8 BŪDAI PRIŽADINTI ENERGIJĄ SAVYJE
Sąžiningai savęs paklauskite – ar tikrai ryte jaučiatės taip puikiai, kad visada lengvai atsikeliate iš lovos, o dieną nenuilstant nudirbate visus suplanuotus darbus? Jeigu bent vienas atsakymas labiau neigiamas, negu teigiamas, greičiausiai Jums trūksta energijos, todėl verta susipažinti su šiomis rekomendacijomis. |
1. Kokybiškas miegas
Paradoksalu, bet norint prižadinti energiją savyje, reikia gerai išsimiegoti. Visų pirma, svarbu tinkamai paruošti miego erdvę. Geriausia, kad joje nebūtų jokių elektros prietaisų, televizorių, telefonų. Galima išgerti mėtų ar melisų, ramunėlių, ar magiškų liepžiedžių arbatos, paklausyti ramios muzikos (nuostabiomis lyriškomis dainomis populiari Vaya Con Dios, mantras profesionaliai atlieka Deva Premal), paskaityti mėgiamos literatūros, ar atlikti meditaciją. Gilus miegas gali būti pavadintas grožio miegu. Jis taip pat padeda organizmui kovoti su infekcijomis, nes mūsų imuninė sistema gamina tam tikras medžiaga, taip kovodama su peršalimu ar infekcija. Norint atsikelti energingai ir žvaliai, reikėtų miegoti mažiausiai 7 valandas, geriausia užmigti apie 22 valandą vakaro. Kelkitės su saule. Saulės šviesa padeda kūnui kasdien vėl pasukti savo biologinį laikrodį ir jaustis puikiai pasiruošusiai naujai dienai.
2. Tikslai
Jeigu nusistatysi savo tikslus anksti, turėsi visą dieną jiems pasiekti. Pozityvių minčių galia yra galingas vidinis variklis, kuris gali išjudinti net didžiausius tinginius. Tyrimai rodo, kad tikslų nusistatymas ir jų pasiekimas labai padeda padidinti mūsų pasitenkinimą gyvenimu. Šis procesas užtikrina savigarbą ir pasitikėjimą ir žinoma energingumą. Reikėtų atminti, kad labai svarbu tinkamai pasirinkti kasdienę veiklą, atsižvelgiant pagal savo charakterį. Susiplanuok bent vieną susitikimą su žmonėmis - tai paskatins pasitempti. Įsiklausykite į save.
3. Maudynės
Tai vienas iš veiksmingiausių būdų atgauti jėgas. Mėgautis dušu ir sveika, ir gražu (gerėja kraujotaka, stangrėja oda, pakvimpa kūnas). Jei dar panaudosi tonizuojantį poveikį turinčią dušo želę, diena bus kupina geros nuotaikos ir galbūt prasmingų darbų. Efektas bus didesnis, jeigu klausysi muzikos. Jei įmanoma, pasileisk klasikos (tarkim kompozitoriaus Vivaldi – „For seasons“).
4. Judėjimas
Judėjime labai svarbu kvėpavimas. Taisyklingas kvėpavimas dažnai yra pilvu, ne krūtine. Reguliariai praktikuojantis jogą, išmoksi taisyklingai kvėpuoti, teigiamai veiksi savo kūną ir protą. Be to, kai daug judi, pamiršti nuovargį, suaktyvini viso organizmo veiklą, sportas veda prie didesnio pasitenkinimo gyvenimu. Mokslininkai teigia, kad rytinė mankšta padeda geriau miegoti naktimis negu vakarinė mankšta. Žinoma, negalima pervargti.
5. Gamtos stebėjimas
Žmogaus miegą kontroliuoja paros ritmas, dažnai vadinamas tiesiog kūno laikrodžiu. Deja, daugelis mūsų miega tamsiuose kambariuose su labai mažai arba iš viso be natūralios šviesos. O natūralios šviesos trūkumas supainioja mūsų kūno laikrodžių veikimą, ko rezultatas – natūralaus miego ritmo disbalansas. Daug geriau pailsėsite, jeigu prieš einant miegoti paliksite užuolaidas atitrauktas. Tai reikalinga tam, kad suprastumėte, kaip pasaulis pabunda drauge su Jumis.
6. Sveika mityba
Atlikta galybė tyrimų, kurių išvados buvo vienodos: dienos pradžia be puikių sveikų pusryčių turės įtakos tavo nuotaikos, atminties ir energijos sumažėjimui. Todėl visuomet valgyk maistą, kuriame gausu baltymų, vitaminų ir mineralų. O kaip valgyti dieną, kad neapsunkti? Geriausiai organizmas pasisavina maistą, kai saulė yra aktyviausia, per pietus – nuo 12 iki 14 valandos. Anot ajurvedos mokslo, maistas yra reikalingas tik tam, kad palaikyti gyvybinę funkciją, todėl jokiu būdu negalima persivalgyti ir piktnaudžiauti maistu. Maistas turėtų užpildyti trečdalį skrandžio. Žurnalas "Forbs” yra paskelbęs sveikiausių žmogaus organizmui produktų sąrašą: uogos, pupos, mėsa, žalioji arbata, natūralus pienas, lašišos, kiaušiniai, kopūstai, obuoliai, granatų sultys, svogūnai ir česnakai, riešutai. Visi jie turi daug mineralų ir kitų naudingų medžiagų, reguliuoja kraujospūdį, tinka vėžio bei kitų ligų profilaktikai. Rytų išmintis, tiesiog siūlo valgyti visų šešių skonių – saldaus, sūraus, rūgštaus, aštraus, kartaus ir rišlaus maisto. Dominuojantis skonis, turėtų būti būtent kartus, nes būtent jis turi daugiausia gydomųjų savybių.
7. Puošimasis
Kai atrodai puikiai, puikiai ir jautiesi. Būtina pasipuošti, ar bent išsiplauti plaukus, net jeigu niekur eiti neketinama. Tai suteiks tokios stiprybės ir energijos, kad galėsite nuveikti suplanuotus darbus daug efektyviau. Pasipuošusios, jausitės energingesnės, daugiau pasitikėsite savimi ir galbūt pritrauksite meilės ir draugystės ieškančių žmonių. Išvaizda atspindi savigarbą. Tai, kaip atrodome, neabejotinai turės įtakos asmeniniams santykiams. Grožis suteiks Jums sparnus.
8. Meilė
Daugybėje kasdienybės problemų dažnai pamirštame tiesiog stabtelėti ir įvertinti, kam ir už ką turėtume jausti dėkingumą ir meilę. Tad kodėl nepadarius to kas rytą? Tai gali būti saulė, horizontas, artimieji, tiesiog tam tikra situacija, sveikata, ar kvapnūs smilkalai. Mylėti galima viską. O noras iš meilės padėti kitiems suteikia paslaptingą stimulą veikti. Dienos pradžia kartu su mylimu žmogumi – tai kažkas tokio, kas neabejotinai priverčia šypsotis jau nuo pat ankstyvo ryto. Tyrimai rodo, kad bendravimas su žmonėmis ir gražūs jausmai jiems padeda labiau padidinti pasitenkinimą gyvenimu ir prideda daugiau teigiamos nuotaikos ir žvalumo.
Tekstas: Dominika NovickienėNuotraukos: picmax.com; Dominika Novickienė
Komentarai
Komentarų RSS srautas.