Q10 – JŪRINIS KOLAGENAS |
Kofermentas Q10 – tai tokia pat svarbi medžiaga, kaip ir vitaminai mūsų organizmui. Kofermentas Q10 randamas žmogaus, gyvūnų ir augalų ląstelėse. Žmogaus organizme didžiausia jo koncentracija randama svarbiausiuose kūno organuose : širdyje, inkstuose, kepenyse. Tai labai svarbi medžiaga teikianti ląstelėms energiją. Su amžiumi šio kofermento mūsų organizme mažėja, dėl nepakankamos jo sintezės, o tai gali įtakoti ankstyvą odos senėjimą, padidinti širdies smūgio ar vėžio riziką. Šio kofermento pagrindinę reikiamą dalį pasigamina pats organizmas kai turi pakankamai žaliavų: vitaminų C, B5, B6, B12 ir amino rūgščių, tačiau nedideliais kiekiais jo galima rasti ir maisto produktuose, maisto papilduose, kurie turi reikšmės vidinei organizmo veiklai ypač energijos ir ligų prevencijos atžvilgiu. Odos priežiūros priemonėse kofermentas Q10 padeda išoriškai apsaugoti odą nuo amžiaus pokyčių. Kosmetikos priemonėse naudojamas kofermentas Q10 yra išgaunamas iš augalų.
Pagrindinės kofermento Q10 funkcijos :
* Suteikti energijos: jis dalyvauja mitochondrijų energijos gaminimo mechanizme, kuri reikalinga medžiagų apykaitos procesuose, baltymų atsinaujinimui, ląstelių regeneracijos procesuose.
* Užtikrinti antioksidantinę apsaugą: kartu su vitaminu E apsaugo nuo laisvųjų radikalų, kurie pažeidžia lipidų membranas ir plazmos lipidus bei įtakoja įvairias ligas ir ankstyvus odos senėjimo požymius.
* Aprūpinti kolageno sintezės procesams vykti reikalingomis medžiagomis
* Mažinti uždegiminius procesus.
* Pagerinti bendrą odos tekstūrą iš išvaizdą
Jūrinis kolagenas. Pats kolagenas tai - struktūrinis baltymas, sudarantis jungiamąjį audinį ir suteikiantis jam elastingumo ir tamprumo. Bėgant metams kolageno kiekis mažėja, sutrinka natūrali jo sintezė, todėl oda praranda elastingumą ir atsiranda pirmosios raukšlelės. Šį procesą stabdo vitaminas C, kuris yra labai reikalingas kolageno sintezėje, tačiau dabar kosmetikoje jau pradedamas naudoti jūrinis kolagenas. Jis yra išgaunamas iš jūrose gyvenančių žuvų kaulų arba jūros dumblių. Jūrinio kolageno molekulės yra pakankamai didelės todėl joms sunku prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, tačiau jis savo darbą gali pradėti būdamas net ant epidermio.
Jūrinio kolageno funkcijos:
* Skatina III formos kolageno gamybą: jaunoje odoje jungiamąjį audinį sudaro III formos kolagenas, kurio su amžiumi mažėja, todėl reikia skatinti jo gamybą
* Skatina fibroblastų (ląstelių atsakingų už jungiamojo audinio gamybą) aktyvumą
* Suteikia odai stangrumo ir švelnumo
* Turi antioksidantinių savybių, todėl apsaugo odą nuo neigiamų aplinkos veiksnių.
Kosmetinis kofeinas – tai alkaloidas randamas kavos pupelėse, arbatmedžio lapuose, kolamedžio riešutuose. Kosmetiniais tikslais kofeinas pradėtas naudoti jau seniai, dažniausiai pajuodusiems paakiams ir celiulitui gydyti. Natūraliai kofeino žmogaus organizme nėra. Jo gauname su kava, tada jis veikia kaip stimuliantas: stimuliuoja nervų sistemą ir gerina kraujo cirkuliaciją. Kosmetinis kofeinas naudojamas kosmetikoje lengvai prasiskverbia pro odos apsauginį barjerą ir taip pat turi teigiamą poveikį žmogaus odai.
Kosmetinio kofeino funkcijos:
* Priešuždegiminės funkcijos – sumažina raudonį, mažina paburkusius paakius ir juodus ratilus po akimis, kurie dažniausiai atsiranda dėl uždegimo ar prastos kraujo cirkuliacijos.
* Antioksidantinės savybės – saugo odą nuo UV spindulių ir lėtina fotosenėjimo procesus
* Anticeliulitinės funkcijos – šis alkaloidas stimulioja riebalų degradaciją, skatindamas vykti lipolizės procesus.
Stimuliuoja mikrocirkuliacijos procesus, todėl gerėja medžiagų apykaita.
"Ambroozijos" siūlomi produktai:
Su kofermentu Q10 – Veido serumas SAULĖ
Su jūriniu kolagenu – Veido serumas SAULĖ
Su kosmetiniu kofeinu – veido emulsija SAULĖ, paakių kremas VAIVORA, anticeliulitinis aliejus MILDA