ŠLAMUČIAI - JAUNYSTĖS ŠALTINIS

Korsikos saloje auga šlamutis – mitinis augalas, kuris net nuskintas nevysta ir vietinių vadinamas amžinos jaunystės šaltiniu. L'OCCITANE išgavo biologinį šlamučių eterinį aliejų, kuris turi išskirtinių odą jauninančių savybių. L'OCCITANE pirmą kartą šiais žydinčiais augalais apsėjo didelius laukus.

L‘Occitane istorija

 

Tikroji L’OCCITANE istorija prasidėjo 1976 m. Provanse, Olivier Baussan (Olivje Bosan) iniciatyva. Nuo to laiko L‘occitane dirbantys mokslininkai ir tyrėjai nuolat stebi gamtą, kuri daro tiesioginę įtaką jų tyrinėjimams ir atradimams. Augalo elgsena nusako jo poveikio principus.Vyresni žmonės turėjo įprotį kalbėtis su augalais, ir šiandien mes kalbame apie augalus tarsi apie gyvas būtybes, tačiau tai nėra nauja L‘Occitane. Jau prieš 36 metus Olivier Baussan turėjo viziją tapti saugios kosmetikos gamintoja, naudojančia savo produktuose natūralius aktyviuosius ingredientus, gautus iš patikimų augintojų, kurie atrenkami pagal fitoterapijos ir aromaterapijos principus. L‘Occitane šia vizija vadovaujasi ir dabar, o pastaraisiais metais kompanija tapo itin šiuolaikiška. Šiandien kompanija  remiasi augalų elgsenos žiniomis ir stebėjimais, tokiu būdu atranda išskirtinius ekstraktus ir moksliškai demonstruoja jų kosmetinį poveikį bei naudą. L‘Occitane dirba su daugiau nei 200 augalinės kilmės ingredientų ir daugiau nei 40 organinių, atsekamos kilmės ingredientų. Kompanija laikosi griežtų kokybės reikalavimų, naudoja augalinius aliejus vietoj mineralinių, konservantus keičia eteriniais aliejais. Kosmetikos gaminiai stimuliuoja visus 5 pojūčius, teikia geros jausenos pojūtį. Produktų efektyvumas įrodytas ir patentuotas. L‘Occitane sąraše yra migdolų, šventagaršvių, alyvuogių, šlamučių sudedamųjų dalių patentai.

Tikra istorija – šlamučiai

 

Šlamučiai žinomi kaip „amžinai gyvenančios“ gėlės, nes išlaiko savo formą ir spalvą netgi tada, kai yra nuskinamos ir sudžiovinamos. Jie gydo nuo sužeidimų, uždegimų, egzemos, ir yra 100 kartų efektyvesni nei arnikos. Pasaulyje yra daugiau nei 500 šlamučių rūšių ir tik iš vienos rūšies šlamučių išgaunamas išskirtinių savybių turintis šlamučių eterinis aliejus, ta rūšis vadinama „Helichrysum Italicum“. Šios rūšies šlamučiai auga Korsikoje, Bolonijos regione, vadinamojoje grožio saloje. Jie auga laukinėje gamtoje, smėlėtų takų pakraščiuose. Šios rūšies šlamutis buvo atrastas visiškai atsitiktinai, kai L‘Occitane įkūrėjas Olivier Baussan , viešėdamas Korsikoje, susitiko su šlamučių eterinį aliejų distiliuojančiu žmogumi Albrecht Von Keyserlingk. Pastarasis paaiškino, kuo ypatingas šlamutis, papasakojo apie šlamučių išgavimo tradicijas, jų ypatingą terapinį ir gydomąjį poveikį mūsų odai. Albrecht Von Keyserlingk pasakojo, kaip šlamučių eterinis aliejus atstatė jo nuplikintą rankų odą, kaip jis pamerkė rankas į šlamučių eterinį aliejų, kuris puikiai atstatė ir išgydė odą. Ši istorija labai sudomino Olivier Baussan, jis įsitikino, kad šis mažai kam žinomas augalas, turi kažką nepaprasto ir L’Occitane laboratorijoje buvo pradėtas tyrinėti šlamučių eterinis aliejus. Nuo tada, kai buvo atrastas odos jaunystę išsaugantis šlamutis, jis buvo intensyviai renkamas ir ėmė kilti grėsmė Korsikos kraštovaizdžiui. Tik visiškai neseniai ši laukinė gėlė buvo pradėta naudoti kosmetikos pramonėje. 2004 m. L‘Occitane užsodino pirmąją organinių šlamučių plantaciją šioje šalyje. Šiuo metu 8 šlamučių augintojai dalyvauja šlamučių auginimo programoje, jie remiasi organinio ūkio metodais, nenaudoja chemikalų ar trąšų, todėl yra garantuojama kokybė ir produktų atsekamumas nuo derliaus nuėmimo iki eterinio aliejaus išgavimo. Eterinį aliejų išgauna 3 L‘Occitane dirbantys distiliuotojai. Anot pirmojo šlamučių eterinio aliejaus spaudėjo, Albrecht Von Keyserlingk: distiliavimas yra menas, tai nėra teorija, rankos pačios užčiuopia kokybę. Reikia tonos nuskintų šlamučių norint išgauti 1 ar 2 kilogramus šlamučių eterinio aliejaus.

Korsikos saloje auga dar vienas nuostabiais baltais žiedais apsipylęs krūmas – mirta, kuri jau tapo ilgaamžiškumo ir atsinaujinimo simboliu, nes gali gyvuoti net 300 metų. Pasak legendos, mirta gali ataugti ir po gaisro. Šis augalas pasižymi išskirtinėmis regeneruojamomis savybėmis.

L‘Occitane laboratorijoje buvo sujungti veiklieji komponentai: šlamučių, mirtų eteriniai aliejai, vitamino C derivatyvas, sėjamųjų judrų, ežeinių, raktažolių, agurklių eteriniai aliejai ir mikro elementai,  ir buvo sukurta intensyviai odą jauninanti, itin prabangi produktų serija „Divine“. Šių produktų sudėtyje esantis šlamučių eterinis aliejus stimuliuoja mikrocirkuliaciją, kolageno sintezę, apsaugo nuo laisvųjų radikalų; organinis mirtų eterinis aliejus suaktyvina SIRT-1 baltymo veikimą, kuris žinomas kaip „ilgaamžiškumo baltymas“. Jis palaiko fibroblastų, kurie gamina kolageną gyvybingumą ir dinamiškumą; vitamino C derivatyvas  ir petražolė sumažina tamsias dėmes, reguliuoja pigmentaciją, suteikia spindesio, augalinių aliejų derinys  (sėjamosios judros, ežeinio, raktažolės, agurklės) maitina. Juose gausu omega 3 ir omega 6 sočiųjų rūgščių, kurios teikia subalansuotą „dietą“ odai, mikroelementai suteikia ląstelėms energijos.

„Divine“ produktai: serumas, kremas ir paakių balzamas mažina raukšles, stangrina, atstato, regeneruoja odą, naikina pigmentines dėmes, padidina ląstelių gyvybingumą. Odai suteikiama antroji jaunystė, ji atrodo vizualiai jauniau!

www.loccitane.lt

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotraukos: L'Occitane

Neturite teisių komentuoti

   

Kosmetika ir makiažas įmonės

Daugiau įmonių
   
   
   
© SU university