NĖŠČIŲJŲ MANKŠTOS NAUDA

Statistika rodo, jog nėštumo metu nesportavusių moterų gimdymas dažniau būdavo sunkus, reabilitacija po jo būdavo ilgesnė, o savijauta – blogesnė. Kasdienė  nėščiųjų moterų lengva mankšta ne tik neleis raumenims suglebti, bet ir pakels nuotaiką. Ji paruoš sunkiam išbandymui - gimdymui, taip pat sumažins stuburo skausmą, padės išvengti įvairių sveikatos negalavimų.

Naudingiausia mankšta nėščiai moteriai – plaukimas. Pagrindinė to priežastis yra ta, jog žmogui būnant vandenyje jį ne taip veikia slėgis. Įrodyta, kad plaukimas nėščioms nekenkia, bet padeda. Ypatingai patartina plaukioti toms moterims, kurios iki pastojant aktyviai sportavo. Tokioms moterims plaukimas yra fiziniai pratimai, kurie pagerina jų savijautą, stiprina jų organizmą. Pirmosios šią praktiką pradėjo JAV moterys ir tai atsitiko maždaug prieš 10 metų.

Nėščiai moteriai naudinga praktiškai bet kokia mankšta, jeigu ji nepasižymi itin dideliu fiziniu krūviu.Speciali nėščiųjų gimnastika – tai lankstumą gerinantys pratimai, nereikalaujantys daug pastangų ir ypač palengvinantys patį gimdymą.

Dar vienas būdas judėti  - vaikščiojimas. Kiekvieną dieną būtina pasimėgauti lengvu pasivaikščiojimu. Galima išbandyti savotišką meditaciją ir apmąstymų terapiją. Nauda kūnui, sielai ir širdžiai.

 

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: www.pixmak.co.uk 

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Fizinis aktyvumas

   
   
   
© SU university