10 KOKOSŲ ALIEJAUS SAVYBIŲ

Daugelis mokslinių tyrimų rodo, kad kokosų aliejus pasižymi įvairiomis gydomosiomis, organizmo darbą gerinančiomis ir ligas užkertančiomis savybėmis. Šis produktas yra gaunamas iš kokoso riešuto vidinio minkštimo spaudimo būdu. Jis yra baltos spalvos, kietos konsistencijos kambario temperatūroje, tačiau skystėja paėmus į rankas. Kokosų aliejus gali būti naudojamas tiek išoriškai, tiek kaip maisto produktas vietoje kitų aliejų. Jį galima nusipirkti ekologiškų prekių parduotuvėse. Tačiau kokios yra svarbiausios kokosų aliejaus savybės?

  1. Kokosų aliejus puikiai tinka plaukų drėkinimui. Jį galite tepti ir vieną, ir pasigaminti kaukę, į kurios sudėtį įeitų dar keletas augalinių aliejų. Į tokią kaukę galima įmaišyti ir kiaušinio trynį. Jis plaukams suteikia minkštumo.
  2. Kokosų aliejus taip pat tinka ir odos drėkinimui – prieš naktį užtepus ir palaikius jį ant odos 20 minučių, aliejus susigeria ir minkština odą, ji mažiau šerpetoja. Natūralūs muilai, į kurių sudėtį įeina kokosų aliejus, irgi gali būti naudojami sausos odos priežiūrai.
  3. Kokosų aliejus suteikia energijos. Jis yra nekaupiamas organizme, kaip kiti riebalai, todėl neapsunkina organizmo darbo, mažina nuovargį.
  4. Šis aliejus greitina medžiagų apykaitą, todėl padeda mažinti svorį.
  5. Kokosų aliejus turi antiseptinių savybių – užkerta kelią dantų ėduoniui.
  6. Šis produktas gali būti naudojamas pienligei gydyti, nes pasižymi priešgrybelinėmis  savybėmis.
  7. Kokosų aliejus subalansuoja cukraus koncentraciją kraujyje, padidina insulino išsiskyrimą, todėl yra naudingas sergant cukriniu diabetu.
  8. Kokosų aliejus stiprina imuninę sistemą, turi antivirusinių ir baktericidinių savybių.
  9. Kokosų aliejus gerina virškinimą, yra lengvai pasisavinamas, taip pat padeda organizmui įsisavinti naudingas medžiagas, esančias maiste.
  10. Kokosų aliejuje nėra cholesterolio, todėl jis gali būti vartojamas sergant širdies ir kraujagyslių ligomis. Dėl sudėtyje esančių vidutinio ilgio grandinės riebalų rūgščių, jis yra vartotinas ir šių ligų profilaktikai.

{flike}
 
Tekstas: Viltė Radzevičiūtė
Nuotraukos:  Flickr

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university