RANKŲ PRIEŽIŪRA PAVASARĮ

Ar kada susimąstėte kiek daug darbo tenka mūsų rankoms? Moters kasdienybėje jos yra be galo svarbios tiek maistui pagaminti, namus sutvarkyti, tiek save prižiūrėti, vaikučius apkabinti... Nenuilstančioms moters rankoms, kurios yra gležnos ir trapios, tenka didelis krūvis, todėl mes turime nuolat jas gaivinti ir rūpintis jomis. Praėjus žiemos žvarbumui ir atėjus švelnią šilumą skleidžiančiam pavasariui, išsekintos rankos reikalauja ypač tinkamos priežiūros.

Pirštinės – apsauga rankoms

Pirmiausia, ką turime atsiminti, yra tai, kad rankų odą reikia itin atidžiai saugoti. Ją negailestingai veikia karštas vanduo, kuris ją sausina, oda raudonuoja, kartais gali atsirasti žaizdelių. Rankos taip pat neigiamai veikiamos ir nuolat mirkant jas vandenyje, be ko neapsieina nei viena moteris. Juk dauguma namų ruošos darbų yra susiję su valymu, plovimu, todėl mūsų rankos dažnai gauna nemažą vandens dozę. Nuolatinis rankų sąlytis su vandeniu sausina odą ir nagus, jie gali pradėti lūžinėti.  Taigi patartina atliekant tokius darbus dėvėti gumines pirštines, pro kurias nepatenka vanduo. Pirštinės, skirtos dėvėti sode, taip pat turėtų būti kiekvienos moters spintelėje. Ravint, sodinant, rankoms tenka pats purviniausias darbas.  Purvas gerai įsigeria į odą ir jį nuplauti reikia daug trynimo, kenksmingo rankoms.  Pirštinės taip pat apsaugo ir nuo įvairių įbrėžimų, kurie dažna pasitaiko dirbant sode.

Išsausėjusi oda – įveikiama bėda

Visais metų laikais susiduriame su šia problema. Vasarą odą stipriai veikia saulė, rudenį – vėjas, o žiemą šaltis. Pavasarį rankos, atkentėjusios sniegą ir geliantį speigą dažnai išsausėja taip, kad pradeda skeldėti, atsiranda įtrūkimai. Pirmoji priemonė, kurią visos pasitelkiame pirmiausiai – rankų kremas. Tačiau ar dažnai atsižvelgiame i jų sudėtį? Dažnas komponentas rankų kremuose – parabenai. Jie lengvai rezorbuojasi pro odą ir gali sukelti vėžinius susirgimus. Dar vienas nenaudingas ingredientas - skystas parafinas arba mineralinis aliejus – Paraffinum Liquidum. Jis yra labai dažnas rankų kremų sudėtyje, kadangi yra pigus ir greitai sukelia norimą rezultatą. Tačiau iš tikrųjų, parafinas padengia rankas plėvele, kuri neįsigeria į odą. Ši plėvelė blokuoja poras, neleidžia odai kvėpuoti. Tai  tampa puiki vieta bakterijoms veistis. Tolesnės pasekmės pasireiškia odos išbėrimais, alergijomis. Patartina rinktis tuos rankų kremus, kurių sudėtyje būtų kuo daugiau natūralių aliejų – kokosų, migdolų, granatų sėklų.  Taip pat didelę naudą rankoms teikia ir kakavos, sviestmedžio, avokadų sviestas. Verta atsižvelgti ir į tai, jog ingredientų kiekis kremuose skiriasi priklausomai nuo jų eilės sudėtyje. Pradžioje parašytų medžiagų kiekis didžiausias, o į galą jų vis mažėja. Vis dėlto, nusipirkus rankų kremą, reiktų nepamiršti juo pasitepti rankas tiek vakare prieš miegą, tiek dieną, kai neplanuojama plauti rankų bent 20 minučių. Dar viena pagalba sausai odai – organizmo aprūpinimas vandeniu. Nepamirškite odos drėkinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Nagų lakas – kokį rinktis?

Atėjus pavasariui kiekviena norime atrodyti žaviai, papuošiant rankas įvairiausių spalvų nagų lakais. Tačiau turėtume atidžiai atsižvelgti į tai, kokius nagų lakus pasirinkti. Nuolat lakuojant nagus, jie sausėja, pradeda lūžinėti, geltonuoti. Kenksmingiausios medžiagos nagų lakuose – formaldehidas, toluenas. Formaldehidas – tai kancerogeniškas junginys, kurį dažnai įkvėpiant pažeidžiami kvėpavimo takai, toluenas taip pat dirgina kvėpavimo takus.  Šios medžiagos gali sukelti ir vaisiaus vystimosi sutrikimų. Dar viena kenksminga medžiaga, kenkianti vaisiaus vystimuisi, bet esanti nagų lakų sudėtyje – dibutilftalatas (DBP). Taigi, pirkdamos nagų laką, kad ir koks patrauklus jis atrodytų, būtinai atsižvelkite į jo sudėtyje esančias medžiagas.

 

Tekstas: Viltė Radzevičiūtė
Nuotraukos:  Flickr
 
 

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university