ŽALIA SPALVA ATGYJA

Bundant gamtai, vis dažniau prisimenama žalia spalva ir daugybė jos atspalvių – nuo pavasariškai gaivios iki gilios vidurnakčio žalios, nuo švelnios pastelinės iki smaragdo žėrėjimo. Vienos aikčioja nuo žalios suknelės, o kitoms labiau patinka sėdėti ant žalios sofos, trečios patiekia ledus žaliose taurėse, o ketvirtos renkasi žalius aksesuarus. Mes visos skirtingos. O jeigu žalia spalva ir nepatinka, tai visgi kiekvienos akis džiaugiasi pavasarį žaliai besipumpuruojančiais medžiais.

Žalia turi ne tik daug atspalvių, bet savyje talpina ir visiškai priešingas reikšmes. Žalia asocijuojasi su atgimimu, pavasariu, naujos gyvybės atsiradimu, jaunyste, naujumu, ekologija, sveikata. Tačiau, kaip lazda turi du galus, taip ir žalia turi ir neigiamą reikšmę. Ji - taip pat pavydo, mirties ir velnio spalva. Gal todėl dėvėti žaliai papuoštus drabužius ir dobilo lapus senovės Airijoje buvo galima tik Šv. Patriko dieną (kovo 17 d.), visomis kitomis - tai buvo blogas ženklas.

 

Ilgą laiką žalia spalva buvo ne itin mėgstama ir mados dizainerių. Tačiau 1961 m. mados žurnalas “Harpers Bazaar” žaliai spalvai skyrė visą gegužės mėnesio numerį. Buvo siūloma dėvėti žalių atspalvių įvairius drabužius – nuo dalykinių kostiumėlių iki apatinių.

1980-aisiais žalia vėl atgijo. Amerikiečių dizaineriai Calvin Klein ir Anne Klein savo kolekcijose naudojo įvairius žalius atspavius – nuo obuolio iki samanų žalumo. Jie pasiūlė žalią priskirti prie neutralių spalvų, tai patvirtino ir Pantone Color instituto direktorius Leatrice Eiseman - nes neutralios spalvos dera su visomis kitomis.

Žalia spalva asocijuojasi su pavydu, tačiau žaliai vilkinti moteris nėra pavydi - ji tiesiog kelia pavydą kitoms. Būtent todėl savimi pasitikinčios aktorės, kaip Angeline Jolie, Mila Kunis, Elizabeth Moss ir Catherine Zeta-Jones raudonu kilimu žengia būtent taip apsirengusios. Vis dažniau žalia pastebima ir ant podiumų.

 

 

Tekstas: Ieva Ručinskienė, remiantis medžiaga pateikta http://eitne.lt/
Nuotraukos: Darius Gražys, eitne.lt, flickr.com

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university