AROMATERAPINIO MASAŽO DIENA

Visų pirma, norėčiau drąsiai paklausti– ar yra tokių, kurie nemėgsta būti lepinami? Kvailas klausimas, sakote? Tuomet užduosiu kitą – ar dažnai pradžiuginate patys save, o gal tiesiog numojate ranka sau mintyse žadėdami „Ai, palauks“, „Vėliau“, „O kam to reikia?“. Atsakykite sau - kodėl vėliau? Kodėl nereikia? Niekada ne per vėlu ir ne per anksti pasirūpinti savimi, juk sveikame kūne gyvena sveika siela.

Užplūdus panašių apmąstymų bangai, nusprendžiau skirti resursų savęs palepinimui be sąžinės graužaties. Prisiminiau gurmaniškais masažais garsėjantį masažo kabinetą „La Palma“ ir paklusdama širdies įsakymui išsirinkau aromaterapijos ir atpalaiduojančių prisilietimų procedūrą visam kūnui. Apie aromaterapiją, pripažinsiu, žinojau tik tiek, kiek teigia pats pavadinimas – „terapija kvapais“. Kokiais, kaip ir kodėl reikia teptis procedūrų metu, nusprendžiau pasmalsauti nuvykus. Tikėjausi, kad seansas padės rasti pusiausvyrą viduje, o atsipalaidavęs kūnas ir siela paskatins mintis sudėlioti į lentynėles. Norėjau ramybės. Ir, tuo pačiu, išbandyti ką nors naujo.

Eterinių aliejų galia - neišmatuojama

Mane pasitiko šilta šypsena pasipuošusi jauna moteris, kalbanti ramiai ir paslaptingai. Jaučiau, kad tai specialistė, kuri vien savo buvimu kuria ypatingą erdvę jaukiame kambaryje, apšviestame žvakių šviesos ir pripildytame eterinių aliejų aromato. Išsirinkusi iš keturių eterinių aliejų mišinių vieną – „Meilės lašelis", sužinojau, kad jo paskirtis - puoselėti grožį ir atgaivinti sielą. Aromaterapinio masažo specialistė Laura Minelgaitė plačiau papasakojo, kad į jo sudėtį įeina net keletas eterinių aliejų - pelargonijos, levandos, citrinžolės, o mišinio pagrindą sudaro juodojo sezamo ir kokoso aliejai. Negalėjau nepasidomėti jų teikiama nauda grožiui ir sveikatai. Pasirodo,pelargonija reguliuoja priešskydinės liaukos veiklą bei veikia kaip fitostrogenas - estrogeno pakaitalas, taigi šis augalas yra labai naudingas moterims. Levanda, be raminamojo poveikio, skatina naujų, sveikų ląstelių augimą, o kuri iš mūsų nesvajoja apie nuolat jauną odą? Citrinžolė savo sudėtyje turi labai daug vitamino A , gerai veikia imuninę, limfinę, kraujotakos sistemas, greitina medžiagų apykaitą . Neįtikėtina, ką gali gamta. Juodojo sezamo aliejus sudėtyje turi vitamino E ir B1, mikroelementų, o drėkinantis kokoso aliejus– tikra atgaiva nuo vasaros saulės išsausėjusiai odai.

Masažas išlaisvina

Praplėtusi savo žinias apie eterinių aliejų poveikį ir patogiai įsitaisiusi ant masažo stalo, laukiau pradžios. Prieš pradėdama masažuoti, specialistė Laura palinkėjo malonaus pasibuvimo su savimi ir pradėjo seansą. Nors iš pradžių atsipalaiduoti buvo sunku, jaučiau, kad raumenys po truputį lengvėja, įtampa pasišalina ir mintys, paklusdamos ramybės oazei, viena po kitos tolsta horizonte. Visos procedūros metu fone grojo švelni meditacinė muzika, malonų aromatą skleidė garinamas rožmedžio eterinis aliejus, o užsimerkus akių netrikdė šviesa, kadangi pritemdyta patalpa įgavo raminantį mano atsipalaidavusios vaizduotės miražo atspalvį . Paskendusi kvapų ir muzikos tandeme, net nepastebėjau, kad daugiau nei valandos trukmės masažas buvo baigtas. Palikusi mane kelias minutes pabūti su savimi, specialistė paliko kabinetą. Didžiam mano nustebimui atsikėlusi supratau, kodėl po šio masažo nepatariama vairuoti. Visas kūnas buvo lengvas ir jaučiausi lyg po gero popiečio miego ar po ilgo pasivaikščiojimo aguonų lauke.

Terapija - lyg šokis

Su moterimi, išlaisvinusia mano ramybę, padiskutavau apie naudojamą techniką. Sužinojau, kad masažuojant atliekama švelni, unikali ypatinga ištisinių judesių kombinacija bei intensyviai stimuliuojami energetiniai taškai, kurie skatina žmogų visiškai atsipalaiduoti ir susitelkti į save. Įdomus faktas, kurio anksčiau nežinojau – šis masažas atliekamas basomis. Taip jaučiamas sąlytis su žeme, o visas masažas įgauna tarytum plastiško šokio pavidalą. Taip pat atkreipiau dėmesį į dar vieną aspektą -masažinis stalas buvo medinis, o ne metalinis. PakIausus, kodėl būtent toks pasirinkimas, kabineto šeimininkė atsakė, kad naudoti rekomenduotina būtent tokio tipo stalą, nes medis skleidžia šilumą, ypatingą energiją, kuriam neprilygsta „šaltas“ metalas. Įdomiai ir naudingai pasikonsultavusi išėjau iš masažo kabineto rami ir pailsėjusi, trokšdama apsilankyti dar kartą.

Tekstas: Viltė Radzevičiūtė

Nuotrauka: Laura Minelgaitė

 

 

 

 

 

   
   
   
© SU university