MASAŽAS GYDO PERŠALIMĄ

Atšalus orams, dažnas iš mūsų neišvengia slogos, peršalimo, ar dar blogiau – bronchito, plaučių uždegimo... Šaltu ir drėgnu oru bakterijoms ir virusams daug lengviau patekti į mūsų organizmą, tad daugiau dėmesio reikėtų skirti imuniteto stiprinimui. Net ir susirgus nereikėtų iškart griebtis cheminių vaistų, pirmiausia išbandykite natūralias priemones – vaistažolių arbatas, medų, česnakus, svogūnus, inhaliacijas ir masažą.

Nors ir sakoma, kad „sloga gydoma praeina per savaitę, o negydoma per 7 dienas“, nereikėtų nekreipti dėmesio į šį susirgimą, nes paprasčiausia sloga gali baigtis sinusitu. Tad susirgus sloga ar peršalus, siūlome išbandyti taškinį masažą ir padėti sau.

 Kokius taškus reikėtų spausti:

-Masažą pradėkite nuo išoriniuose nosies šnervių įdubimuose simetriškai išsidėsčiusių taškų. 

-Vėliau masažuokite simetriškus taškus, esančius po šnervėmis, tarp nosies ir viršutinės lūpos.

-„Raižymą“ akyse ir „užgultos“ nosies pojūčius padės palengvinti simetriškų taškų, esančių nosies viršuje, prie vidinių akies kampučių, masažavimas.

-Kitas taškas – pats nosies galiukas.

-Jei vargina „apsunkusi“ galva, padės taško, esančio viduryje tarp antakių, trynimas. šį jausmą palengvins ir smilkinių glostymas.

-Masažuokite taškus esančius poraktikaulinėse duobutėse.

-Su jėga paspauskite didžiųjų pirštų pagalvėles.

-Masažuokite tašką tarp nykščio ir rodomojo piršto vidinėje delno pusėje.

 Kiekvieną tašką reikėtų masažuoti 1-1,5min, sukant ratukais nykščiu ar rodomuoju pirštu, norėdami didesnio efekto galite paspausti nagu. Simetriškus taškus reikėtų masažuoti kartu.

Po masažo reikėtų išgerti šiltų skysčių, ramiai pagulėti, stengiantis giliai ir lygiai kvėpuoti. Masažą darykite 2-3 kartus per dieną, iškart, kai tik pajusite pirmuosius peršalimo požymius.

 Jei vargina sausas kosulys:

-Delnų masažas. Galite naudoti masažuoklį, rutuliuką ar trinti rankomis. Plaučių zonos yra delno vidurys, nykščio pakyla ir pats nykštys. Masažuokite nuo delno vidurio link nykščio.

-Pėdų masažas. Ištrinkite pėdas šildomuoju tepalu, gerokai patrinkite, ypatingą dėmesį skirkite plotui po didžiuoju pirštu,tai plaučių zona. Judesiai turėtų būti nukreipti link didžiojo piršto. Jei masažuojate vaiką, galite paplekšnoti per paduką tiek kartų, kiek vaikui metų.

-Panašų šildomąjį poveikį turi česnakų ir svogūnų sultys. Kvapas nėra labai malonus, tad sultimis galite patrinti pėdų pagalvėles ir didžiuosius pirštus.

-Medaus kompresas. Tai sena liaudiška priemonė padedanti atsikosėti. Medų galima dėti ne tik ant krūtinės,bet ir ant delnų. Pusę arbatinio šaukštelio medaus ištrinti su keliais lašais spirito ar degtinės. Šia mase ištepti delno zonas, atsakingas už plaučius, uždengti plėvele, šiltai apvynioti ir eiti miegoti. Ryte jausitės daug geriau.

 Masažo nereikėtų daryti, jei karščiuojate, skauda galvą, itin blogai jaučiatės. Toks savimasažas padės esant nelabai rimtiems susirgimams. Tačiau masažas padės ir jei sergate rimčiau – bronchitas, plaučių uždegimas, kitos plaučių ligos (astma, LOPL). Praėjus ūmiam ligos periodui, kai jaučiatės geriau, nekarščiuojate, galima pradėti masažo kursą. Reikėtų kreiptis į specialistą, kuris atliks krūtinės ląstos vibracinį, perkusinį masažą. Toks masažas pagerins kraujotaką, atvers kvėpavimo takus, suskystins sekretą, todėl bus lengviau atsikosėti. Masažo metu gaminasi endorfinai („laimės“ hormonai), kurie pakelia nuotaiką, gerina savijautą, stiprina imunitetą. Darydami masažą greičiau atsigausite po ligos. Kadangi masažo metu apsivalo ir atsiveria kvėpavimo takai, todėl po jo kitos procedūros (inhaliacijos, šildymai) bus daug efektyvesni.

 

Tekstas: Masažuotoja Aistė Leonavičiūtė, www.agmasazas.lt

Nuotraukos: fotografė Rasa Voitova, http://kvepiantisgyvenimas.wordpress.com/

 

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university