai jį sukratyti. Padėti į tamsią, vėsią vietą ir laikyti nuo 48 val iki 6 savaičių. Stipriausias kvapas pasidaro apie šeštą savaitę.
5. Subrandinus kvepalus, juos perfiltruoti, kad neliktų jokių nuosėdų. Jei kvapas per stiprus, į kvepalus įmaišykite distiliuoto vandens.
 
Keletas receptų:
Geidulingas odekolonas vyrams:
- 10 lašų levandų eterinio aliejaus
- 20 lašai kalendros eterinio aliejaus
- 22 lašai sandalmedžio eterinio aliejaus
- 23 lašai kedro eterinio aliejaus
- 5 lašas frankincenso eterinio aliejaus
- 100 ml alkoholio/degtinė
 
Geidulingi kvepalai moterims:
- 5 lašai kalendros eterinio aliejaus
- 6 lašai bergamotės eterinio aliejaus
- 4 lašai nerolio eterinio aliejaus
- 1 lašas jazminų eterinio aliejaus
- 3 lašai rožių eterinio aliejaus
-10 ml simondsijų aliejaus
 
daugiau: www.aromaparadise.lt

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university