ROŽĖS ŽIEDO GALIA

Sveikatai naudingos rožių savybės ir ne tik...

 

Rožė – seniausia žmogaus auginama gėlė, kuri Vakarų pasaulyje laikoma kilmingąja.  Rožės protėvis – paprastasis erškėtis, garsėja sveikatą puoselėjančiomis savybėmis. Rožė vertinama ne tik dėl savo grožio ir aromato, šios gėlės turi daug naudingų savybių. Žvelgdami į istoriją pastebime, kad jau romėnų laikais rožes naudojo medicinos tikslams. Praeities civilizacijos rožių aliejumi, žiedlapiais ir ekstraktais lepinosi pirtyse. Be abejo, ir tada rožės buvo reikšmingos kvepalų, odos losjonų ir vaistų gamyboje. Šių laikų moterims rožės – tai sveikatos ir grožio eliksyras.

Rožių ištraukos naudojamos įvairių ligų gydymui: ausų, gerklės, virškinamojo trakto, dantenų, menstruacinių problemų ir psichikos sutrikimų praktikoje. Rožių aromatas – ramina, veikia atpalaiduojančiai. Šių gėlių poveikis odai neapsakomas. Jos ne tik skatina kraujo apytaką odos paviršiuje, bet ir tonizuoja kapiliarus. Tinka visų tipų odai, net ir jautriai. Gydo odos uždegimą.

Nustatyta, kad rožių ekstraktas puikiai tinka odos struktūrai pagerinti, mažina porų užsikimšimą. Rožių vanduo – puikus valiklis ir priemonė kovai prieš spuogus. Pasižymi antibakterinėmis ir antiseptinėmis savybėmis. Rožių hidrolatas pasižymi daugybe funkcijų: maitina, atjaunina, subalansuoja, ramina, išvalo, atvėsina odą.

Be to, jeigu nežinote kokią parfumeriją pasirinkti, naudokite rožių žiedlapių ekstraktą – jis ne ką blogiau negu kiti kvepalai perduos jūsų kūno kvapą. Be abejo, neužmirškite rožių žiedlapių galios patalpų kvėpinimui bei dekoravimui ir tiesiog nuotaikos pagerinimui!

Šiek tiek įdomybių iš rožių gyvenimo:

  • Ar žinojote, kad Rytuose rožių vandeniu gardinami desertai?
  • Musulmonams ir induistams rožių vanduo šventas, jį naudoja religinėse apeigose.
  • Ši mūsų minima gėlė taip pat yra ir Bulgarijos simbolis. Šios tautos gyventojų kasdienybė neatsiejama nuo rožių auginimo, skynimo bei eterinio aliejaus spaudimo. Daugiau kaip 80 % viso pasaulio rožių aliejaus išspaudžia būtent minėta tauta!
  • Gilioje senovėje sveikatos negalavimų kankinamiems žmonėms buvo dovanojamos geltonos spalvos rožės.
  • XV a. rožės simbolizavo anaiptol ne meilę ar aistrą, kaip dabar populiaru manyti, bet agresiją ir karą.

 

 Tekstas ir nuotrauka: Kristina Andrijevskienė

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university