RITUALAI ODAI

Moterų draugijoje apstu kalbų, o dauguma jų, žinoma, apie išvaizdą. Esu įsitikinusi, kad pasidairius po mokslininkų suvestines, pamatytumėme, kad didžiausią procentą moterų interesų vienaip, ar užima „kaip tai atrodys“ frazė. Kad ši tema įgautų kokybės ir profesionalumo atspalvį, atsakymus į dažnai kylančius klausimus apie odos priežiūrą pateikia profesionali kosmetologė Inesa Kuzabavičienė. Taigi, atgarsiai iš moterų būrio:

 Inesa, jei neturi kremo paakiams, kito kremo paakių zonoje iš viso netepti, nes jis gali būti per sunkus gležnai paakių odai? Ar pirkti ir tepti paakių kremą, kad sumažinti raukšlelių aplink akis kiekį ir tamsius ratilus, paburkimus. Įdomu, tuomet, kas kiek laiko reikėtų kaukes paakiams naudoti...

Tiesa. Net ir patį paakių kremą reikėtų naudoti saikingai, kad nepaburktų paakiai. Priklausomai nuo sudėties, paakių kremas gali būti drėkinantis, mažinantis raukšleles (tokio sudėtyje yra pvz. hialuronas, augalų ekstraktai), mažinantis paburkimą (tarkim, su kofeinu), šviesinantis (su vit. C). Kaukės naudojamos pagal poreikį (esant pavargusiai, išsausėjusiai odai), bet ne dažniau, kaip kartą per savaitę.

Teisingai veido odos priežiūrai(nekalbant apie mitybą ir tinkamą gyvenimo būdą) yra keturi pagrindiniai kosmetikos naudojimo žingsniai: valymas, paakių paruošimas, odos sustiprinimas ir drėkinimas?

Tinkama odos priežiūra – tai kruopštus jos nuvalymas, drėgmės atstatymas bei maitinimas. Vardinant iš eilės sektų šie žingsniai:

1) valymas (pagal odos tipą);

2) odos drėgmės ir ph atstatymas (tonikas);

3) paakių kremas (pagal odos tipą ir amžių);

4) serumas (tik nustačius tam tikros medžiagos trūkumą, ir tik amžių atitinkantis);

5) kremas (pagal odos tipą).

Jeigu kremo sudėtyje, ar kitoje kosmetikos priemonėje yra rūgščių, jos atlieka valomąją funkciją (švelnaus pilingo), tai jai sąveikaujant su saule, patiriamas neigiamas poveikis odai. Tokią priemonę galima tepti tik vakare?

Rūgštiniai prausikliai ir kremai skiriami odai, kuriai yra padidėjusi keratinizacija, kuomet labai kemšasi poros. Gali būti skiriama ir raukšlelių prevencijai, odos atnaujinimui. Priemonės, savo sudėtyje turinčios rūgščių, pašalina negyvas, suragėjusias ląsteles, skatina regeneraciją, todėl patariama vengti saulės vonių. Vasarą geriau naudoti tik vakare, arba dieną papildomai tepti kremu su SPF. Rūgštinis odos valymas – tai stipraus poveikio pilingas, atliekamas tik specialisto.

Serumą rekomenduojama naudoti su pertraukomis, pvz.: du kartus po tris mėnesius į metus?

Tiesa, kad naudojant serumą, būtinos pertraukos. Serumas skirtas intensyviam odos būklės atstatymui. Jį rinktis reikia nustačius, ko trūksta tuo metu odai, (pvz., kai odą reikia papildyti vitaminais, kolagenu, keramidais, hialuronu arba suteikti stiprų antibakterinį poveikį). Atitinkamo serumo naudojimo trukmė priklauso nuo odos būklės ir amžiaus. Dažnai užtenka 2 savaičių kurso odos poreikiui atstatyti.  Žinoma, plačiai visuomenei naudoti skirti serumai gali būti silpnos koncentracijos. Tokiu atveju, reikėtų vadovautis kosmetikos gamintojo rekomendacijomis.

Jei odą blogai nuvalome ir brangiausios odos priemonės nepadeda, arba veikia minimaliai?

Tiesa. Švari oda – viena svarbiausių sąlygų veikliosioms medžiagoms patekti į gilesnius odos sluoksnius.

Naudoti reikėtų tos pačios firmos ir serijos produktus (kremus, serumą, kaukes ir t.t..), nes taip pasiekiamas geriausias efektas?

Dažniausiai taip. Kartais galima derinti skirtingų kompanijų produktus, bet geriau naudoti vienos linijos.

Ar mes teisios, manydamos, kad naudojant tą patį kremą dienai ir nakčiai efektas - minimalus. Dieną kremas turi drėkinti, naktį – gaivinti ir maitinti. Dieną kremas apsaugo, poras uždaro. Naktį kremas jas atidaro ir leidžia odai geriau kvėpuoti ir ilsėtis.Bet juk yra jau išrasta kremų, kurie tinka ir dienai ir nakčiai...

Odos regeneracija (atsinaujinimas) vyksta tik naktį. Dieną kremas naudojamas tik kaip apsauga nuo aplinkos veiksnių ir, kad oda neprarastų drėgmės dienos metu (ypač dirbant sausose patalpose). O vakare būtina švariai nuvalyti odą ir užtepti atitinkamas priemones odos atstatymui, pamaitinimui, regeneracijai. Dažniausiai toks naktinis kremas yra šiek tiek riebesnis. Būna ir lengvesnės konsistencijos kremų, kuriuos galima naudoti ir dienai ir nakčiai, tik tas pats kremas veiks skirtingai tam tikru paros metu.

Girdėjau, kad prie brangių kremų, kurie atlieka visas funkcijas, oda pripranta ir pati nesistengia atlikti savo funkcijų.Tai kokius rinktis?

 Kremo kaina priklauso nuo ingridientų kokybės. Svarbiausia rinktis kremą pagal savo amžių (jis dažnai nurodomas ant pakuotės). Vyresnėms moterims skirti kremai gali būti gausiai prisotinti medžiagų, kurių tokiame amžiuje pradeda labai trūkti. Tuo tarpu jaunesnė moteris, užsitepusi tokį kremą, gali pajusti tam tikrų medžiagų perteklių, ko pasekoje gali atsirasti bėrimas, arba oda ims pati nebegaminti perteklinių medžiagų. Reikia atsižvelgti į sudėtį ir paskirtį pagal amžių.

Tekstas: Dominika Novickienė ir kosmetologė Inesa Kuzabavičienė.

Nuotraukos: asmeninis pašnekovės archyvas

Neturite teisių komentuoti

   

Kosmetika ir makiažas įmonės

Daugiau įmonių
   
   
   
© SU university