KOKIA ŽMOGAUS KŪNO DALIS GRAŽIAUSIA?

Kas yra graži moteris? Ar ji įkalinta aukštakulnių, plačia išbalintų dantų šypsena, pudros pagražinta būtybė? O gal tai krepšinį kartu mėgstanti žiūrėti mergina, šaukianti kiekvienąkart mūsiškiams įmetus į krepšį? Grožis neapibūdinamas, jis skirtingas, nors visais amžiais filosofai bandė rasti grožio apibrėžimą.

Viljamui Šekspyrui grožis neatsiejamas nuo tyros kaip krištolas sielos, tačiau kartu toks galingas, kad veikiau suvilios pačią dorovę, Luciaus Annaeus Senekos gražuolės išvaizda neleidžia žavėtis atskiromis dalimis, Hazratui Inajatui Chanui grožį kuria harmonija, o, anot Paulo Coelho, grožis labiausiai gundo žmones.

Grožis suvokiamas visais pojūčiais: klausa, lytėjimu, uosle, tačiau svarbiausias – regėjimas. Žmogus vertinamas grožio kriterijais, skiriamas išorinis ir vidinis grožis, kurie gali sutapti arba ne. Kiekvienai epochai, civilizacijai būdingas savitas grožio supratimas. Senovės Graikijoje grožio idealas buvo harmoningas, proporcingai sudėtas kūnas, senovės romėnai žavėjosi „romėniškuoju“ profiliu. Rubenso laikų Vakarų Europoje pilnos, apvalių formų moterys buvo laikomos gražesnėmis už liesas, Indijoje grožio idealas – apkūnios, didžiakrūtės, plačių klubų moterys, Kinijoje ir Japonijoje gražios moters savybė – mažytė specialiai suformuota pėda.

Kiekvienoje visuomenėje egzistuoja keli grožio etalonai. Be to, kiekvienas individas turi savo skonį, pagal kurį iš visų moters ar vyro bruožų išskiriamas vienas, kuris lemia to ar kito žmogaus patrauklumą.

Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas tyrimas, į kurias žmogaus kūno dalis kreipiamas didžiausias dėmesys, nuo ko priklauso grožio suvokimas.

Kūno dalys, pagal kurias moterys vertina vyro grožį:

 1. Veidas – 55 proc.
 2. Plaukai - 8 proc.
 3. Pečiai - 7 proc.
 4. Torsas - 6 proc.
 5. Rankos - 4 proc. 

Kūno dalys, pagal kurias vyrai vertina moters grožį:

 1. Veidas – 32 proc.
 2. Kojos - 24 proc.
 3. Biustas - 18 proc.
 4. Plaukai - 5 proc.
 5. Klubai - 4 proc.

JAV buvo atliktas panašus tyrimas. Vyrai buvo klausiami, į kurią vyro dalį, jų nuomone, pirmiausia kreipia dėmesį moterys, o moterys buvo prašomos pasakyti, į ką jos pirmiausia kreipia dėmesį, vertindamos vyro grožį.

Vyrų nuomonė:

 1. Aukštas ūgis – 13 proc.
 2. Akys – 4 proc.
 3. Torsas ir pečiai – 21 proc.
 4. Raumeningos rankos – 18 proc.
 5. Lieknumas ir grakštumas – 7 proc.
 6. Didelė varpa – 15 proc.
 7. Sėdmenys – 4 proc.
 8. Kita – 18 proc.

Moterų atsakymai:

 1. Aukštas ūgis – 5 proc.
 2. Akys – 11 proc.
 3. Torsas ir pečiai – 1 proc.
 4. Raumeningos rankos – 0 proc.
 5. Lieknumas ir grakštumas – 15 proc.
 6. Didelė varpa – 2 proc.
 7. Sėdmenys – 39 proc.
 8. Kita – 27 proc.
Tekstas: Ieva Ručinskienė
Nuotrauka: Ieva Ručinskienė

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Kuno formos. Įmonės

   
   
   
© SU university